Višnjev preliv

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

tema odprta - 2. apr 2007 17:55 | ogledi: 6.095 | odgovori: 11

V stari reviji Dober tek sem našla recept za čokoladna jajčka, ki sem jih mislila narediti za veliko noč. V sestavinah je omenjen tudi višnjev desertni preliv, ki pa ga nikjer ne najdem. Ga je katera kje zasledila (v okolici Ptuja, Maribora)? Še ga sploh izdelujejo? Sem zasledila jagodo, borovnico, gozdne sadeže,... višnjevega pa nikjer. 

 

Rebeka

 

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. apr 2007 18:03

MMMM čokoladna jajčka. Lepo in dobro se sliši. Za višnjev preliv pa ne vem. ham-njam

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

2. apr 2007 18:11

Če je ta višnjev preliv mišljen kot želatinasti preliv za po vrhu ga lahko sama narediš. Namočiš 8 listov želatine, 0,6 l sladke vode (sok od višnjevega kompota + sladka voda ).To vodo zavreš, vržeš zraven ožete liste želatine in še malo povreš. Ko se primerno ohladi poliješ. Količina ustreza torti premera 24 cm. Bo to pravo ? gaja 1

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

2. apr 2007 18:19

Jaz sem za lansko veliko noč delala verjetno ravno po tem receptu (nekaj v slogu zdrobljenega biskvita, preliva in še par malenkosti). Problem je bil prav v tem, da ni bilo za dobit višnjevega preliva in smo malo improvizirali....enaka količina višnjeve marmelade, razredčena z malo višnjevega kompota, voila . Kljub temu, da ni bil višnjev desertni preliv so jajčka izginila še pred veliko nočjo, z lahkoto. Ninja24

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. apr 2007 18:20

Gaja, mišljen je desertni preliv Sladki greh. Sem sedaj na njihovi strani in ga še izdelujejo, le v trgovinah ga ne najdem

Rebeka

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. apr 2007 18:27

Ninja, ja ta recept, ja. Če ga ne najdem bom poizkusila kot predlagaš. Sem mislila da bi zamenjala z prelivom iz gozdnih sadežev, pa bo vrjetno to z marmelado boljše.

Se pravi, da se splača potrudit? Sem še malo razmišljala, če bi jih sploh naredila. V čem si jih povaljala? Kokos, čokolada v prahu, naribana čokolada, mrvice,...? 

 

Rebeka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

2. apr 2007 19:21

kaj pa recept se da dobit

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. apr 2007 19:38

Evo, da se boste lahko še drugi sladkali in razvajali svoje najdražje (upam le, da najdemo višnjev preliv).

 

Revija DOBER TEK (2003)

 

Čokoladna jajca

Potrebjemo:

6 beljakov

12 dag rjvanega sladkorja

12 dag moke

3 dl mleka

2 dag kakava v prahu

1 dcl višnjevega desertnega preliva (Sladki greh)

10 dag lešnikov

1 vanilin sladkor

rum

limonina lupina

 

Beljake stepemo v trd sneg, ki mu postopoma dodajamo rjavi sladkor. V zmes narahlo vmešamo moko, ter vse skupaj vlijemo v pomaščen pekač. Pečemo pri 180°C približno 15 minut. medtem dodamo v toplo mleko kakav, višnjev desertni preliv, vanilin sladkor, rum ter naribano limonino lupino. Lešnike prepražimo, olupimo in zmeljemo. pečeno testo razdrobimo, prelijemo s pripravljenim prelivom, potresemo z mletimi lešniki ter dobro pregnetemo. Če je masa presuha, lahko dodamo še malo mleka ali desertnega preliva. Zmes postaimo v hladilnik za približno 3 ure. Iz testa oblikujemo jajca.

Čokoladna jajca lahko povaljamo v kokosovi moki, kakavu, mletih praženih lešniki,... 

 

Sem ravnokar opazila, da uporabimo samo beljake še dobro da jih nekaj čaka še v zmrzovalniku (od krofov) in da se bo sedaj pekla potica

 

 Rebeka

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

2. apr 2007 19:39

Ker se nisem mogla odločit, v vsako zadevo nekaj , ker se zmeraj najde kakšen, ki ne je kokosa ali pa mrvic......Zlo lepi pridejo tudi, če jih obliješ s čokoladno kuverturo, ene z belo, ene z mlečno, ene s temno in potem s kontrastno barvo čokolade narišeš kakšen velikonočni motiv (mačice, narcise, zajčke, piščančke....), če maš seveda malo preveč časa . Ninja24 Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 02. apr 2007 19:41:33

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. apr 2007 20:06

Rebeka ali lahko napišeš letnik in mesec izdaje te revije prosim? Rada bi pogledala kar direktno v revijo, da vidim slikco. lp Vesna

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

3. apr 2007 15:34

hvala za recept !

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti