Korejska kuhinja

luce  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4

tema odprta - 30. mar 2007 23:10 | ogledi: 13.436 | odgovori: 18

Vsa pohvala kulinariki da je napisala članek o korejski kuhinji ker je tukaj za alpami zelooo pogrešam.

Jaz vsaj dvakrat na mesec naredim nekaj korejskega za kosilo in moram reči da sem najvelčji fen "bibimbe" in "čampčama" ter "kimčija". Glede nekaterih podatkov v členku pa je da vsi mi , tako tudi azijci kot so kitajci in japonci , nekako znemrjajo to prečudovito hrano ki je osnova vsej hrani na tem delu azije. Zgodovina palčk, ki jih sedaj uporabljajo na tem koncu teče iz korejskega polotoka. Kar podobno velja tudi za hrano! Korejska hrana je mnogo bolj nežna in primarna kot japonska in mnogo bolj osnovno starejša kot kitajska zaradi sociološkega rasporejanja družinskega dela v korejski družbi, ki se je obdržal že stoletja. Hrana se še danes pripravlja v hudi hirarhiji postrežbe in obeda.

- mimogrede ali je komu na kuliarični sloveniji že vspelo v sloveniji narediti kimči? prosim za recept!!

luce san

luce

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

31. mar 2007 12:38

luce, če še nisi bila v Koreji, potem ti priporočam, da greš. In se boš za vedno rešila ljubezni do kimčija. Prvi dan je odličen, drugi dan je ok, tretji dan ga komaj še ješ in potem ga ne moreš več videti. Taka je moja izkušnja, pa sem ljubiteljica zelenjave, tudi fermentirane. Bil je priloga čisto vsaki hrani in potem se ga hitro preobješ. Če te zanima filozofski background kimčija, sem pred leti napisala en članek o njem. mimika

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

31. mar 2007 23:06

Luce, v kulinarični Sloveniji dobiš tri recepte za kimčije.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

2. apr 2007 10:25

Prosim za podrobne recepte za korejske jedi. Pa recepte za pijačo - predvsem za čaj iz ingverja.

metu  

član od: 29.10.2007

sporočila: 31

3. nov 2007 6:24

Jaz bi pa rada enkrat naredila kimbab. Imam recept, ampak ne vem, kje v Sloveniji se dobi ena ključna sestavina. V mislih imam tisto črno-zeleno stvar, ki je v bistvu neke vrste užitna morska alga ali nekaj takega, v katero se zavije ostale sestavine. Aja, pa kje se dobi rebrast pripomoček, s katerim si pomagamo zavijat sestavine v algo? Upam, da mi bo kdo znal pomagat. metu Sporočilo je spremenil(a) metu dne 03. nov 2007 06:25:40

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2007 8:50

metu,

če je tista črno zelena stvar enaka kot za suši ( morska alga, po ang. se imenuje seaweed ( morski plevel, po japonsko nori )) pol se verjetno dobi v trgovinah z azijsko hrano. Tist pripomoček za zvijanje ni nič kaj takega, komot to nadomestiš kosom močnejše plastike ( od večje vrečke ). 

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. nov 2007 9:53

Jaz sem suši delala sicer le enkrat in nam ni pasal. Uporabila pa sem kar tiste bambusove podstavke za na mizo, je šlo lepo. Ežojeva ideja je pa tudi čisto dobro, čim manj komplicirat katka

metu  

član od: 29.10.2007

sporočila: 31

3. nov 2007 16:04

Najlepša hvala za predloge metu

Arty_sco  

član od: 22.12.2010

sporočila: 4

9. apr 2011 22:09

Sam sem preživel nekaj časa v Koreji in vam lahko povem da je kimči iz dneva v dan bolši ter kdo želi živeti zdravo naj se drži korejske kuhinje. Arty_sco

Arty_sco  

član od: 22.12.2010

sporočila: 4

9. apr 2011 22:11

mimika je napisal/a:
luce, če še nisi bila v Koreji, potem ti priporočam, da greš. In se boš za vedno rešila ljubezni do kimčija. Prvi dan je odličen, drugi dan je ok, tretji dan ga komaj še ješ in potem ga ne moreš več videti. Taka je moja izkušnja, pa sem ljubiteljica zelenjave, tudi fermentirane. Bil je priloga čisto vsaki hrani in potem se ga hitro preobješ. Če te zanima filozofski background kimčija, sem pred leti napisala en članek o njem. mimika
meni je bil prvi dan kimči mal prepekoč, potem pa iz dneva v dan bolši, ko sem pa prebral zdravilne lastnosti me je pa prevzel. Arty_sco

mikipimiki  

član od: 6.3.2006

sporočila: 9

23. nov 2011 16:32

Kdorkoli potrebuje kaj za pripravo korejske hrane, mu svetujem, da stopi v trgovino Kim Pa Yong, ki je približno sto metrov na levo oddaljena od glavnega vhoda v južno železniško postajo v Seulu. Odprta je od 8,30 pa do 19. ure, v nedeljo pa je zaprta! Pročelje ztgovine je v lepi, mpastelno zeleni barvi, ne morete zgrešiti.

Plačujete lahko z voni ali pa s kreditnimi in bančnimi karticami, tudi z Maestrom!  Za evro še niso slišali v tej trovini.

mikipimiki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti