Lidl

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

4. apr 2007 19:31

No bom pa še jst mal napisala :) delam na blagajni v Müllerju (brez reklame :) ) in ne boste vrjeli kaj use doživiš, če ljudem daješ brezplčane vrečke :( če dam velko, bi ona raj 2 manjše, ko ugotovi, da ne gre u sve hoče še tretjo. če dam 2 manjši - ker ma same majhne stvari, bi ona raj eno večjo če kupi samo plenice ali wc papir uprašam če bo vrečko, pa reče ne, pa ko že gre od blagajne se premisli, pa reče, pa mi jo dajte da ne govorim o tem, da vsake tolk časa pride en k bi pa raj meu škatlo, ker vrečke niso okolju prijazne ... sploh ne bi omenjala tiste ki so kupili tudi kaj čistil, mu/ji morm dt tolk vrečk, da da usako stvar posebi. pa še bi loh pisala ....... me zanima kako se taki ljudje obnašajo v šparu in drugih trgovinah, kjer morjo vreške plačat, pa sam ene velikosti so (mi mamo 4 velikosti) Z zlaganjem je pa pri nas tako. Pred časom (ko jaz še nisem delala) se je dogajalo, da so blagajničarke zlagale kupcem v vrečke, pa se je dogajalo da so se le ti vračali in trdili, da jim prodajalka take in drugačne kreme, ki stane tudi po 200, 300, 400 €, ni dala v vrečko. Seveda, ji je potrebno dati novo kremo in blagajničarka krije minus. Iz tega razloga so se vodstveni odločili, da ne bomo več zlagali v vrečke. seveda so izjeme, če me kdo prosi mu zložim. To so ponavadi mamice z otroki v naročju in brez vozička, ali pa starejši ljudje. lp Pitončica

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

4. apr 2007 19:40

Sicer je OFF TOPIC, ampak si ne morem kaj, da ne bi nič pripomnila glede vseh teh pripomb o varnostnikih in opozorilnih napisih. Naj bo jasno - dobro se zavedam, da se varnostniki večkrat obnašajo neprimerno oz. da nastopijo neprimerno, vendar je žal izvor tega problema pogosto npr. v plačilni politiki podjetja, ki izvaja varnost in ndazor. Če bi ljudje, ki ne delajo v trgovskih družbah, samo približno vedeli, KOLIKO (in kakšni!!) ljudje kradejo, bi vsak tak pregled kot ga npr. opisujeta Jade in VT, vzeli z razumevanjem. Konec koncev, če ničesar ne skrivaš, ni razloga, da bi oporekal ali se zanalašč obiral pri ogledu torbice. Brez zamere, ampak to, kar Jade opisuje, ko ji je blagajničarka želela pogledati v torbico, je čisto zajeba***. Konec koncev bi blagajničarka morala poklicati varnostno službo in bi oni opravili to (lahko pa to stori ona, če je v trgovini na vidnem mestu obešen napis o tem), pa bi se zadeva lahko precej zakomplicirala (načeloma morajo o vsakem takem pregledu napisati poročilo). Dejstvo, da je nekdo noseč, je pri vsem tem brez pomena. Kaj misliš, da nosečnice pa ne kradejo? Potem bi morali pogledati čez prste vsaki nosečnici, ki se izgovarja na nosečnost? Kradejo najpogosteje ljudje, ki imajo vsega dovolj. Dogaja se, da stranka kupi za 15 jurjev, spotoma pa ukrade še knjig / cd / karkoli že, ali pa kupi ekstra drag toaletni papir, spotoma pa ukrade navadne žiletke za moško britje. Dogaja se, da stranke menjajo nalepke na vnaprej stehtanem blagu (npr. mesu) - tudi to je kraja. Dogaja se, da stranke na pijačah, ki so v kartonastih škatlah (npr. whiskeyi) menjajo škatle. Dogaja se, da kupijo npr. prešito oddejo, ki je zapakirana v plastično vrečo na zadrgo in spotoma notri med oddejo skrijejo še blaga za nekaj tisoč tolarjev.... In da ne boste mislili - to se dogaja pred očmi drugih strank - koliko od vas vas take zadeve sploh opazi ali pa pristopi k človeku, če opazite, da počne kaj nenavadnega (npr. tlači rum med prešito oddejo). Res je tudi, da se magnetne nalepke, ki niso odstranjene (npr, v kakih dežnikih, torbicah, čevljih - tu proizvajalci zaščito pogosto vgradijo kar v peto in je potem težava večno prisotna), v naravi ponovno namagnetijo in nam ponovno tulijo na vsakem senzorju, ki je sprogramiran nanje... Uf, saj bi se na to temo lahko razpisala, pa žal tema ni namenjena temu, žal pa ne morem mirno mimo takih pripomb, ker dajejo jasno vedeti, da ljudje nimajo pojma koliko se res pokrade po trgovinah. Pa še nekaj: taka kraja ne more biti zavarovana! Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 04. apr 2007 19:46:57

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

4. apr 2007 19:42

...da ne bo dvakrat Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 04. apr 2007 19:45:30

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. apr 2007 20:09

Sasenka, se strinjam s tabo. Ampak kljub temu v Tušu in Sosedu na primer, pa niti v Sparu, ki je tujec, ni napisov, ki bi opozarjali na to, da nas bodo vse pregledali. ZA stil se gre, bi rekla, in spoštovanje kupcev. Za večino trgovcev smo kupci praviloma pošteni in varnostniki skrbijo, da odkrijejo tiste, ki to niso. V nekaterih verigah pa imajo za tatove tako rekoč vsakogar, ki stopi v njhovo trgovino, in to je tisto, kar me moti. Da nas večino poštenih mečejo v isti koš kot nepoštene. NAvsezadnje me res ne rabi opozarjat, da ne smem krasti, saj to dobro vem. A kje morda piše, da ne smeš namerno povzročit proemtne nesreče ali koga ubiti? Seveda ne, ker se ve, kaj se sme in kaj ne.

 

Pa še moja izkušnja z varnostniki, ko mi je piskalo pri izhodu, čeprav je bilo blago plačano. Ko je začelo piskati, sem se sama takoj obrnila in odšla k pultu, pokazala račun in vzela iz vrečke krilo. Ugotovili so, da je prodajalka pozabila sneti tisto plastiko, opravičili so se mi in sem odšla iz trgovine. Tisti, ki so me opazili, ko je piskalo, pa tudi, tako da kakšnih večjih zijal ni bilo.

 

Frina, v vrečke in torbe nikdar ne zlagam pri blagajni, bog ne daj. Ker ne maram ljudi, ki se obirajo, sploh ne takih, kot si ga ti opisala. Zato stvari iz vozička zlagam na parkirišču, torbe so lepo na zadnjih sedežih ali v prtljažniku, in tam si lahko vzamem čas.

Če pa zlagam že pri blagajni, potem že na trak zložim blago tako, da so na začetku težje stvari, konzerve in steklenice, drobiž pa zadaj. Potem gre res hitro.

Mamamia

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. apr 2007 20:28

Mamamia, sem napisala, da ti zlagaš v voziček in potem pedantno v svoje košare. Tip, ki ga opisujem, pa je to počel na blagajni.

Aja, njegova žena , torej moja prijateljica in jaz velikokrat greva skupaj v nakupe. In se imava krasno. Ker sva podobni kupovalki. Ja, tudi kupec ima žensko obliko, pa je tako malo znana.

 

Mene pa najbolj razjezi napis, kjer piše: Kupljennega blaga ne zamenjujemo. Ali pa: Ba razprodaji kupljenega blaga ne zamenjujemo. Pa kje imajo oči inšpektorji. Vsako blago, ki ustreza pogojem reklamacije, čeprav je kupljeno na razprodaji, ali z znižanjem , je po zakonu mogoče zamenjati, razen zaradi napake, zaradi katere je kupljeno in posebej označeno. No, kupec izbira: denar, zamenjava ali popust. Ampak to je iz ene druge teme.

Frina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. apr 2007 20:33

Uh, mamamia, potem se pa tudi ti nagaraš pri kakšni hitri blagajničarki, kadar imaš kaj več robe . Če sem sama gledam, kje so bolj ta počasne, ker drugače ne gre, če hočeš pravočasno in  lepo zložiti na trak, hitro pospraviti nazaj v voziček pri tem se ti pa tisti pred tabo obira kot ne vem kaj, tisti za tabo te pa suva v rit  . Živelo nakupovanje  . Cila

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. apr 2007 20:46

Po dolgem času sem se odpravila v Lidl v italijansko Gorico. Cene so zelo ugodne, izbira velika, prodajajo tudi nekatere izdelke priznanih znamk, npr. Barilla - za celo kilo peresnikov sem plačala 1,05 evra, booooooožanska temna čokolada iz Trinidada je bila 0,99 evra, 1,5 litra 100% pomarančnega soka 0,89 evra. Kar se kruha in pekovskih izdelkov tiče - tudi tu niti približno ni take izbire, kot jo kaže Zaho v reklami. Blagajničarke sploh niso bile pretirano hitre in kar dolgo je trajalo, da se je primajala še ena k sosednji blagajni, da vrsta ni bila predolga. Malce sem pogledala na deklaracije in ugotovila, da na večini ni ne duha ne sluha o slovenščini - očitno imajo tudi v Lidlu linijo za zahodni in vzhodni trg. Aja, božansko dobri masleni danski piškoti v pločevinasti škatli stanejo 1,99 evra - deklaracija na škatli je tudi v slovenščini. Sporočilo je spremenil(a) andrejka dne 04. apr 2007 21:04:59

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. apr 2007 21:19

mamamia je napisal/a:

Saj vem, mogoče sem čudna, ampak imam nek svoj sistem dajanja v vrečko in me moti, če mi nekdo da oglato škatlo na sredo nakupovalne vrečke, ne pa na dno, ali da je večja konzerva na vrhu in podobno.

V Hoferju so tako hitrio, da sproti komaj dajem v vrečke, zato vse kar zmečem v voziček in potem iz vozička lepo počasi zlagam v platneno nakupovalno vrečko (od Spara - ta je neuničljiva, tudi do deset kg stvari gre vanjo, pa ročaji ne popustijo) in posebno nakupovalno košaro. Se vam zdim čudna? mamamia

mamamia, kje neki, sploh nisi čudna - ali pa nas je več čudnih! Midva s fantom mava tudi sistem, vpeljala sem ga seveda jaz, ampak na srečo mu je všeč, hehe, tako da zdaj oba tak zlagava:) Imava svoj sistem in če bi nama začel kdo drug zlagat not, bi bila prav žalostna! Že na tekoči trak zlagava po sistemu, hehe:) S sabo vzameva par velikih platnenih vreč in dve močni plastični (ampak ne navadni plastični vrečke, ampak taki plastični torbi) za zamrznjene izdelke in za hladne izdelke, ker jogurtov je pri nama ogromno... Ma če je pa toliko lažje doma zložit stvari, če imaš po enem redu zloženo v vrečke. Najprej vzameš vrečko z zmrznjenimi zadevami in jih hitro pospraviš v zmrzovalnik, potem vrečko z mesom in potem z mlečnimi izdelki in to spraviš v hladilnik, potem pospravim zelenjavo in sadje in na koncu še vse suhe zadeve. Če bi imela vse pomešano, bi bilo zamrznjeno bogvekje in bi iskala in še ne maram, da je recimo kaka hladna zadeva, ala mleko zraven kruha, ker se potem ta čisto zmoči... Pa tudi sicer si precej hitreje gotov, če imaš vse urejeno že na začetku, tam, ko čakaš v vrsti, je čisto vseeno, kako gor zložiš, ker imaš itak čas, ko zlagaš v vreče, je tudi čisto vseeno, v katero daš kaj in nisi zato nič kasneje gotov, si pa zato doma toliko prej "fertig", če je vse zloženo kot mora bit;) Sva pa s svojim sistemom veliko hitreje gotova kot drugi s svojimi nesistemi, ker zlagava direkt v vreče, in tudi na tekoči trak že postaviva po istem redu, tako da ne delava zastojev:) Tudi sva pri tem velikem nakupu na 14 dni praktično vedno oba (to je nekak najina rutina oz. najina "stvar":), razen če eden zboli, recimo... Zdaj, ko sem bila bolana, je bil kar malo nesrečen, ker je šel sam, ne da bi mu bilo težko, ampak tako sva navajena, da mava to kot nekak mini izletek ali kaj jaz vem, kako bi to rekla, nekaj, kar vedno počneva skup in se mava fino... Da se kar pogrešava, če gre en sam... NO, skratka zato tudi gre zelo hitro, saj na koncu eden neha pospravljat in začne plačevat, drugi pa do konca pospravi. Sistem skratka super funkcionira, samo se res splača met par dobrih platnenih vreč:) nameravam še kako zašit:) Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. apr 2007 21:53

Sasenka meni je pogledala v torbico samo zato, ker sem imela tako kot majhen ruzaček. Pa še to me ni razjezilo ampak način kako je to "zahtevala" od mene. Ker je bila ona tako zelo prijazna sem bila "prijazna" še jaz in ji pokazala vse šminke, ključe, denarnico... kar sem imela notri. A naj zato, ker njim ni všeč moja torbica nosim vse svoje stvari s seboj v rokah ali pa najbolje, da vse vključno z denarnico pustim doma? Sicer pa mene njihovi problemi s krajami ne zanimajo naj to uredijo tako, da poštenih kupcev ne obremenjujejo s tem. Potem pa je nabolje, da vsakega kupca slečejo do golega, pretresejo vse osebne stvari in naredijo še rentgen po možnosti, da jim ne bi kaj ukradel. Se pravi v trgovini imajo pravico, da pregledajo tvoje osebne stvari? Kakšno pravico imam potem jaz, ker so me pregledali po nepotrebnem. Pritožbo? Ali mogoče odškodnino za sekiranje? Ali bi morali biti lepo tiho in se celo zahvaliti za pregled. Ne vem no, ampak na tak način si pa res ne pridobivaš kupcev.

jade

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. apr 2007 22:33

Zadnjič je pošten kupec, ki ga je kupovalka obtožila, da je ukradel baterije, kar sama pregledala njegov suknjič pred množico ljudi. Kupec, takrat star 82 let je tožbo zaradi sramote ipd. proti tej "babi" izgubil. Naj dodam, da je bila ošlatovalka njegovega suknjiča - sodnica. Torej ...... Frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti