Torta z mascarponijem

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

tema odprta - 2. apr 2007 9:45 | ogledi: 3.468 | odgovori: 14

Ima katera mogoče kakšen recept za torto ,kjer bi bila krema z mascarponijem.

renata69

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. apr 2007 9:52

Voila,

meni je to ena najboljših tort, kar sem jih kdaj jedla.

 

Potrebujemo: za baiser podlago: 5 beljakov, en brizg limoninega soka, ščepec soli, 125 g sladkorja, vrečko vanilijevega sladkorja, 125 g sladkorja v prahu, 30 g jedilnega škoroba za krokant: 120 g sladkorja v prahu 150 g celih, olupljenih mandljev ena jedilna žlica olja Mascarpone krema 5 rumenjakov 60 g sladkorja v prahu sredica dveh vanilijevih strokov 500 g mascarpone sira 125 ml sladke smetane Topla čokoladna omaka: 150 ml vode dve žlici instant kave 200 g malo grenke čokolade ZA baiser maso: beljake s sščepcem soli in limoninim sokom stepemo v čvrst sneg, dodamo sladkor in vanilijev slaldkor ter tako dolgo stepamo, da se sladkor popolnoma raztopi. Sladkor v prahu in jedilni škrob premešamo in presejemo in previdno vmešamo v sneg (ne z električnim mešalcem, pač pa z leseno žlico ali kuhalnico). Brizgalko z večjo, gladko odprtino (št.10) napolnimo z maso. Pekača obložimo s papirjem za peko. Nabrizgamo dve podlagi s premerom 18 cm in eno nekoliko manjšo, zgornji del slednje s paleto neneakomerno oblikujemo (da ni površina gladka). Pekača položimo enega na srednjo in drugega na spodnjo rešetko in na 100 stopinjah sušimo okoli 90 minut. Po 40 minutah sušenja pekača zamenjamo. Krokant Sladkor v prahu v posodi zlatorumeno karameliziramo in vmešamo mandlje. MAso enakomerno razmažemo po naoljenem pekaču in ohladimo, lahko tudi v zamrzovalniku. Ko je masa hladna, jo z valjarjem razdrobimo. Za kremo: Rumenjake, sladkor v prahu in vaniljevo sredico z metlico (ne z električnim mešalnikom!) stepamo v kotličku nad vročo kopeljo, dokler se ne naredi svetla, penasta krema. Kotliček potem umaknemo iz kopeli z metlico vmešamo mascarpone. Smetano čvrsto stepemo in vmešamo v kremo. Nekaj žlic mase damo na stran. Obod tortnega modla (premera 22 cm) obložimo z dva krat prepognjenim pergamentnim papirjem. Eno od dveh večjih baiser podlag damo v model, potresemo s malo krokanta in obložimo s polovico macarpone mase. Na to položimo drugo od večjih podlag in premažemo z drugo polovico mascarpone kreme. Na vrh damo neravno baiser podlago, jo premažemo z ostankom kreme in potresemo s preostalim krokantom. Torto damo v hladilnik za vsaj štiri ure. Pol do 3/4 ure preden jo postrežemo je vzamemo iz hladilnika. Postrežemo s toplo čokoladno omako. Omaka: vodo prekuhamo in ko več ne vre, dodamo kavo. Čokolado razlomimo na koščke in vmešamo v kavo ter premešamo, da se čokolada popolnoma raztopi. mamamia

 

NAZAJ

Prikaz strani : 0,047 sekund.

Portal Na vrh strani Copyright © 1998 - 2006 Futuretech, Jernej Pečjak s.p. Vse pravice pridržane. mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2007 12:28

mamamia, tako kremo, samo brez vanilije, uporabljam za tiramisu. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. apr 2007 12:49

Jaz za tiramisu jajc ne stepam nad soparo, pa tudi sladke smetane ne dodajam. Je pa ta torta res super, taka osvežilna, topla čokoladna omaka in krokant pa dodata še piko na i.

V osnovi je pa isto, ja.

 

Pa Indija???

Mamamia

mamamia

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

2. apr 2007 13:20

Hvala vsem za predloge,zelo ste prijazne. MAMAMIA:Baiser masa se peče v tortnem modelu ali na navadnem pekaču,ker imam samo en model?Malo me je tudi strah peči to torto ker sem še začetnica pri tortah.Me pa zelo mika,da bi jo delala.A se morajo jajca stepat nad kopeljo,ker tega še nikoli nisem delala,pa me je malo strah da se mi ne skuhajo.Omaka se čes čas strdi ali ostane tekoča,ker jo bom nesla tašči. renata69

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. apr 2007 13:45

Testo - gre za beljakovo testo - lahko pečeš tudi brez modela, samo na peki papirju, saj se ne razleze kot morda biskvitno, Lahko tudi pečeš vsako plast posebej, saj to testo ni zelo občutljivo, pazi le, da se preveč ne posuši.

Tudi jajc ni treba nujno stepati nad kopeljo, meni se tega praviloma ne da početi in se izognem, če se le da.

Čokoladna omaka se med hlajenjem morda nekoliko zgosti, ampak ne tako zelo, da se ne bi zlila po torti. Saj, če jo neseš k tašči, jo morda lahko kar tam narediš ali pa jo samo pogreješ. Doma daš v vodo instant kavo, nalomiš noter čokoaldo, pri tašči pa potem samo vse skupaj segreješ, toliko, da se čokolada raztopi. Če jo grobo naribaš, imaš omako v petih minutah nared.

 

Saj ti bo uspelo, tudi če si začetnica. Pozdrav, Mamamia

 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2007 13:50

Saj jih jaz tudi ne stepam nad soparo, samo sestavine so iste, bom pa naslednjič dodala še malo vanilije. Loni Makaroni

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

2. apr 2007 14:30

Brez sopare se lahko meša z mikserom? renata69

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2007 16:08

Renata, ne se tako bati stepanja nad soparo. Ni nič izredno težkega. Samo zložiš en večji lonec in na njega položiš posodo (po možnosti polkrogle oblike in ko se voda začne uparjevati, začneš z žvrkljanjem in čisto nič se ne skuha....Vsaka stvar je enkrat prvič. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti