Lidl

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

5. apr 2007 12:40

Veri je napisal/a:
nike je napisal/a:
to pač samo zato, ker je on bosanec. in to tut ni način, se vam ne zdi???? nike
Meni se zdi bolj grdo to, da so trgovke navadno neprimerno bolj prijazne z "opedenanimi" ljudmi kot z nami, navadnimi smrtniki. jaz se sicer z vsemi dobro razumem, ker se kaj zaklepetam z njimi vmes, da obema hitreje mine, tak da se nimam kaj pritoževat. Ampak je pa res, da okoli lepo oblečenih pa navadno prav skačejo;), to sva opazila, ko je mel fant tako službo, da je moral bit spedenan... Tudi mam kar par prijateljev, ki se za v službo ne rihtajo, če grejo pa kaj kupovat, pa in to ravno iz tega razloga!!! Veri
veri, sej kokr se men zdi, je pr veliki večini ljudi tako, ne samo pri prodajalcih, da bolj spoštljivo ravnajo s tistimi, ki so dobro spedenani. je že pač tako na tem našem svetu, da več denarja imaš, večji gospod si. in na tak način se potem tudi ravna z ljudmi - vsaj večinoma je tako, ne? drugače pa se jaz res zelo trudim, da ravnam z vsemi enako spoštljivo. nike

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. apr 2007 12:57

hehe, nike, imaš prav Jaz si rečem, da v svojih 20-30 let starih cotah mogoče nisem deležna vseh tistih priklanjanj, ampak so pa vsaj tisti nasmehi, ki jih dobim, res iskreni, hehe:) Tako da sem spet na boljšem Se je pa fant kar razvadil takrat, sem mu morala dopovedovat, ko sva šla pop. kam, da če se navadno obleče, je navaden smrtnik, da ne more pričakovat take uslužnosti, hehe:) No, zdaj je vse po starem in sva super srečna v razvlečenih trenirkah in kavbojkah, hihi:) Veri

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

5. apr 2007 13:22

Toliko zanimivih zgodbic ste napisale, jaz sem pa videla že malce drugačno stvar. Prodajalka je kupcu stehtala vrečko pomaranč in jih nekaj dodala, ko je vrečko že umaknila iz tehtnice. Bilo mi je malce čudno, šele kasneje pa sem se vprašala, v kakšnem razmerju sta ta dva človeka. Priznam, da sem bila malo počasne pameti, verjetno zato, ker ne kradem. Kakšni dve zimi nazaj sem si pa na razprodaji kupili kar dve bundi, ker sta se mi zdeli res poceni. S to veliko vrečko sem potem odšla še v Tuševo samopostrežno trgovino, ki je v isti zgradbi. Vzela sem neko malenkost, jo dala na tekoči trak, vrečko pa sem seveda pustila v vozičku. Blagajničarka mi je rekla, da je po pravilih treba vse stvari zložiti na tekoči trak, da je voziček prazen. Navdušeno sem ji začela razlagati, kako sem si za pet tisočakov kupila kar dve zimski bundi in iz njenega nasmeha ugotovila, kakšen je razlog zanimanja za mojo veliko vrečko. Pred precej leti je moja sodelavka razlagala blagajničarki, kako bo sadila rože. V vrečki je imela prazno embalažo od sladoledov, ki smo jih pojedli v službi. Je pa dobro, da so tudi prodajalke prestavile svoje poglede in izkušnje. Pa še to, tudi jaz najraje sama zlagam v svoje vrečke iz blaga in nakupovalne torbe. Trgovskih vrečk ne kupujem, le zakaj bi delala reklamo za njih? Pozdrav in dobro nakupovanje! riba-ribica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

5. apr 2007 13:51

se strinjam s tabo, veri. gotovo si na boljšem!!! nike

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. apr 2007 15:47

Sicer pa hvala bogu, da lahko kupci sami izbiramo kje bomo pustili svoje evre. jade

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

5. apr 2007 20:09

Hecno, da v trgovinah vedno piska tistim, ki nič ne krademo, tistim tapravim tatom pa nič, ker pač znajo. Ko bi ženske ve slišale kako mladina vsakodnevno krade po trgovinah, da imajo keš za droge! Te zgodbe vsakodnevno poslušam od naših dijakov, sploh NPI-jev (nižje poklicne), ki ti povejo vse. Dečki kradejo itak od hrane, pijače, drage obutve, dragih kavbojk, windstoperk, telefonov,,, pa vse do videoplayerjev in celo TVjev! Pod svoje velikanske skejterske hlače in jakne spravijo praktično vse! Mimo varnostnikov, kamer, policajev, vseh. 

V srednji šoli (II.gimn MB - da boste vedele, da se to dogaja tudi tam) sem imela sošolko, ki je kradla ko sraka. Vse, kar je dobila pod roke. Izgledala pa taki angelček, da bi lahko dal ogenj v roko za njo. 

Frina, ali ni tako, da ima kupec pravico kupljen artikel vrniti v osmih dneh ne glede na karkoli, prodajalec pa mu je dolžen vrniti denar? Ne vem, samo čekiram... mislim pa, da sem si prav zapomnila.

Anja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. apr 2007 21:32

Ja, če gre za napako, ki je ni bilo mogoče ugotoviti pri nakupu, lahko kupece izbira denar, popust ali dobropis in izbor ni prepuščen pradajalcu. Reklamacija kvalitete velja tudi za razprodaje, druge popuste. Ne velja samo za naku z napako, napaka mora biti posebej označena. Za drugo napako, ki pa ni označena, pa je reklamacija mogoča.

Obstajajo tudi uzance. Če bi hoteli biti trgovci konkurenčni, bi lahko blago v določenem času vrnili samo zato, ker smo si premislili glede nakupa.

 

Frina

askori  

član od: 22.12.2002

sporočila: 8

6. apr 2007 19:16

PozdravljENI! Danes sem tudi jaz odšla pogledat v ta "slavni!" LIDL in moram rečt, da sem kar malo razočarana. Je neka mešanica med Hoferjem, Eurospinom in Hardijem. Drugače so kar dobro založeni, bila je kar gneča, imajo tudi nekaj slovenskih proizvodov. Mene lep čas ne bodo videli v njem, ne vem, bolj zaupam ostalim trgovinam, ki so že kaj nekaj časa na slovenskem trgu. (da ne naštevam in delam reklame). lep pozdrav! polonca

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

6. apr 2007 19:47

ni kokosove moke,maka, politarske smetane(sladke),sadje velik cenej!!! senka

zuzek  

član od: 1.12.2006

sporočila: 120

6. apr 2007 22:09

v vsakem INTERSPARU visi ravilnik, kjer piše, da v primeru (POSKUSA) tatvine plačete10.000.-....piše na majhno ampak piše................. zuzek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti