Torta z marcipanom in malinami v prilogi odprta kuhinja. nujno!

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

tema odprta - 30. mar 2007 17:13 | ogledi: 4.673 | odgovori: 4

V Nedelu lahko zadnih nekaj nedelj najdemo prilogo Odprta kuhinja. Pred Valentinovim je bila na naslovnici te revije torta v obliki srca, zanjo pa je bil v reviji tudi recept. Spomnim se, da je bila čokoladna z marcipanom in malinami, ker sem jo spekla po tistem receptu in je bila odlična.

Recept sem nažalost izgubila, zdaj pa bi ga nujno rabila. A mi lahko kdo pomaga, ki ima to prilogo še vedno shranjeno doma?

pina colada

Temo je spremenil(a) pina colada dne 30. mar 2007 17:15:01

Temo je spremenil(a) pina colada dne 30. mar 2007 17:15:25

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2007 17:40

Jo imam v službi, se pravi nič do ponedeljka. Drugače greš lahko pa tudi v knjižnico na oddelek s časopisi. Loni Makaroni

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

30. mar 2007 17:43

Res škoda, rabila bi jo ta vikend pina colada

baby girl  

član od: 26.10.2006

sporočila: 103

30. mar 2007 18:33

Čokladno-malinova torta z marcipanovim čokoladnim biskvitom ( Odprta kuhinja, 11.02.2007) Marcipanov čokoladni biskvit Sestavine: 16 dag marcipana 6dag sladkorja 6rumenjakov 1 jajce 5 beljakov 6 dag sladkorja v prahu 5dag stopljenega masla 5dag kakava 5dag moke Priprava: V mešalniku zmehčamo marcipan s sladkorjem. Rumenjake in jajce zmešamo ( ne stepemo), beljake in preostali sladkor pa stepemo v sneg. Stopljeno maslo postopoma vmešavamo v marcipanovo maso in previdno dodamo še beljake. Na koncu vmešamo moko in kakav. Maso razporedimo po pekaču dimenzije 30x20cm in pečemo 20 minut pri 180stopinjah. Čokoladna krema z malinami Sestavine: 6,5 dag sladkorja 4,5 dagakacijevega medu 12,5dag smetane 12,5dag malinove kaše gram soli 15dag temne čokolade 10dag mlečne čokolade Priprava: Zavremo sladkor in med, da dobimo svetel karamel. Previdno dolijemo smetano, dodamo sol in zmlete maline ter znova zavremo. Čokolado zdrobimo na koščke in jo prelijemo z vročo maso; mešamo v koncentričnih krogih, da dobimo homogeno maso. Malinov sirup Sestavine: 6dag malinove kaše 7dag sladkorja 0,5dl vode Priprava: Zavremo sladkor in vodo ter dodamo malinovo kašo ter ohladimo. Čokoladna glazura Sestavine: 14dag vode 16dag sladkorja 8dag čokolade (70% kakava) 4 želatine v lističih Priprava: Zavremo vodo, sladkor in smetano ter dodamo koščke čokolade. Vre naj 3 minute. Odstavimo, dodamo odcejene in v vodi namočene liste želatine, premešamo in ohladimo. Sestava torte: Vtortni model premera 20cm in višine 4cm položimo plast marcipanovega čokoladnega biskvita. S čopičem ga navlažimo z malinovim sirupom in premažemo s polovico čokoladno-malinove kreme. Preko položimo drugo plast namočenega marcipanovega biskvita in znova premažemo s preostalo kremo. Torto postavimo v hladilnik da se strdi. Dobro ohlajeno jo vzamemo iz modela.Segrejemo čokoladno glazuro, da postane lepo tekoča. Torto oblijemo, poljubno okrasimo in postavimo v hladilnik. baby girl

pina colada  

član od: 8.9.2005

sporočila: 52

30. mar 2007 19:00

Baby girl TI SI ZLATA! Najlepša ti hvala z moje strani in s strani kolegice, ki bo to torto pekla za sinčkov prvi rojstni dan. Lp, pina colada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti