Lidl

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

5. apr 2007 7:58

jade] Sicer pa mene njihovi problemi s krajami ne zanimajo naj to uredijo tako, da poštenih kupcev ne obremenjujejo s tem.
Joj, a veš koliko stvari v življenju plačuješ za nepoštene samo zato, ker si poštena. Ravno zaradi tega bi te to moralo brigati. Jaz pa mislim, da tisti, ki nimamo nič na vesti, ne bi smeli tako občutljivo gledati na ti zadevo, saj konec koncev gredo vsi stroški policije, sojenja, zapora (no, ta pride v poštev v drugih zadevah), prisilnih izvršb, itd. iz davkoplačevalskega žepa. In kaj potem, če jim ni všeč tvoj nahrbtnik? Ga pač pokažeš. Jaz sem tudi že morala svoje stvari pokazati, pa zato nisem bila nesramna. Je pač nekdo opravljal svoje delo. Tudi ti najbrž opravljaš kakšno delo... Se pa strinjam - kot sem že prvič omenila - da pristop ni vedno primeren!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. apr 2007 8:09

Se strinjam. Opravljajo delo, kot vsi ostali. nahrbtnik pa res lahko pregleda le uradna oseba. Se bomo morali navadit, da je to pač rutinski postopek. Da si lahko le naključno izbran med množico... lidka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2007 8:16

pitončica, kje pa delaš? Müller je ena izmed mojih najljubših trgovin. Da te pridem kaj pogledat.

 

Loni Makaroni

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

5. apr 2007 8:53

ja, frina, zgodbo o tistem starejšem gospodu sem brala, in sem bila tok jezna takrat na tisto sodnico in na celoten sistem, ubogi gospod, res. sodnica mu je v trgovini v vrsti kar na lastno pest pregledala pred vsemi žepe in ga obtožila, da je ukradel baterije; ko so rekli, če je potrebno poklicati varnostnike, je gospa sodnica rekla, da ne, ker da je ona tamkajšnja okrajna sodnica že ne vem kok let - seveda, pol loh pa kar sama žepe pregleduje ljudem. mislim, groza! ko jo je gospod tožil, je tožbo seveda izgubil, pa še stroške postopka je mogu plačat :))) - obup!!!!!!! mamamia, kar se vrečk tiče, sem pa jaz tut ful "picajzlasta", če ni v vrečke zložen točno tko, kot hočem, sm kar živčna hehe... jst si vse lepo zložim, v bistvu si že na tekoči trak zlagam tako, kot želim, da si bom potem dajala v vrečko. sm pa eneparkrat celo štalo mela tam pr blagajni, k sm mela še kup stvari za zložit (da bi pohitela in šla mimo sistema, pri meni pač ne gre :)), pol so me pa kupci za mano grdo gledal. pol sm se pa navadla in zdej vse v voziček zložim, pol pa si dam čas ob pultu kje... :) še kar se kraj tiče. vem, kok folk krade in na kake vse možne načine. to je pač del tega posla in seveda se trgovci trudijo, da bi kraje čimbolj omejevali. ampak, kot so rekle že punce pred mano, se gre za nek odnos do kupcev. moj fant je bosanec - se mu to tut vidi. in nama gre ful na živce, ker se včasih zgodi, da trgovka po celi trgovini za nama hodi (sploh v kakih drogerijah), in to tut zdej, ko mava otroka (no, sej to ni razlog, da ne bi kradla, če bi hotla) - in to pač samo zato, ker je on bosanec. in to tut ni način, se vam ne zdi???? loni, pitončica pa dela v mullerju v btc-ju. pitončica, upam, da nisi jezna, k sm povedala :) nike Sporočilo je spremenil(a) nike dne 05. apr 2007 08:53:52

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. apr 2007 9:47

Nenazadnj je kazenska zakonodaja samo zato, ker nekaj primerkov posiljuje, ubija, goljufa, ponareja in tudi krade.

Uradna oseba, ki bo pregledala mojo prtljago, bo samo policist. Varnostnik tega pooblastila v zakonu nima.

Mi je pa pripovedovala neka znanka, da je ob razprodaji  skupaj s hčerko kupovala v trgovini z oblačili, ki so bila v razprodaji res poceni.Vpričo nje in hčere sta dve mamici z vozički basale s polic majčke in jih tlačile k otroku. Znanka in njen najstniška hči sta bili zgroženi in jima je odleglo šele, ko je prodajalka ob izhodu zadržala obe srečni mamici.

Mogoče ste spregledali - Hofer ima napis, da mora kupec ob kraji plačati še 50 € zapostopek . Mogoče so vzeli za izhodišče odvetniško tarifo !

Pa ima Hofer registrirano tudi detektivsko dejavnost, da lahko pobira denar iz storitev, za katere ni registriran in ki jih nihče ni naročil. Jasno, da je to nezakonito. ( To piše na obvsetilih pri blagajni , na steni)

Frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. apr 2007 9:52

 

Večkrat imam pri sebi vrečko z nečim, kar sem kupila  drugje, ko na koncu pristanem v supermarketu. Ob blagu imam vedno račun in ko pridem do blagajne, kar sama takoj povem, da imam v vrečki drugje kupljeno blago in tudi račun, vrečko razprem, če hoče pogledat. Doslej so se še vse nasmehnile in rekle hvala lepa.

 

Z varnostniki in prodajalkami je pa tako  kot z vsemi nami - eno so bolj obzirni, drugi manj, eni iznajo z ljudmo bolje, drugi slabaše, eni so nastopaški, eni diskretni, ne glede na vsa usposabljanja, ki jih dajo skozi. Tudi mi imamo včasih boljši dan in včasih slabšega, včasih nas razjezi kakšna malenkosti, ki bi jo kak drug dan morda samo vrgli čez ramo in se nasmehnili...

 

Je pa res, da nasmeh hitro reši marsikatero zadrego.

 Saj poznate tisto: Nasmeh nas nič ne stane, vendar čudežno deluje...

 

Mamamia

mamamia

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

5. apr 2007 10:24

... in res čudežno deluje, mamamia... :) - do mene so vedno vsi prijazni, ker sem vedno nasmejana in prijazna. saj so se mi že zgodile slabe stvari v življenju, tudi zaradi drugih, ampak nimam pa nobene take slabe izkušnje, da bi lahko rekla, da je bil kdo nesramen do mene. jaz nisem nikoli in tudi do mene niso nikoli. ravno včeraj sem se šla za eno seminarsko vpisat v knjižnico na ekonomsko fakulteto. sem se mal vmes pogovarjala z knjižničarko, pa knjige mi je vnaprej naročila (k jih je treba drugač čakat eno uro, ona je pa vidla, da mam svojega pa tamalo sabo), in na koncu, ko sem se ji zahvalila za vso prijaznost, mi je rekla "ja veš da, če si pa pravi srček"... - in to ni edina taka situacija, pa vem, da je to večinoma zato, ker sem do ljudi vedno prijazna. no, ampak to zdej je blo malo off topic :)) nike

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. apr 2007 12:00

nike je napisal/a:
to pač samo zato, ker je on bosanec. in to tut ni način, se vam ne zdi???? nike
Nike, ne sekiraj se, majo pač svoj sistem, kak tip jim najbolj usreza potencialnemu tatu... Mojega lubija majo tut povsod tako "radi", pa čeprav ni Bosanec, očitno ma pač tako postavo, pa frizuro, kaj pa vem... Ni samo narodnost tista, ki priteguje poglede varnostnikov, eni majo pač "srečo"... Meni se zdi bolj grdo to, da so trgovke navadno neprimerno bolj prijazne z "opedenanimi" ljudmi kot z nami, navadnimi smrtniki. jaz se sicer z vsemi dobro razumem, ker se kaj zaklepetam z njimi vmes, da obema hitreje mine, tak da se nimam kaj pritoževat. Ampak je pa res, da okoli lepo oblečenih pa navadno prav skačejo;), to sva opazila, ko je mel fant tako službo, da je moral bit spedenan... Tudi mam kar par prijateljev, ki se za v službo ne rihtajo, če grejo pa kaj kupovat, pa in to ravno iz tega razloga!!! So se mi pa zadnjič prikupili v trgovini s šivalnimi stroji, ko mi je prodajalka vse razložila, čeprav sem imela staro sprano majco na sebi. Prej se mi je namreč v isti trgovini ves čas dogajalo, da me je ena prav postrani gledala, ker pač ne šivam sebi, ampak v gl. drugim in se to včasih na meni vidi... Veri

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

5. apr 2007 12:03

Sasenka, jaz pa se kar strinjam z Jade. Smo bili v Leklerku in se mi je zgodilo podobno kot Jade. A jaz sem ubrala drugo taktiko. Ko so zahtevali naj odprem nahrbtniček, sem jaz zahtevala policijo. Sem na srečo seznanjena, da te nima pravice nihče pregledovat razen, če pokličejo policijo. Razumem, da zahtevajo pregled vsebine torbic, a mene moti nekaj drugega. Zakaj niso pregledali ene ducat šolarjev s tistimi ogromnimi nahrbtniki?! Prišli so čisto brez problema mimo varnostnika in blagajne, pa bi lahko čuda stvari odnesli. Jaz za kaj dodatne robe itak nimam prostora v nahrbtniku. Verjamem, da je veliko tatvin in podobnega, a take bizarne stvari mi gredo pa pošteno na živce. Pa lep sončen dan želim še naprej. LP! fakin712

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

5. apr 2007 12:33

Skoraj smešno je bi bilo (če naša desetletnica ne bi bila prizadeta), ko je "piskala" na izhodu iz Špara. Pred tem smo bili v Hervisu, kjer si je probala dres. Nato smo mirno odkorakali iz Hervisa in šli v Špar. Pri vhodu v Špar je pričelo piskati. Seveda nismo vedeli kdo in kaj piska. Varnostnik se je malo razgledal, rekel pa nič. Potem pa na blagajni naš otrok "piskal". Vendar ni bilo nobenih težav, ker je varnostnik takoj javil, da je "piskala" že pri vhodu. Kljub temu se je počutila grozno prizadeto. Od takrat jo komaj spravim v kako trgovino. Doma smo ugotovili zakaj je "piskala". Na žabice se ji je prilepila zaščitna nalepka s katero je bil opremljen dres! Najbolj zanimivo pri vsem pa je, da ni "piskala" pri izhodu iz Hervisa lp K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti