Zamašena wc školjka

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

tema odprta - 2. apr 2007 2:13 | ogledi: 21.273 | odgovori: 9

Pri moji sestri imajo problem, ki ga ne znajo rešiti. Ker ji tudi jaz nisem vedela svetovati, sem pomislila, da bi tukaj povprašala, če ve kdo za kak nasvet. Njen 6-letnik se je v kopalnici pridno igral z WC papirjem. Kot se je izkazalo, je nametal v WC školjko polno papirja, potem pa potegnil vodo, da vidi, kako goro papirja sekret požre. In tako še večkrat zaporedoma , saj je za svojo "igro" porabil 3 role papirja. Rezultat: velika količina papirja je nekje zamašila odtok in stranišče ne požira, oziroma voda zelo počasi odteče, ob večjem curku vode pa jim začne ta celo teči (zamakati) ob zunanjem robu školjke. Poskusili so že z zlivanjem cevosana v sekret, celo z roko kako doseči zaporo, pa tudi z nekakšno žico, pa niso nič dosegli. K sreči imajo na uporabo še eno stranišče, drugače bi bilo res hudo.

Ali kdo ve, kako naj si pomagajo, da bo stranišče spet normalno delovalo?

sila

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

2. apr 2007 5:38

visokotlačni čistilec v roke,z dolgo cevjo...tako to delamo pri nas Vesna Leben

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2007 9:01

Dve besedi:Vodovodni inštalater Vendelina jr.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

2. apr 2007 10:35

Prvo pomoč ti je že ligojna predlagala; če to ne pomaga, je možnost še čistilna spirala. http://www.baumax.si/Content.Node/bauen/welle-rein Lahko jo kupiš ali pa si jo sposodiš v komunalnem podjetju.

V obeh primerih je potrebna volja do dela in malo spretnosti. če nimaš ne enega ne drugega (imaš pa denar), pokličeš komunalno podjetje ali kakšno zasebno podjetje, ki se ukvarja s čiščenjem kanalizacije n.pr.:

http://www.jkp-prodnik.si/uporabniki_ciscenj

http://www.rohr-blitz.si/ ...

LP, V.

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

2. apr 2007 10:56

Mi smo imeli isti problem lani poleti.Pa smo probal z vakumsko gum,pa z zajlo in na koncu se je mož razjezil ter školjko odšraval iz tal.Dal sred dvorišča pa s cevjo izpiral. Sedaj se temu smejim,ampak tisti trnutek smo bili vsi čisto tiho.Tako smo mi rešel.Pa upam ,da se nam to neponovi.

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

2. apr 2007 21:07

No , z naše strani je slišati prav hecno, ampak za nobeno ceno ne bi bila v koži tvoje sestre. Jo znajo skuhati ti naši otroci. Pač bo raziskovalec, starši moramo otrokom nuditi okolje, v katerem bo razvijal svojo nadarjenost. Upam, da ste rešili problem, nasveti so zgoraj zelo uporabni. Poročaj, če bo slučajno še kakšen raziskovalec raziskoval to temo. LENČA

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. apr 2007 22:07

Taka spirala za čiščenje stane okrog 6 € in jo imajo tudi v Intersparu, na polici z žarnicami.

V okviru "ženske lige" rešila WC pri prijateljicim, kjer je iztok zabil plastični one za deodorant .

Zlomila sem ročko na WC kotličku. Držite pesti, da dobim takega, da ne bo treba vodovodarja.

Frina

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

2. apr 2007 22:18

Hvala vsem za koristne nasvete. Problem je rešen. Danes sem šla s sestro v Bauhaus, kjer so nama pokazali dve zadevi. Ker se nisva mogli odločiti, je sestra kupila kar oboje. Prva je bila vakumska črpalka (to sem kupila še jaz zase, ker se mi je zdela zelo praktična zadeva za čiščenje in odmašitev vsakršnih odtokov - npr odtoka v kuhinji, umivalnika, itd). Sestra pa je kupila še "hotshot" (v bistvu zelo enostavno napravo za čiščenje cevi s stisnjenim zrakom) - zgleda kot ena pištolca, tudi poči tako, ko jo uporabiš. Ima tri nastavke, tudi enega za WC). Nisem bila poleg, ko so zadevo doma preizkusili, vendar je tista "pištolca" učinkovala, tako da stranišče spet normalno dela. Sestra mi je poročala, da so postopek večkrat ponovili, sinko pa je menda zraven prav užival, ker se je "dogajalo". Vprašanje seveda, ali bi tak pripomoček enako učinkoval, če bi se straniščna cev zamašila s čim drugim in ne s papirjem, kot je bilo v tem primeru. Še to: v trgovini sva naleteli na zelo prijaznega prodajalca, ki nama je zelo ljubeznivo vse razložil in tudi praktično demonstriral. sila

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

2. apr 2007 23:20

kj takega je lepo slišat ... zadnje čase je vsem še tumač težk pokazat kje na polici stvar stoji kajšele da bi kj več pomagal ...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. apr 2007 16:41

frina je napisal/a:

Zlomila sem ročko na WC kotličku. Držite pesti, da dobim takega, da ne bo treba vodovodarja.

Frina

 

Pesti že držimo, zato imamo malo problemov s tipkanjem, na čveku bo pa sploh hudo!

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti