Špargljev tiramisu

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. apr 2007 10:53

fresh tole pa poznam, če ne bi nihče povedal kaj je notri, nihče ne bi uganil...isto je bilo pri konopljinem kolaču, ko so vsi mislili da je mak, kako bo pa pri potici pa sporočim popoldne - sem se malce igrala - malo po makovem nadevu malce po rožičevem, kaj bo ven prišlo, hm naj bi bila konopljina potica, ampak...

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. apr 2007 11:43

Majamarko, ti si meni cisto sumljiva s tole konopljo! Ja, res se pravzaprav nic ne okusi, da je v kolaču rdeča pesa. Enkrat sem jedla odlično pecivo v katerem so bile bučke. Ne bi uganil za nič na svetu! Evo, tukaj pa je recept: 200ml olja 75g kakava v prahu 180g moke 2 žlički pecilnega praška 250g sladkorja v prahu 250g kuhane in ohlajene rdeče pese (olupljene, seveda) 1 žlička vanilijeve esence 3 jajca sladkor v prahu za posip Ohlajeno rdečo peso piriraj (masa mora biti povsem gladka) v multipraktiku ali s paličnim mešalnikom in dodajaj jajca eno po eno. Dodaj vanilijev ekstrakt in olje in mešaj naprej, da dobiš gladko maso. Kakav, moko, pecilni prašek in sladkor v prahu presej v skledo in naredi na sredini jamico, v katero zlij mešanico z rdečo peso. Okrogli model (tortni ali kaj drugega) namaži z oljem, vanj zlij maso in peci pri 180 stopinjah cca. 50 minut (poskusi z iglo ali leseno paličico ali je pečeno). Ko je kolač pečen, ga ohlajaj 15 minut najprej v pekaču, potem pa do konca na rešetki. Potresi s sladkorjem v prahu. Kolač na vrhu razpoka (vedno in tako tudi mora biti). Odlično se zamrzne. Postrežeš ga lahko samega, lahko ga preliješ s čokolado ali pa postrežeš z vanilijevi sladoledom. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti