Se kdaj vprašate kje raste slovensko meso?

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

tema odprta - 29. mar 2007 22:53 | ogledi: 4.118 | odgovori: 19

Jezi me neučinkovitost namerna ali nenamerna pristojnih služb, ki dopuščajo, da se živali namenjene zakolu in posledično naši prehrani gojijo v razmerah, ki so katastrofalne.

http://www.moj-album.com/album/7192798/

A si predstavljate, da v teh farmah dejansko redijo govedo za zakol?

Obup. Res je, da je bila tako velika poplava enkrat. saj so zdaj nekaj gnojnice že odpeljali, a kljub temu je obup. Za izboljšanje stanja pa se ne da narediti nič, ker je češ "farma kar dobro zrihtana". Še to farma deluje zdaj dve leti, pred tem je bila približno 10 let prazna. Ima pa še vedno veljavno dovoljenje za obratovnje iz prejšnjega stoletja iz leta 1984.

božena

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. mar 2007 5:02

Za Prekmurje vem, da še ni bilo takega stanja, pa kar nekaj rejcev poznam. Je pa to na sliki milo rečeno nagravžno. Kje pa je bilo to posneto? Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. mar 2007 10:06

Mislim, da gre za farmo svinj, nekje na ptujskem območju. Mamamia mamamia

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

30. mar 2007 11:47

Nikogar ne zagovarjam samo da nebi šlo za posploševanje. Ni vsepovsod enako. ((Kje so pa tu kake išpekcijske službe???)) val

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2007 12:03

Ni vsak svinjak svinjak. Kje pa so tu sploh kake domače živali? Ko pogledam slikice, bi mi te zgradbe asociirale na vse drugo kot na prašičjo farmo.

Da pristavim še svoj piskrček, nisem sicer kak pretiran mesojedec, ampak tisto meso, kar ga pojem, ima točno znano poreklo, to je naš domači hlev, ki mu rečemo kar hotel, tako je čist. Ravno tako imajo sorodniki doma farmo prašičev, pa sploh ne zgleda tako, tudi kakega pretiranega vonja ni zaznati. Tipičen kmečki zrak, ki sem ga navajena že iz otroštva.

Zatorej, Božena, ukrepati je treba kako drugače. Kot je  rekla Val, kje je tu inšpekcijska služba, ali jo je sploh kdo poklical in ali je izrekla kakšne ukrepe. Pri nas doma vem, da priletijo, še prede dodobra odložiš telefon. Se je že zgodilo, pa so prišli, nič našli in to je bilo to - na kmetiji mojega strica, kjer oddajajo mleko.

Loni Makaroni

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

30. mar 2007 13:07

to je goveja farma. Inšpektorji so bili večkrat klicani. Pravijo, da je farma kar dobro urejena. Mi vaščani pa ne moremo nič. Se nekaj trudimo in se vedno bolj počutimo kot don kihoti. božena

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

30. mar 2007 13:19

Bozena, kaka tv hiša je vedno "vesela" takih prispevkov. Mogoče bo pa to kaj pomagalo.

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

30. mar 2007 17:07

Pop tv mislim, ne bom trdila, to sploh ni zanimalo. Na slo 1 pa so imeli en prispevek pri Slovenski kroniki in to je bilo to. Veste živimo pač v eni mali vasici sredi polj, sem vodijo bolj ozke ceste, ki pa so zaradi obemenitev vedno slabše. Poleti imamo enormne količine muh, tako da je moral biti moj mali pikec, ki se je lani rodil, vedno v vozičku pokrit z mrežo sicer je bil pravo pristajališče za insekte. In je rekel lastnik po radiju, da so lani celih dvakrat škropili proti muham in enkrat izvedli deratizacijo. božena

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

30. mar 2007 20:50

Božena verjamem ti da si obupana. Pa probaj sedaj še na A kanal,kjer imajo sedaj odajo Svet.Mogoče ,pa bi te oni le poslušal,ker mislim da zelo radi v drek(besedno) dreznejo. AN

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

7. apr 2007 20:56

Zdaj razumem starše zakaj vedno ko kdo kdo reče "Ja zakaj pa mate sploh krave" odgovorijo "Zato,da vemo od kod nam meso" Boksi za konje so kot vikend,hlev pa kot malo večja hiša s fasado... Roncolino

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

8. apr 2007 8:03

Roncolino pozabila si dodati,da so krave in konji nafutrani pred nami,vsaj pri nas je tako,one zajtrkujejo ob 6-ih jaz ob 9-ih. kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti