Zakuha za v juho

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. apr 2007 19:56

Sem pozabila povedat,dana drobno sesekljam peteršilj in ga vmešam med maso za žličnike. lp goga

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

2. apr 2007 20:27

jajce stepem, dodam gres in za noževo konico pecilnega praška, zmešam in masa je gosta, da ko dvignem vilice se počasi trga so dobri in rahli. reza

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

2. apr 2007 21:17

Gresove knedlne delam tako kot mamamia, le da izpustim olje. Pomembno je, da ne damo v jajca preveč zdroba. Mase ne pustim preveč počivati, sicer so takrat knedlni pretrdi. Zakuhavam jih v juho, ki komajda vre, da se mi ne razkuhajo. Na tak način mi vedno uspejo in naša družina jh ima zelo rada.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. apr 2007 21:37

jaz dam še pecilni, narastejo in so rahli, mehki katka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

2. apr 2007 22:33

Jaz pa ne dodjam zdroba na pamet, ampak najprej stehtam jajca (cela) in nato toliko zdroba, kot so tehtala jajca. Jajca rahlo osolim in penasto stepem, dodam zdrob in pustim stati. Vmes parkrat premešam. Dolores

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

3. apr 2007 7:07

Mamamia, kako pa ribaš jetra? Ali jih kaj omrzneš, kaj niso drugeče premehka? Jih še nisem nikoli in ne vem. Hvala Matjaž

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

3. apr 2007 7:24

Jaz sem delala gresove cmoke ravno v nedeljo za v juho in bili so božansko mehki. In sicer stepla sem 2 jajca , malo solila dodala približno 2 žlici olja, še naprej stepala ter nato med stepanjem ( ročno z vilico ) dodala gres toliko časa, da je bila zmes ravno malo gosta. Nato pa malo žlico v vročo juho, zajamem zmes, oblikujem s pomočjo roke in počasi spustim v vrelo juho in nato a zmernem ognju kuham kakšnih 10 minut. Rezultat cmok velik za celo dlan. Dober tek, Petra. priv

neznan uporabnik

3. apr 2007 9:00

Meni pa zdrobovi cmoki za juho vedno uspejo po naslednjem receptu: 1 jajce - srednje debelo in 4 zravnane žlice pšeničnega zdroba (jaz delam vedno iz instant). Dobro zmešam in pustim na pultu cca 10 minut, da se zdrob napne. Nato pa zajemam s čajno žličko (ne prav polno) in dam v juho, ki malo vre. Pustim cca 3 minute in nato odstavim z ognja, ter pustim juho še nekaj časa na toplem. Masa zadostuje za 4-5 porcij juhe. Cmoki so kar veliki, ker se zelo napihnejo, rahli in ne razpadajo. Po tem receptu vedno uspejo. Včasih dodam tudi kakšno žlico drobno sesekljanega petršilja in drobnjaka. Če vas ne moti motnost juhe, lahko dodate tudi malo parmezana (malo se zmanjša količina zdroba). Poizkusite in dober tek. Tedi tedi

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. apr 2007 10:09

Pri istih sestavinah lahko grisknedle uporabiš tudi za municijo - če predolgo čakajo na vkuho.

( Sama ne maram zakuhe v juhah!)

Frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2007 11:59

MAtjaž, ribanje jeter je mukotrpno delo, ampak če je ribežen dovolj oster, gre. Pa kak kos kože od prstov sem že tudi iskala v masi..Podobno kot pljučno za tatrca...kliči me Sizif.

Res pa je, da gredo zamrznjena in potem čisto malo odtajana, lepše ribat.

Še najhitreje pa gre, če kupiš gotove cmoke. AMpak smo tam - saj so dobri, ampka to ni to.

 

Poskusi, pa poročaj...

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti