Lidl

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. apr 2007 15:52

V Lidlu v Italiji nisem še nikoli videla varnostnika, niti v kateri drugi trgovini ne. Mi je pa najbolj šlo na živce to, da v Lidlu niso jemali kartic (prej nisem imela evrov na zalogi.... zdaj menda tudi kartice jemljejo) in pa v Famili, ko sem enkrat 20 minut stala v vrsti, da kupim mortadelo, s prijateljico veselo kramljala in se čudila, zakaj me prodajalci gledajo. Na koncu, ko le nisem prišla na vrsto, sem ugotovila, da je treba vzeti številko... matilda

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. apr 2007 17:41

Sva bila v Lidlu v soboto. Bila je kar velika gužva. Sistem je kakor v Hoferju cene sva pustila pri miru, ker se ne bi basala. Nekaj manjšega sva kupila in v trumi odšla. Bom šla še kdaj, ko bom imela čas šnofat. ham-njam

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. apr 2007 18:53

Tudi midva z mojim sva enkrat naletela na detektive v civilu in sicer na vstopu(!) v Spar. Je nekaj zatulilo in iz neba sta se vzela dva - eden v uniformi in eden v civilu - ta je bil sicer zelo vljuden in je dejal, da naj greva z njim, da bomo zadevo uredili pa sva mu tudi takoj povedala, da jo bomo uredili - ampak tule in da tud slučajno ne greva nikamor. No, je pa bilo zanimivo, ko nama je on povedal v čem je verjetno problem - namreč, moj je kupil pred dnevi novo denarnico in je trgovka pozabila odstraniti eno magnetno ploščico - le-te se menda po nekaj časa zopet namagnetijo in zato se problem pojavi šele čez nekaj dni in ti ni jasno kaj se pravzaprav dogaja. Svetujem, da nikamor ne hodite z nikomer - če vas sumijo pred kopico ljudi, razčistite zadevo tudi pred kopico ljudi in predvsem zahtevajte opravičilo na kraju samem in ne nekje v pisarni, kjer vas nihče ne bo videl. Kar se tiče osebnega pregleda - lahko ga opravi uniformiran policist ali uniformiran carinik - pa še to vas lahko pregleda le isti spol. Seveda ne kjerkoli - določen prostor, priče,..... lahko pa je to kjerkoli v Sloveniji. Včasih vem, da se je smatralo, pred sodiščem, za osebni pregled, če je npr. policist brez dovoljenja brskal po ženski osebni torbici in temu posledično je šlo za prekoračitev pooblastil. lp, vanjatajnsek

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

2. apr 2007 19:38

Danes sem se mimogrede ustavila v MB Lidlu. Šla sem, ker moj v Nemčiji in Avstriji skozi hodi kupovat tja. Gužva je bila neznosna. Šla sem kupit kruh in francoske rogljiče za pogret, na koncu sem vzela le šopek mladega čebulčka. Kruh ni izgledal bogve kaj, rogljički pa tudi ne.

Glede na to, da smo en dan pred otvoritvijo Lidla dobivali antipropagandne poste o izkoriščanju trgovk ipd., se mi to v tej trgovini sploh ni zdelo. Trgovke so izgledale sproščeno in sem jih videla tudi klepetati med seboj, na blagajni pa ni nobena delala z brzino 40 art/min, ampak čisto na easy, da si lahko komot zložil kupljeno v voziček, plačal, zaprl denarnico in odšel. Se mi res zdi, da v Hoferju dosti bolj garajo.

Nasploh se mi Lidl zdi prevelik in ni po mojem okusu, čeprav naj bi bil podoben Hoferju, kamor grem zelo rada.

Anja

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

4. apr 2007 11:11

Oj. No glede varnostnikov. Jest sem bila v Lidlu na Jesenicah v petek in jih je bilo kar nekaj, danes zjutraj pa sem bila zopet pa ni bilo nikjer nobenega pa tudi gužve nobene tako, da je bilo prov fino. Pomoje so tolk varnostnikov imeli samo prve dni ko je bila odtvoritev pa gužva pa bi se lohk marsikaj naredl.papa CARLY

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2007 12:45

Zdaj ne vem, ali je bilo tudi to muha enodnevnica ob odprtju, ampak meni je blagajničarka računala, ena deklica je bila pa zraven in je zlagala kupljeno v vrečo. Kot v ZDA. To mi je bilo pa všeč in pri nas še nisem doživela. Loni Makaroni

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

4. apr 2007 13:07

Loni ob otvoritvi smo zlagale noter. Torej od četrtka pa do sobote. vanya

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2007 13:20

aha, to je bilo to. Pa vseeno hvala, mi je polepšalo dan. Loni Makaroni

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

4. apr 2007 13:50

Včeraj sem bila v Lidlu. Nič posebnega, se mi zdi da so cene višje kot v Hoferju.

 

 

Marjana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. apr 2007 14:05

Tudi jaz sem bila včeraj v Lidlu. Ker trgovino poznam iz Nemčije, je približno taka, kot tam, tudi artikli so večinoma nemški. Sem pa našla pravi grški feta sir, pa turškega original, kar presenečana sem buljila v te sire. Mi je pa všeč zelenjava in sadje. Bilo je zelo sveže in lepo, pa tudi cene le tega so bile primerne, vsekakor cenejše kot v Šparu in Merkatorju. Ko bom imela čas, bom pa kar šla malo detaljno prešnofat in prečekirat, kako in kaj. Prodajalk je bilo polno, vse zelo sproščene in prijazne, malo pa so bili moteči varnostniki. Upam, da ko se otvoritvena evforija poleže, ne bodo več tako moteči. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti