Kulinarika.net z novim lastnikom

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 1. apr 2007 12:12 | ogledi: 5.370 | odgovori: 99

Spoštovani obiskovalci

Obrtniškega dela na kulinarika.net je konec  Spletni projekt kulinarika.net smo v petek prodali velikemu investitorju, ki ga zaenkrat zaradi varnosti pogodbe ne moremo razkriti.

Za uporabnike bo vse ostalo enako, s tem da tudi urednik ostajam jaz. Ampak zgolj kot zaposleni pri novem lastniku in sicer leto dni. Ta bo sicer imel škarje in platno, da bo vodil spletne strani, a dogovorili smo se, da:

1. Se ne zlorablja naslovov uporabnikov. Edino v primeru marketinga tega podjetja, v ta namen se sme uporabiti vcelotno bazo naslovov. Naj vas to ne jezi, ker sem za prodajo baze dobil posebej honorar!

2. Plus paket ostane še 1 leto od tega dne naprej, kasneje pa se ga ukine (investitor ima dovolj denarja, da ne potrebuje takega načina zbiranja sredstev). Če se bo plus paket ukinil prej (kar je tudi možnost) prosim da ne tožite mene osebno, ker nimam nič s tem.

3. Jernej Pečjak še 1 leto ostane urednik, nato predamo tudi uredniški del. Ne skrbite, podjetje ima več kot dovolj znanja da vodi projekt naprej, predvsem pa denarja. In vedeti morate, da denar prej ali slej vse požre.

4. Kaj se bo s projektom zgodilo čez več kot leto dni, ne morem zagotoviti. Velika podjetja imajo svojo logiko razmišljanja, predvsem pa ustvarjanje dobička. Odkupili so ne zaradi sentimentalnosti, pač pa zato, ker v projektu vidijo denar. Ampak v končnem smislu se vse združuje in brez tega smo kot zamašek v oceanu in ne moremo preživeti.

5. Grafična podoba se bo 100% spremenila, ker ima podjetje svojega dizajnerja, ki prisega na sodobne smernice (zaobljeni robovi kvadratov, veliko Flasha ipd.) Bojan se tako že z jutrijšnjim dnem poslavlja. Vem, da nekaterim to ne bo všeč, ampak za takšne denarje je bilo treba skleniti tudi kakšen kompromis. Velika firma ni postala velika zaradi sentimentalnosti.

6. Moja malenkost se 10 let ne sme ukvarjati s hrano in kulinariko na internetu. Ta klavzula zagotavlja, da podjetju ne speljem obiskovalce in postavim konkurenčni portal.

7. Na tehnične probleme ne bom več odgovarjal po ZS ali emailu, ampak bodo za to narejeni posebni kanali. Kar pomeni, da boste pisali na temu namenjen email, operaterji in moderatorji pa ga bodo posredovali ustreznim službam. Zaenkrat bom ustrezna služba le jaz sam, ampak velikim podjetjem ni v navadi, da bi lahko uporabniki komunicirali kar z urednikom. Kvari ugled. Upam, da boste razumeli.

8. Kulinarična Srečanja zdaj ne bodo več problem, ker bo prostor, hrano, glasbo in vse krilo podjetje. V zameno se boste edino dogovorili, da imate vsi majice z njihovim logotipom in da vsaj enkrat na pikniku pojete njihovo himno. G. direktor podjetja bo prišel na vsak piknik, pomembno bo le, da je dostop za njegov veliki Mercedez. Kakšna hosta najbrž odpade. Druženje bo tudi posneto s strani njihovih profi snemalcev in vsak od vas bo lahko kupil filmček po posebni ceni z 10% rabata za udeležence. Izpogajal sem si da CD ne bo stal več kot 20 EURO, kar se mi zdi res ugodno.

Mislim, da se strinjate, da gremo vsi na bolje. Tako jaz kot tudi vi, dragi uporabniki. Časi malih družinskih biznisov so s turbokapitalizmom mimo in treba se je prilagoditi spremembam. Če se vam bo v kakšnem trenutku zdelo, da je slabše, prisluhnite lastniku kulinarika.net. Vam bo že znal povedati da je bolje, saj ima oddelek, ki je namenjen izključno trženju (in seveda je kulinarika.net le ena postranska zadeva zanje).

Toliko za zdaj. In srečno!

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

1. apr 2007 12:16

1. april, ne? Urša

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. apr 2007 12:18

ursa: Kaj ima pa datum veze s tako pomembno stvarjo? Niti nisem pogledal kaj smo danes. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

1. apr 2007 12:19

Sej sploh ne vem kaj naj napišem. Upam, da ne bo šlo vse u marolo , ker pol bo pa hudo; meni bo hudo. Bojan upam, da si vsaj lahko še prisoten na portalu. Srčno upam, da gremo na bolje. Srečno Jernej in Bojan in vsi ostali katti

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

1. apr 2007 12:19

Sej res, lohk bi bil 1.april. Jaz pa se tle sikeram. katti

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

1. apr 2007 12:20

Jst tud upam da je tole samo šala za 1. april :( Pitončica

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

1. apr 2007 12:20

Ja zagotovo dober hec tamalaursa

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

1. apr 2007 12:21

Če pa ni je pa tamalaursa

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. apr 2007 12:22

Ja, res je danes 1. april. Sem zdaj pogledal. Očitno zato noben ne verjame Lahko umaknem, pa dam jutri gor, da bo bolj resno. Pač pogodbe smo v petek podpisali, včeraj me pa ni bilo. Če pa dobro pomislim je 1. april res butasto... da se sklene pogodba od 1. aprila. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

1. apr 2007 12:22

Katti, ja žal sem dobil Bojan

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

1. apr 2007 12:23

Jernej dobra prvoaprilska šala. Jaz vem, da nas ne bi nikoli prodal.... PACKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti