Suha salama

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

tema odprta - 3. apr 2007 12:08 | ogledi: 5.095 | odgovori: 12

Zanima me, kako uporabiti suho salamo, ki je premastna, da bi jo lahko pojedli. Ravno stran je nebi rada vrgla, zato prosim za ideje.

 

Hvala. 

Julija

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

3. apr 2007 12:19

Poskusi tako: Na olivnem olju popraži kar precej čebule.Nato salamo zreži na cca pol cm debele rezine in jo položi na čebulo. Salama bo naredila kot nek trebušček, nato jo obrni. Malo pošpricaj z balzamičnim kisom. Super stvar. Mi običajno salamo, ko še ni dovolj suha, takole pocvremo. Verjetno se bo mastna salama zelo podobno obnašala. Če ne pa naredi kot nekakšno carbonaro, s tem da malo pocvreš slamo, da se maščoba stopi ter maščobo tako lahko zavržeš. Lep sončen pozdravček Winnie

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

3. apr 2007 12:25

Lahko narediš namaz. Med recepti ga najdeš pod imenom namaz z ogrsko. Morda ti bo všeč. lp K

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

3. apr 2007 12:38

Suha salama pa ja ne more biti premastna. Če si lahko narežeš špeha pa malo čebule in je za malico, potem bi šla tudi kaka bol masna salamca s finim domačim kruhekom v promet. Matjaž

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. apr 2007 13:05

matjaž je napisal/a:
Suha salama pa ja ne more biti premastna. Če si lahko narežeš špeha pa malo čebule in je za malico, potem bi šla tudi kaka bol masna salamca s finim domačim kruhekom v promet. Matjaž

 

Matjaž, ne bo šlo, žal. Tudi špeha pri nas ne jemo. "Mamo fine ritke", oziroma moji jih imajo, ker jaz vseh teh stvari sploh ne jem. Izjema je domača šunka in pa pršut. Kaj češ, tudi taki smo.

 

Winnie, tvojo idejo bom definitivno preizkusila. Mogoče bo pa šlo v ritke.  

Julija

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. apr 2007 21:06

Sem imela eno tako. Nihče je ni jedel tako, da se je v hladilniku posušila. Uporabljam jo tako, da jo naribam v pečenje zrezkov, če mi sede vanje sede njen okus. ham-njam

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

4. apr 2007 10:47

Škoda domačo salamo uničevati,pa če tudi je mastna.Raje jo pokloni nekomu,ki ga maščoba ne moti.Res je da se pri pečenju malo maščobe razpusti,vendar bo še vedno salama mastna.Tudi če jo narežeš na pico,ti mast ostane na njej,tako da ti ne bi znal kaj pametnejšega svetovati. ati zlati

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

4. apr 2007 13:02

Kaj pa če jo porabiš namesto slanine v kakšnem ričetu, dušenemu zelju, krompirjevemu golažu, segedinu, joti iz kisle repe,... marelica

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

4. apr 2007 13:24

Kaže, da je problem v VIDNI maščobi, torej bi prišlo v poštev kaj takega, kjer je salama drobno sesekljana (v multipraktiku). Tisti predlagani Rikov namaz ne bi bil slab, če tvoji seveda jedo namaze. Ali pa kaj drugega takega, npr. tiste žemlje, ki jih razpoloviš in premažeš s sesekljano mešanico vsega, kar imaš v hladilniku, potem pa popečeš v vroči pečici. teta torta

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. apr 2007 14:08

pri nas iz take salame delamo omako za špagete. Popražiš malo čebule in česna, gor vržeš kockice salame, malo popražiš, dodaš veliko paradižnika (mezge, če imaš pa lahko dodaš še svežega), lahko tudi knor kocko. Potem pa pustiš počasi vreti, da dobi omaka malo bolj temno barvo in postane gosta. Notri paše tudi kakšen feferon. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti