Šunka v testu

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 2. apr 2007 11:56 | ogledi: 9.735 | odgovori: 8

Ali ima kdo kaj več izkušenj s šunko v testu?

Lani sem za veliko noč delala šunko v testu. Ko semo jo začeli rezati, sem ugotovila, da je bila šunka na sredini še surova. Kolko časa naj jo pečem, da bo pečena? Ali jo kdo predhodno skuha?

Temo je spremenil(a) karnak dne 23. nov 2007 22:43:37

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

2. apr 2007 12:31

Tudi jaz sem jo prvič pekla brez predhodnega kuhanja, pa je bila v sredini surovo, po okusu preslana in zategla. Definitivno jo je potrebno prej prekuhati, seveda če je surova, ker se kupijo tudi toplotno obdelane. bina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

2. apr 2007 12:45

Jaz vsako leto pripravljam domačo šunko v testu, ki jo predhodno skuham. Mi je pa mesar povedal, da je fajn, če vsako malo pokuhaš, tudi tisto, ki je že kao pripravljena za jest. Je potem meso bolj sočno in vse skupaj naredi bolj okusno. LP! fakin712

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

2. apr 2007 12:48

Jaz šunko najprej 1uro kuham potem, še 1uro pečem.Če pa kupim šunko ki jo ni potrebno kuhati ,pa samo zavijem v testo in pečem približno 1uro. Me pa zanima če jo lahko namažem s zeliščami ali je to kdo kdaj delav. runo01

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2007 12:54

Sama s šunko nisem posebej na ti (sva pa si zelo dobra s pršutom!!) in šunko sem delala točno enkrat (ker sem morala). Meso sem 30 minut pekla v parni kopeli (pekač, naliješ vodo, naj vodo postaviš mrežico in gor gre šunka, in ko se pečica ogreje, pečeš še 30 minut), vzela ven in ga odhladila. Potem pa sem zadevo malo natrla z muškatnim oreščkom, ovila v lisnato testo, ki sem ga premazala s kislo smetano in pekla 25 minut na 200 (Ok, lahko je tudi pol ure). Ljudje so rekli, da je bilo super. Morda so bili pa lačni, kaj pa vem. Meni okus šunke nekako ne sede in je zato ne jem (saj ti pa vseh rib ne ješ, pripravljaš jih pa). Ne spomnim se pa, kakšna je bila ta šunka (v smislu obdelave) , preden sem jo sama dobila v obdelavo (je že nekaj let od tega). Vendelina jr.

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

2. apr 2007 13:07

Jaz zadnja leta vedno delam šunko v testu.Če imam domačo,jo ponavadi par ur namakam v vodi,da ni preveč slana. Pečem pa jo toliko časa, kolikor je šunka težka( npr. če je šunka težka 2 kg jo pečem 2 uri na 160*).Še nikoli mi ni bila na sredini surova, vedno je odlična, sočna. lili_stef

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2007 13:52

Moja mami jo tudi namaka, pa jo vedno vsi jedci pohvalijo, sama je sicer ne jem, mi je pa bajno dobra skorjica. Loni Makaroni

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

2. apr 2007 15:57

 

Pri nas se šunka vedno prej za čez noč namoči, da ni preslana. Potem se jo zjutraj zavije v kruhovo testo, položi na pekač in peče v krušni peči cca 4 ure. Šunke je za cca 6 kg. Potem se šunko da ven iz peči in se jo pusti še eno uro v testu zavito. Šele potem se jo odreže in prereže za žegen. Ker imamo mi blagoslov šele ob 17h je do takrat ravno pravšnja...

 

lp Saša

Mir in dobro!

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. apr 2007 16:27

Šunke v testu še nisem delala,čeprav vsako leto pravim ,da jo bom naredilaKer pri nas ne gre v promet in se samo valja po hladilnik,kupim vedno mičkeno,ravno toliko ,da se nese k žegnu..Letos sem zasledila recept v Lisi ,kjer vsako rezino šunke posebej zaviješ v testo in spečeš.Mogoče mi to rata naredit. lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti