Brez statusa!!!

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

tema odprta - 29. mar 2007 21:26 | ogledi: 2.219 | odgovori: 12

Z 31 tega meseca mi preneha veljati status študenta. Mi prosim lahko kdo kaj svetuje??Glede zavarovanja, se prijaviti na zavod,,,?????Vem da to stran obiskujete ljudje vseh starosti in vseh poklicev, zato tudi vem da imate izkušnje z različnimi zadevami. Prosim, če mi lahko kdo da kakšen nasvet, kaj in kako naprej!!!!!

Suzana

zana25

baby girl  

član od: 26.10.2006

sporočila: 103

29. mar 2007 21:34

Če se ne nameravaš takoj zaposliti, se prijaviš na zavodu za zaposlovanje, na podlagi tega ti občina plačuje osnovno zdravstveno zavarovanje, kateri moraš prinest potrdilo, da si prijavljena na zavodu. Nato greš na center za socialno delo, kjer si urediš, da dobivaš denarno socialno pomoč ( rabiš potrdilo o skupnem oz. ločenem gospodinjstvu, fotokopijo osebne in bančne kartice). Pomoč je minimalna okrog 140 evrov če živiš še s starši, če pa živiš sama znaša ta več. Nato si še urediš še dodatno zdravstveno zavarovanje ( pri vzajemni, adriaticu,... ), ki znaša mesečno okrog 20evrov. baby girl Sporočilo je spremenil(a) baby girl dne 29. mar 2007 21:35:02

deede  

član od: 23.1.2007

sporočila: 44

29. mar 2007 22:31

Lahko se prijaviš na zavodu, samo moraš potem mesečno poslati najmanj dve prošnji, če ne te avtomatsko črtajo iz evidence. zavarovanje si pa lahko urediš preko občine ali pa ga plačuješ sama. deede

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

29. mar 2007 23:56

tako nekako kot je napisala baby girl, je; na zavod se ti ni treba prijaviti, razen če boš prosila za socialno pomoč. za osnovno zdravstveno zavarovanje to ni nujno potrebno, vem iz lastnih izkušenj. greš na občino in urediš, dovolj je izjava, da nisi zaposlena, da si brez prejemkov, itd, sicer ti bodo pa tam povedali, vsaj meni so. jaz na zavodu nisem prijavljen, diplomiral sem konec novembra, in sem mnenja da mi zavod ne more prav nič pomagati, zato se pač tja ne prijavim. službo iščem pa samoiniciativno in to verjetno bolj kot če bi bil na zavodu, oglase imaš na internetu in v dnevnem časopisju pa pojdi takoj uredit dopolnilno zdravstveno zavarovanje, ker če ne urediš v enem mesecu po preteku statusa, so možne komplikacije veliko sreče Drejček

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

30. mar 2007 7:16

Meni tudi poteče status 31.marca. Dodatno zdravstveno zavarovanje sem si uredila že prejšnji teden in to kar pri Vzajemni. Osnovno zdravstveno zavarovanje pa si bom plačevala sama, ker če bi hotela biti prijavljena kot občan, bi se morala prijaviti na zavodu za zaposlovanje. Tega pa ne mislim narediti, saj se imam zaposliti najpozneje z junijem. By by študentsko življenje ;) LP Bojana

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

30. mar 2007 11:36

Informacija, da moraš biti prijavljen na zavodu, da ti občina plačuje osnovno zdravstveno zavarovanje, ne drži. Ko je meni potekel status študenta, v službo pa so me vzeli šele čez 3 mesece, se nisem imela nobenega namena prijavit na zavod za zaposlovanje, in se tudi nisem. Šla sem na občino in se prijavila kot občan ali nekaj takega, in so mi plačevali osnovno zdravstveno zavarovanje. To je bilo leto pa pol nazaj. LP, piščanec

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

30. mar 2007 11:43

Na Zavodu se lahko prijaviš, vendar takrat postaneš brezposelna oseba in s tem prevzameš tudi obveznosti brezposelne osebe (javljanje, iskanje zaposlitve, dokazovanje iskanja, udeleževanje delavnic, itd...). Za več informacij: www.ess.gov.si Kar se tiče zdravstvenega zavarovanja je tudi odvisno, kje živiš, kajti občine določajo te pogoje, če je predpogoj ali si prijavljen na zavodu ali ne. Lahko si ga urediš tudi kot samoplačnik. Če oseba še naprej dela preko študentskega servisa, potem ne more tudi ne dobiti denarne socialne pomoči, glede na to, da je ta namenjena tistim, ki jim je DSP edini vir preživljanja. Lp Kano

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

30. mar 2007 11:47

Oseba brez statusa študenta ne more več delati preko študentskega servisa! lp K

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

30. mar 2007 11:47

kano je napisal/a:
Kar se tiče zdravstvenega zavarovanja je tudi odvisno, kje živiš, kajti občine določajo te pogoje, če je predpogoj ali si prijavljen na zavodu ali ne.
Aja, tega pa nisem vedela, jaz sem se prijavila v LJ. piščanec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. mar 2007 13:40

pa kaj paničarite s tem statusom, jaz sem ga izgubil pred štiridesetimi leti, pa še kar migam. ežoj

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

30. mar 2007 14:12

Ker pač nimam nikakršnih informacij glede tega, sem se obrnila na vas, uporabnike kulinarike!!!In ne paničarim, ampak želim urediti vse pravočasno!Pa brez zamere! zana25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti