Lidl

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 1. apr 2007 21:35 | ogledi: 6.912 | odgovori: 81

Pozdravljeni.

29.3. je končno odprla vrata nova trgovina Lidl, kar 15 trgovin v Sloveniji se je odprlo ta dan, pa me zanima ali ste žešli kaj pogledati tja ali ne.

no jaz sem imela namen iti v soboto, pa je bila pred trgovino v Celju takšna gužva da nisem imela kje parkirati, tako da sem se raje kar obrnila in odšladomov.

Za vse tiste, ki ste že bili tam me zanima, kako se vam zdi in kakšne so kaj cene v primerjavi z ostalimi trgovinami- kaj pametnega ste tam kupili in še mogoče kakšni vaši vtisi, ko ste bili v trgovini npr. ali ste bili zadovoljni s trgovkami, z izdelki, ki ste jih našli na policah).

no jaz bom šla enkrat v naslednjih dneh malo pogledati, pa vam bom sporočila, če bom kaj pametnega našla-

lp

brkn83

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

1. apr 2007 22:05

Jst sm šla učer u Italijo pa smo se ustavl v Kopru, pa smo šli mal pogledat. Ni blo gužve. Cene nimajo kej preveč nižje kot v šparu (npr.) je pa res da je vsak proizvod ki sem ga vzela v roke bil proizveden v nemčiji.Kar pa tudi ne pomeni da bom od zdaj naprej nakupovala tam. Ostajam zvesta šparu. lp Pitončica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2007 7:38

ker že vse življenje hodimo v Lidl (bližina italijanske meje), sem na njihove proizvode in cene navajena. Se mi zdaj ne bo treba voziti čez mejo. Drugače sem se pa v soboto pošteno nasmejala, govorim za ljubljanski Lidl,

šla okoli podlenva s kolesom mimo, kolona je bila že na Šmartinki, preden si sploh zavil za BTC, potem pa gužva taka, da dol padeš, vse zaparkirano, polžji promet, redarji, policija. Človek bi mislil, da nekaj zastonj delijo.

No, tako kot  takrat ob otvoritvi Hoferja ravno ni bilo, v Lidlu večjih artiklov a la televizije in pralni stroji navadno ne prodajajo. 

Loni Makaroni

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. apr 2007 8:24

Jaz sem primerjala cene v lidlom v italiji pa se mi zdijo dosti višje. Kupila sem kakav - res, izdelan v Nemčiji, samo za Poljsko, Češko, slovaško, Madžarsko, Hrvaško in Slovenijo - ali to pomeni spet slabša kvaliteta????? kot podobno za izdelke znanim firm, o čemer je že tekla debata tu? Bi pa rekla tako, nekaj je ceneje tu, nekaj tam.... če hočeš res nekaj prihraniti, je verjetno treba kupovat samo izdelke v akciji, koliko pa stane čas in prevoz od ene in druge trgovine je pa vprašanje Lp smrkolina

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. apr 2007 8:50

Z možem sva nameravala v četrtek zvečer v Hofferja, pa sva se peljala skozi BTC (Ljubljana) in videla, da pred Lidlom ni več gneče (ob 19.30), zato sva se ustavila. Slovenskih proizvodov ni, razen vin od Vina Koper. Kupila sem banane, ki so v akciji, ko sem gledala, kje se stehta, sem komaj našla prodajalko, da mi je povedala, da se to opravi kar na blagajni. Našla sem ene sirne namaze in sire, ki so odlični in po zelo ugodni ceni, tudi sveže mleko je cenejše kot drugod. Imajo pa zelo malo izbiro artiklov, praškov, čistil, mlečnih stvari. Po tisto kar sem prišla, nisem dobila. Je pa res, da je bila kljub vsemu gužva, zato se je bilo bolj težko premikat in raziskovat police. Veliko in dobro izbiro imajo čokolad in bonbonier. Pa še nekaj . Vsi napisi na izdelkih so v kar nekaj jezikih. Posledično, napisi so zelo, zelo drobni . Tudi skoraj ne pomagajo. Po eni strani je res, da se slovenščina enakopravno pojavlja v množici ostalih evropskih jezikov, po drugi strani pa to ne pomaga kaj dosti, ker se skoraj ne da prebrat . zvezdica55

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

2. apr 2007 9:09

Ponavadi takih stvari ne komentiram na tak način, tokrat mi je pa dvignilo "dekl". Z možem sva šla v soboto pogledat v Lidl, kjer pa je bilo toliko varnostnikov na kupu, kot jih nisem videla še nikjer, razen morda na kaki nogometni tekmi. Razen tega nad vsako vrsto artiklov visijo napisi: "VSAKA KRAJA BO PRIJAVLJENA POLICIJI". Halo, a smo sami lopovi??? rdecapesa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. apr 2007 9:49

To me spominja na prihod verige DM v Slovenijo. V MB je v trgovini takoj pri vhodu pisalo, da morajo kupci dovoliti vsak pregled torbic, če se kdo od prodajalcev odloči za pregled, oziroma tako nekako. Iz principa ne kupujem v DM, ker ne prenesem, da ima nekdo kar v naprej za potencilanega tatu vsakogar, ki vstopi v trgovino. In če je v Lidlu res tak napis, se mi zdi to podcenjevanje, češ tako revčeki da smo, da nas je treba opozarjat, da ne krademo???!!!

Tisti, ki namerava krasti, bo to počel kljub opozorilu, jaz pa sem ob takem napisu počutim bedno. Mamamia

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. apr 2007 11:08

Mamamia, enako mislim tudi jaz. Na tak način se mi je zameril Leclerc. Sva šli kmalu po odprtju trgovine tja s hčerko, ki je imela nahrbtnik namesto torbice in ni smela z njim med police !!. Pustiti bi ga morala na vhodu pri varnostnikih .  Pri tem pa ta nahrbtnik ni bil čisto nič večji od malo večje ženske torbice Cila

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

2. apr 2007 11:18

Cila, podobno se mi je zgodilo v Hervisu. Namesto torbice sem imela nahrbtniček, v njem pa seveda osebne stvari - z denarnico vred. In me je varnostnik ustavil na vhodu, češ da z nahrbtnikom ne smem not. Sem ga čukasto gledala in vprašala, s čim pa naj potem plačam na blagajni, če moram nahrbtnik pustiti nekje zunaj? Potem me je čukasto gledal on ... Skratka: poznam občutek in res je bedno, ko te nekdo vnaprej označi za potencialnega tatu. smrketa

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

2. apr 2007 11:54

To je bilo verjetno še prej, ko niso imeli teh senzorjev na vhodih. Ali se motim? No, meni se kaj takega še ni zgodilo. V Lidlu še nisem bila, bom pa verjetno šla kdaj pogledat. Sem pa drugače bolj za Spar, Leclerk in Mercator, ker mi pri Tušu, Hardiju, Eurospinu, Hoferju, Lidlu že v osnovi nekaj ne diši. Predsodki verjetno, pa vseeno. jessy6

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. apr 2007 12:04

jessy6, senzorji so že bili na vratih, ko je v DM visel omenjeni napis (zdaj jih sicer že nekaj časa ni več. ampak jaz imam pač slonovski spomin, kaj morem). Pričakal te je ob vhodu v trgovino in ti tako, še preden si vstopil, dal vedeti, da si zanje potencialni tat. Hvala lepa.

Predale za odlaganje torb in nahrbtnikov imajo marsikje in mene to toliko ne moti, navsezadnje je tudi meni bolj praktično, če ne nosim s seboj večje nakupovalne trobe ali nahrbtnika. Večje ročne torbice ali nahrbtnika, v katerem imam denarnico, pa nikdar ne puščam tam in tudi še nikoli nisem imela težav.

Pred leti, ko smo še veliko hodili v AVstrijo, nikdar nisem kupovala v trgovinah, v katerih so viseli podobni napisi (se jih spomnim iz obmejnih trgovin). RAje sem šla drugam in dala kak šiling več, ampak me ni nihče podcenjeval.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti