Pisano perilo

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. apr 2007 11:57

Jaz pa se bojim, da bi hodila po cesti ko ena vložena kumarica .... N Frina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

1. apr 2007 14:01

Resnično se kis ne vonja. Perilo nima duha po kislih kumaricah Frina. Samo ne ga dat pol litra, ker takrat bodo pa ljudje mislili, da so vas z njim polivali. Enako količino kisa se da, kot daste mehčalca in to čisto na koncu pranja. Ne vem zakaj ne poizkusite. Tumpika, jaz imam sedaj kis za vlaganje, prej pa sem imela domač jabolčni kis. Kot sem že prej napisala, je treba bit previden le pri belem perilu, če je kis obarvan, drugače pa ni važno kakšen je. Ne vem, zakaj se bojite poizkusit, saj nimate kaj zgubit. LP! fakin712

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

1. apr 2007 14:02

Pa še barve na perilu vam kis osveži. LP! fakin712

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. apr 2007 15:34

Fakin 712, ni šans, me ne prepričas, da perilo ne daje po kisu. Ti ga kar operi s kisom, jaz ga bom raje pila. P.s. Da ni to prvoaprilska? Anamarija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. apr 2007 17:04

To me spominja na zgodbo ene kmečke gospodinje, ki so jo žulili novi čevlji. In jih je nalila z domačim šnopsom, pa katerem so bili na tej kmetiji precej znani. In je šla v nedeljo k maši. V cerkvi se je okrog nje naredila čistina, pa ne zato, ker je bial gospa precej obilna, ampak zato, ker je bil tisti šnops - prismojen..

Sem pa zaradi dtabilnosti barve že kdaj sprala z okisno vodo, pa se ne spomnim, da bi oblačilo imelo vonj... ja , dišave po mehčalcu pa res nima !

Frina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

1. apr 2007 17:38

Če ne verjamete, bom napisala jutri, ko ne bo prvi april. Če ste bili pozorni sem že včeraj pisala o tem. Sicer pa sem pravkar pobrala perilo in lepo diši po svežem. Sem pa že napisala, da kisa ne smeš dat preveč, ker potem bi pa perilo znalo imeti vonj po kislem. Torej jutri napišem še kaj, če danes ne verjamete. Lep dan želim, kolikor ga je še ostalo. LP! fakin712

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

1. apr 2007 17:38

Super ideja! Jaz bom tudi probala in se nič ne bojim, da bi se kis vonjal . Še danes verjetno bom probala. Se potem oglasim! buča

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

1. apr 2007 20:39

Mogoče se kis rejsn nena zavoha, bom probala. Buča, preizkus narediš tudi tak, ka pogledneš, če je ke vinskih mušič okoli žehte. tumpika

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

2. apr 2007 7:56

Bom danes napisala, ker mi nekateri niso verjeli. Jaz ne perem perila s kisom, ampak ga dam namesto mehčalca po koncu pranja. Ni bila prvoaprilska šala. Imam najstnico, ki ima še kako izostren vonj in bi takoj zavohala kis. Je pa res, da ga ne dam veliko. Saj je itak še ogromno vode zraven in se vse premeša in potem se res nič ne vonja. Če hočete poizkusite, če nočete pač stvar posameznika. Tudi, ko perilo likam lepo po svežem diši. Je pa stvar nerodna, če ste že od prej navajeni nenormalne količine mehčalca zlivat v pralni stroj. Mehčalec je za mehčanje in nikakor nisem pristaš, da se ga nekontrolirano vliva v pralni stroj. LP! fakin712

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. apr 2007 8:11

 Že dolgo uporabljam pri belem perilu kis namesto mehčalca . Vsekakor bom zdaj probala tudi pri pisanem.

Ne bom se ponavljala, je že fakin712 vse napisala.

Tudi drugače je pri nas kis (alkoholni) največkrat uporabljeno čistilo...

Lp,

 

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti