Kombinirana mikrovalovna pecica

melitko  

član od: 5.4.2006

sporočila: 3

tema odprta - 1. apr 2007 21:59 | ogledi: 12.193 | odgovori: 24

Nekaj casa ze razmisljam o nakupu kombinirane mikrovalovne pecice.

To pomeni da ima mikrovalove + zar + ventilacijsko pecico.

Prosim za kak argument za oz. proti njej.

Na podlagi izkusenj v primerjavi s klasicno pecico.

HVALA vsem

LP

melitko

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

2. apr 2007 8:39

Če že imaš klasično pečico, ne vem če je smiselno kupovati še kombinirano mikrovalovno pečico. Pri nas imamo čisto navadno mikrovalovko, no tako da vtipkaš težo in ti sama izračuna čas odmrzovanja oz gretja. Mislim, da ne bi uporabljali drugih funkcij tudi, če bi jih imela. gaja 1

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

2. apr 2007 9:29

Jaz imam tako mikrovalovno že 6 let in sicer znamko DeLonghi.SEm izredno zadovoljna.Zakaj? Če moram spečt samo kaj malega recimo 1 pečenico ali krvavico, ali pa bedro ali kar koli za eno osebo se mi zdi mikrovalovka boljša od navadne pečice.Pa še lažje se čisti.Torej jaz sem za.Imeti moraš le malo več prostora na pultu,ker je malo večja (vsa moja ima 28 litrov).KO bo maja crknila bom sigurno kupila drugo,po možnosti isto. PA DOBRO PAPANJE nana1

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

2. apr 2007 9:51

Jaz imam tako pečico od Whirlpoola, jetchef jt359. In me ta nakup tako jezi, da sem že večkrat hotela odpreti to temo in preprečiti, da se še kdo tako nasmoli. Kupila sem jo zato, ker nisem imela prostora za navadno pečico, pri tej so pa ponujali vroč zrak, žar in nastavitev stopinj, torej vse funkcije, ki jih imajo klasične pečice, le da je ta manjša in samostoječa in sem jo lahko postavila na pult. No, dela od tega približno nič, razen mikrovalovne, ki pa je sploh nisem imela namena uporabaljati in je tudi ne. Peciva ne speče, stvari iz vlečenega testa napol skuha, zgoraj pa zažge, za vse porabi neskončno časa (piščanca v kosih sem sicer spekla, a je trajalo uro in pol), žar ima narejen tako, da se stvar vrti in jo od zgoraj greje skozi eno samo odprtino, ki pa ne sega čez celo pečico, tako da sredina pekača nikoli ne pride na vrsto. Stala je pa okoli 80.000 SIT. Zdaj mi je žal, da nisem kupila ene take majhne navadne za kempiranje. Bi bilo vsekakor bolj uporabno in precej ceneje. Sporočilo je spremenil(a) lucija dne 02. apr 2007 09:55:16

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

2. apr 2007 10:04

Drage moje. Predno se gre v tak nakup,ki artikla ne poznamo se je dobro prej oborožiti z veliko informacij. Prvo če je družina velika, kombinirana ne pride v poštev. V tem slučaju uporabljajte klasično pečico. Drugo je če ste samo 2 ali tri osebe.Pri pečenju se pozna čas pečenja in privarčevana elektrika.Prostornina je manjša in se hitro segreje in čiščenje takih pečic je veliko lažje.Torej veliko literature in mnenja kolegic,ki pečico že imajo.Jaz nebi znala biti brez nje.

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

2. apr 2007 10:04

Lucija pa si se obrnila na kakšen servis po razlago za tako delovanje? Čudi me, ker sem jaz svojo zelo zadovoljna in je ne dam za nič na svetu. PA DOBRO PAPANJE nana1

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. apr 2007 10:36

Se pridružujem mnenju nane1. Ne more, da ne dela, mogoče pa nisi dobro navodil prebrala. Sama sem imela kombinirano MWP že dolgo nazaj, ko še nisem imela klasične ventilatorske pečice. Meni je zelo prav prišla za manjše količine ,kot je napisala Marinka. Tudi piščanec se lepo speče v njej, če pečeš samo z vročim zrakom je čas pečenja približno enak kot v klasični pečici. Zdaj imam običajno MWP z žarom, katerega v parih letih še nisem uporabila in ga tudi verjetno ne bom. Jo pa uporabljam za 100 drugih stvari. Moja soseda je v njej pekla tudi potico in je čisto lepo ratalo, edino rolade se ne da notri spečt, ker je premajhna površina.

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. apr 2007 21:25

Moja stara navadna MWP je bila za odstranitev, zato sem jo zamenjala z novo MWP z žarom. Moti me , da moram nastavljati težo. Kako si pri tem pomagate,saj menda vsako hrano ne tehtate. Najt moram knjigo za kuhanje in pečenje v njej. V navodilih so samo osnovne zadeve. Menda imaj na razpolago različne knjige z različni močjo pečic. Imam smolo, da je ne najdem za svojo. ham-njam

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

3. apr 2007 7:11

Pozanimati se o pečici nisem mogla, ker je takrat, ko sem jo kupila, šlo za nov model. Prodajalec je znal samo recitirati navodila. Tudi jaz sem jih dobro prebrala, pa mi žal ni pomagalo. Verjamem, da je kakšna druga dobra, ta pač ni.

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

18. apr 2007 12:30

Tudi jaz sem pred odločitvijo za nakup kombinirane mikrovalovne pečice, čeprav ne vem kakšno je mnenje o teh mikro valovih, je to škodljivo ali ne. Sicer jo imam namen uporabljati najbolj za odtaljevanje, pogrevanje, kolikor pa razumem pa bi naj ta kombinirana imela možnost tudi pečenja manjših stvari. Na kaj pa je pri nakupu potrebno biti pozoren - na moč ali še na kaj drugega.? Hobotka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

18. apr 2007 12:42

Mikrovalovi niso škodljivi, ker niso radioaktivni. Delujejo trenutno na tisto, kar pač kuhaš, in to je tudi vse. Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti