Pisano perilo

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

28. feb 2009 18:03

nikmia je napisal/a:
ste me prepricale tudi jaz bom to varianto kar danes probala jaz namrec pri vsakem pranju kar ogromno mehcalca porabim pa nisem ponavadi nikoli prav zadovoljna z razultatom pa uporabljam same drage mehcalce in pa praske pa tudi dober stroj mam tak da ravno ne verjamem tole s strojem porocam kako in kaj nikmia
Meni se dogaja enako. Imam nov stroj (Miele), pa uporabljam tekoči Ariel in mehčalce višjega cenovnega razreda, z rezultatom pa sem polovično zadovoljna. Imamo zelo trdo vodo, tako da že praška porabim veliko več, da ne govorim o mehčalcu. Sicer se perilo lepo opere in ne smrdi, vendar je "trdo". Brisače lahko uporabljam največ leto dni, potem otrdijo. Ideja s kisom se mi je zdela zanimiva, pa sem takoj probala. Prala sem brisače in kuhinske krpe na 60°C in uporabila alkoholni kis. Perilo ni imelo nobenega vonja po kisu-niti mokro niti suho, vonj je bil tak "svež". Mislim, da bom kis vsekakor še uporabila. Hvala Fakin, da si nam povedala. Anamarija1 poizkusi, ne bo ti žal. P.S. Za perilo je sicer najboljše, da se pere z mehko vodo. Takrat mehčalca sploh ni trba uporabiti in belo perilo kar "sije". tamala69

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti