Palčke ovite v pršut

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 1. apr 2007 22:21 | ogledi: 8.433 | odgovori: 9

Pozdravljene

Nekje sem videla da so bile palčke ovite v rezino pršuta, nato pa je bilo to naloženo pokonci v kozarec.Ali mogoče katera ve kakšne so te palčke iz kašnega testa - mogoče kakšna slikca ali recept.

Hobotka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

1. apr 2007 22:24

to so ponavadi čisto navadni grisini, ki jih kupiš v vsaki trgovini, pa še različnih okusov so LP Drejček

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

1. apr 2007 22:29

Običajno je pršut tako navit na tako imenovan grisin, ki ga lahko kupiš v vsaki trgovini z živili. Zadnje čase dobiš poleg navadnih grisinov, tudi grisine z okusom sira, rožmarina... Nisem pa še zasledila nikjer recepta za pripravo grisinov v domači kuhinji. Mijan

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. apr 2007 8:32

Ne glede na to, ali naviješ pršut na domače ali na kupljene grisine (jaz ga kar na kupljene), pa je bistveno, da to narediš malo pred prihodom gostov, ker se ob daljšem stanju grisini zmehčajo, čar grisinov pa je prav v njihovi hrustljavosti. teta torta

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. apr 2007 8:34

Pri ovijanju palčk s pršutom je potrebno paziti, da je pršut narezan zelo, zelo na tanko. Mi smo palčke ovijali tudi s kuhanim pršutom, kar nam je bilo še bolj všeč, ali naredili mešano. Je pa potrebno paziti, da se take palčke pripravi tik pred serviranjem, ker se potem zmehčajo in niso več tako dobre, pa še zvijejo se . Drugače pa so odlične, sploh, če se vzamejo različni okusi teh palčk, pa hitro je narejeno in še zgleda lepo . zvezdica55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2007 8:59

Še bolj napredno od grisinov pa je, da v pršut oviješ divje šparglje. Vendelina jr.

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

2. apr 2007 11:30

Hvala za vse nasvete, ampak sem že ugotovila, da če je to potrebno narediti tik pred prihodom gostov odpade. Jaz sem si ravno hotela delo "naprej spravit".Bom verjetno kaj drugega pogruntala, mogoče kakšen polnjen francoski kruh ali pa ........ imate še kakšno idejo - mora lepo zgledati Hobotka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2007 12:19

Zelo enostavno je naslednje: narežeš kruh (bel, črn, koruzni...ni važno) in gor položiš naslednje kombinacije: - košček sira, žličko pesto omake, nekaj kapljic kečapa - košek sira in malo tartufate - namaz iz inčunov mascarponeja in pesto omake (zmešaš in potem nekaj koščkov premažeš) To postaviš na cca dva ravna krožnika. Potem pa zadevo pred prihodom gostov malo pogreješ v pečici (toliko, da se sir začne topiti, recimo 10 minut) in to ponudiš. Efektno za oči in še dobro. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti