Nove trgovine in trgovske verige

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

30. mar 2007 1:38

Hardi je podn, Eurospin in Hofer pa koj za njim. Vse tri sem obiskala po enkrat - iz firbca. Tatjana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

30. mar 2007 5:14

Jaz pa rada pogledam v vse trgovine, razen Hardija. Zakaj pa ne? Kupim pač tisto in tam, kjer je dobra roba in ustrezna cena. Ker smo v kapitalizmu, nas nobeden ne bo ujčkal, ne delavcev in ne kupcev v trgovskuh centrih. Na žalost je čas povozil kapitalizem in socializem. Sedaj imamo valikansko izbiro in vsak pač kupuje tam, kjer mu ustreza. Najmanj pa kupujem pri dobrem sosedu, ker mi je daleč in ker je drago. Tako pač je, v našem kraju, kjer se večina tako obnaša. Z denarjem, ki ga imamo na razpolago pač lahko kupujemo, kjer nam je všeč, in so cene ugodne. Ko pa bodo naše plače večje in bolj evropske, bomo pa šli v prvo trgovino in kupili kaj potrebujemo. Kyara

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

30. mar 2007 9:05

Kot je napisala Lenča; "Veliko je zgodb kot jo je opisala Lisička 19.Tudi sama sem delala podobno, povsem samoumevno mi je bilo, če ja sodelavka zbolela ali imela dopust, sem bila po cele dneve sama v trgovini. Vseh teh pravic se zavedam šele sedaj, ko sem službo zamenjala." Tudi sama sem delala v večjem supermarketu v Tušu. Večina pogojev poslovanja in odnos do delavcev, kot ga je opisala Tabina drži tudi za supermarkete v Tušu. Sodelavke, ki so menjale službo in zdaj delajo v Šparu ali v Merkatorju so povedale, da drugje ni veliko drugače.Rada bi vam povedala, da v večjih firmah odnos do delavcev ni boljši. Jaz sem imela izkušnje, da kvečjemu slabši. Problem pa ne bomo rešili, če v teh trgovinah ne bomo kupovali. Ta problem bi morala rešiti inšpekcija za delo. Me res zanima kje so?! Poznam nekaj delovnih razmer na več področjih, in vem da tudi v drugih poklicih razmere za delavce niso rožnate, vendar tako slabega odnosa do zaposlenih kot v trgovini še nisem videla. Sama kupujem večinoma v Mercatorju. Enkrat na mesec obiščem tudi cenejšo trgovino Evrispin ali Hardi in bom zdaj obiskala tudi Lidl.Tam kupim proizvode, ki so veliko cenejši kot v Mercatorju in za katere vem, da so dobri. Za mene, kot kupca je velika konkurenca med trgovinami samo dobra, za zaposlene v njih pa žal ne. Ampak kljub temu sem vesela prihoda novih trgovcev. Ampak kot je napisala Lenča, pravic ki jih imam kot delavka sem se začela zavedati šele ko nisem bila več zaposlena v trgovini. Zato vse trgovke pozivam rečite včasih tudi NE. Obstaja inšpekcija za delo.Pokličite jo!!!! dzoana

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

30. mar 2007 10:38

SO ŽE PRVE CVETKE; - današnji Večer Brez vozička nezaželeni Vse prej kot prijetno se je na otvoritveni dan trgovine Lidl v Mariboru počutila bralka, ki si je s šestletnim sinom želela ogledati trgovino. Poklicala nas je po telefonu. Ker v trgovini ni vzela nakupovalnega vozička, sta morala s sinom trgovino zapustiti v spremstvu dveh varnostnikov. "Kot da sem kriminalec," je rekla, "pa sem si samo želela ogledati novo trgovino, in ko sem se želela pritožiti vodstvu trgovine, ni bilo seveda nikogar, ki bi mi želel prisluhniti." Petra 1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. mar 2007 11:33

Jaz sem se zamislila, ko sem se pogovarajala s trgovko na oddelku perila v čisto lepo situirani trgovini. Nimajo nobenega groznega nadzora ali karkoli takega, mi je pa povedala, da sta se pogovarjala z njihovim klošarjem in ugotovila, da oba enako zaslužita, samo da on nima 3 otrok... (no, potem sem ugotovila, da nekak približno enako tudi jaz zaslužim:) to je bilo pred par leti, ne vem, kako je danes...) Jaz imam srečo s šefi, so res fajn, je pa tudi res, da dostikrat ne morem na wc, ker sem pač ravno sredi dela in potem včasih čakam tudi par ur... Tak da, če te drugi ne matretirajo, se pa včasih kar sam;) Ampak se mi zdi bistvena razlika, ali hočem jaz končat nekaj in ne morem it iz drugih razlogov ali pa mi to reče šef... Se pa dostikrat pogovarjam s prodajalci, tako mimogrede, medtem, ko plačujem, recimo in je res, da se v trgovine, kjer so zadovoljni, raje vračam. Nisem v tem poslu doma, da bi vedela, kako je kje, ampak včasih vidiš že iz obraza, kako delajo s človekom in to pač lahko naredim, da grem tja, kjer je več (iskreno) veselih obrazov... Veri

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. mar 2007 15:54

Petra 1 je napisal/a:
goga...a si kdaj trenirala odbojko??? na viču???....vem, da je izven teme , ampak??? Petra 1
Ne Petra ,si me s kom zamenjala.Nas je kar ene par gogic tukaj. lp goga

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

30. mar 2007 22:36

Kupujem dobro in tam kjer je poceni. Potrebno je le pregledati reklame, ki jih dobim domov, kje so akcije, pa si lahko tudi v dobrem sosedu kaj privoščim, ki je mimogrede povedano, za slovensko delavsko plačo občutno predrag, pa saj so isti izdelki v Tušu ali Sparu cenejši, pa jih kupim tam, pa pogledam, da je proizvedeno v Sloveniji.Sem imela pa prijetno izkušnjo v Hoferju. V reklami sem zasledila reklamo za precej ugoden nakup prenosnega računalnika. V Lj in Ce je bil še v istem dnevu razgrabljen. Prijazna uslužbenka mi jetelefonsko našla prenosnik ,ki je bil na razpolago v Velenju. Sem ji bila izredno hvaležna. Vseh dobrih stvari nikoli ni na enem mestu. Vedno je treba malo poiskati. nasha

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

30. mar 2007 22:54

Ja Nasha  - pa naj stane kolikor hoče

 

A res nihče ne vkalkulira časa, ki ga porabi za letanje od trgovine do trgovine za akcijskimi izdelki in če to opravlja z avtom, je prihranek res velik ... halooo

 

Nasha pa s tem ne mislim nate, niti na nikogar izmed vas konkretno, ampak včasih se mi zdi vse skupaj že malce noro...moja svakinja je nekaj časa tudi zbirala menda čisto vse informacije o raznoraznih akcijah in po par mesecih se ji je posvetilo, da povsod nabavi še marsikaj drugega in je s tem nehala - hvala bogu.

 

Vsekakor je prav, da je konkurenca in možnost izbire, ampak kljub vsemu je treba ohranjat trezno glavo in se v nakupe podajat premišljeno.

Pa s tem ne mislim, da jaz pa ne kupim nobene neumnosti, za katero potem doma ugotovim, da je pravzaprav sploh ne potrebujem, sem se pa disciplinirala do te mere, da se to ne dogaja in dogaja in dogaja... 

 

Mirno in lepo noč vsem skupaj

rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

31. mar 2007 9:23

Preden sem bolj ali manj pristala pri najboljšem sosedu, sem zasledovala javne raziskave, v katerih trgovinah so cene najnižje. Preverjala sem tudi sama in na koncu ugotovila, da je  tedenski komplet  vseh potrebnih živil in ostalega potrošnega materiala približno enak pri vseh treh največjih ponudnikih (Tuša nisem preverjala, mi nekako ne sede), če seveda pri najboljšem sosedu upoštevam hipermarkete, kajti v njihovih manjših trgovinah so nekatere stvari občutno dražje. Večje razlike v ceni so pa pri posamičnih artiklih, ampak samo zaradi gajbe pira  ne bom naredila dodatnih 20 km.

Nakup si močno pocenim s koriščenjem akcijskih cen, s  preverjanjem cen na kg oz. liter med posameznimi pakiranji, ( koliko vas je opazilo, kako se spreminjajo cene mleka Ljubljanskih mlekarn  pri najboljšem sosedu - enkrat je najcenejši tisti z 1,6 maščobe, drugič pa z 3,5 maščobe v embalaži z navojnim pokrovčkom!!?? )  z nakupovanjem večine robe ob torkih, ko lahko  koristim popust, z nabiranjem pik, ki mi ob koncu obdobja prinesejo še dodaten popust. Seveda pa grem, če me pot vodi mimo drugih centrov, občasno z veseljem tudi tja v nabavo, že zaradi primerjave.  Joj, pa da ne boste mislili, da hočem delati reklamo - hočem reči le, da se letanje od ene do druge trgovine kaj dosti ne splača, razen če vam je to v zadovoljstvo in  veselje. To pa tudi nekaj velja.

Cila

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

31. mar 2007 10:57

[citat=--ribaracarak--]

A res nihče ne vkalkulira časa, ki ga porabi za letanje od trgovine do trgovine za akcijskimi izdelki in če to opravlja z avtom, je prihranek res velik ... halooo

 

Nasha pa s tem ne mislim nate, niti na nikogar izmed vas konkretno, ampak včasih se mi zdi vse skupaj že malce noro...moja svakinja je nekaj časa tudi zbirala menda čisto vse informacije o raznoraznih akcijah in po par mesecih se ji je posvetilo, da povsod nabavi še marsikaj drugega in je s tem nehala - hvala bogu. Razen če niso vse trgovine razporejene na dobri 1500 m, tako kot pri nas! Lep dan! K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti