Makova potica- nujno!!!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. apr 2007 13:52

ati zlati, jih spet biksaš Predvidevam, da so kloce suhe hruške. Pa še eno vprašanje glede nadeva - puding skuhaš kot navadno in potem samo še mak & co noter??? Se mi sliši zanimivo. Loni Makaroni

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

3. apr 2007 14:19

Ati zlati, tole je pa ena super zadeva! Moram povedati, da sem makovo potico prvič pekla, ker je naši ne marajo. Mama potic ne peče, tako, da sem jo pač jaz spekla za dedija. Rezultat: rahla, sočna in zelo dobra potica. Delala pa sem po receptu sestre Vendeline(filo), ki mi ga je posredovala majamarko. Naslednjič probam pa še recept atija... pa bomo videli! Hvala vsem za pomoč! LP ela

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. apr 2007 20:48

ela, čestitke!!! Sem vesela, da ti je dobro uspelo! Upam da je bil dedek zadovoljen...ne dvomim:) p, maja

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

3. apr 2007 21:05

Tudi jaz sem že probala nadev od atija (mak in vaniljev puding) in je nastala zelo dobra potica. No vidim, da ti je uspela in vse čestitke. Lep večer Buča buča

lejča  

član od: 29.12.2005

sporočila: 30

3. apr 2007 22:30

Kako gre tale nadev s pudingom? Ima katera bolj natančno napisan recept? Bi probala ta nadev, saj orehove potice smo že vsi siti. Hvala! lejča

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

3. apr 2007 22:41

Očitno bo pri nam spet na sporedu makova potica.... tale fila s pudingom mi je zelooo zanimiva. ati zlati bi bil prosim bolj natančen :))). tnx Neroli

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

4. apr 2007 6:30

Dame žal boste morale natančen recept poiskat kje drugje,ker sestavin za nadev še nisem nikoli tehtal.Približno pa gre tako: Pol kg mletega maka poparim v kakih 3-5 dcl mleka,če se mi zdi presuho,pa dam še malo mleka zraven.Masa ne sme biti tekoča temveč drobljivo kašasta.V 6-7 dcl mleka vkuham 2 vanilijeva pudinga in ko se puding lepo zgosti vmešam še poparjen mak.V puding ne dam sladkorja,pač pa v rahlo ohlajeno maso dam 4 VELIKE žlice medu (mislim,da to znese preko 30 dkg saj za potice vzamem vedno star kristaliziran med).Po želji še rozine marelice... in nadev je končan.Vsak nadev za potico poizkusim in mora biti malo manj sladek kot nutela okusen pa tako,da ga lahko na kruh namažeš.Če odgovarja tema dvema pogojema bo potica izvrstna.Z makovim nadevom nikar ne skoparite,naredite raje en zavoj manj na potici,file pa dajte vsaj centimeter debelo.Čez makovo potico polijem limonino glazuro(limona+mleti sladkor).Okusa se izjemno dopolnjujeta in potica ostane dalj časa sočna. Obilo veselja ob velikonočni peki vam želim. ati zlati

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

4. apr 2007 9:25

Dekleta, dedi me je že klical. Bil je zelo navdušen nad potico! Čeprav, saj veste, tako dobre, kot jo je znala speči babica, preprosto ni!!! Bila je pa res dobra. ela

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

4. apr 2007 18:00

ela bravo :) ati zlati... tole bom pa z veseljem sprobala... u bistvu že komaj čakam da jo :))) glede na to da ponavadi delam "klasičen" makov nadev, sem nad temle s pudingom ful navdušena, nekaj novega zame je tudi limonina glazura. Bom sprobala in poročala :)). tnx Neroli

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

4. apr 2007 20:06

po goljatu; 50dag meltega maka, 20dag sladkorja, 2 jajci, 2 dl kisle smetane, 10dag piškotnih drobtin, vanilijev sladkor, mleti cimet, rum mleti mak, sladkor, jajci, kislo smetano, arome, dišave in rum zmešamo. namažemo po razvaljanem testu in potresemo z piškotnimi drobtinami. tem. nadeva naj bo enaka tem. testa. tesno zvijemo. položimo v pripravljen model ali pekač. vzhajamo. pred peko tanko namažemo z zmesjo mleka in jajc. pazimo, da ne zapolnimo luknjic, ki smo jih naredili pri prebadanju. uporabimo lahko belo, ajdovo, koruzno, rženo ali polnozrnato sladko testo. čas pečenja; 50 min, tem. 190st.c. (vent.) mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti