Kakšno torto speči za krst

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

tema odprta - 2. apr 2007 7:49 | ogledi: 3.230 | odgovori: 4

Ker je v bazi zelo veliko število odličnih receptov za torte, se sama kar težko odločim, katero torto bi izbrala za peko za krst. Torta bo v obliki knjige, tako, da naj bi bila polovica sadna, druga pa čokoladna. Katero sadno in čokoladno torto naj po vaših izkušnjah izberem?

Hvala za vse dobre namige.

Mijan

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2007 9:35

Jaz bi šla na ziher varianto in bi zložila taki dve, za katere bi bila prepričana, da ju obvladam (je mnogo drugih priložnosti za poskušanje novih receptov, krst pa ni taka priložnost). Naredi tisti dve, ki ju najbolje znaš, ker se boš tako izognila dodatnemu stresu v stilu "kaj pa, če ne bo uspelo". Gostje bodo itak vse pojedli. Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. apr 2007 22:06

Sama bi za čokoladni del izbrala torto nutella, za sadni del pa bi naredila navaden biskvit, za kremo pa stepeno sladko smetano, recimo z jagodami, lahko pa tudi po principu recepta iz baze - babičina dobrota, ki je zelooo sočna in okusna (kombinacija kisle smetane in marmelade, lahko dodaš tudi jagode....) S tem po moje ne fališ. katka

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

30. jun 2008 16:08

no pa sem potegnila tole iz naftalina,.... ponovno prosim za pomoč vas ki ste bolj izkušene in vas ki imate več domišljije kot JAZ,... v soboto rabim torto, katera bo velika v velikosti pekača iz pečice, želela pa bi da je pol čokoladna in pol sadna,.... torej kaj naj izberem da torta ne bo nakoncu "visela po starni" in da bo sočna,.... p.s. za dekoracojo nimam tičine mase, tako da tudi tukaj rabim kaj obstojnega,... p.s.2, torta bo za rojstni dan(moški 55let) hvala v naprej plopsa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. jun 2008 16:19

V ta namen se mi zdi najbolj primerna torta knjiga, pol narediš sadne, pol čokoladne, okrasiš pa lahko lepo s smetano. Lahko lepo pokombiniraš z marcipanom - za kakšno rožico in kazalko na sredini je prav fajn, pa tudi pobarvaš ga lahko. Vtipkaj v google pod slike - book cake - pa boš dobila mnogo idej. Će kaj hočeš, pa še vprašaj :) Sedaj je na voljo obilica svežega sadja, jagodičevja, za nadev kombiniraj s skuto, jogurti, pudingi, čokoladno pa naredi nutello... papa katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti