Nove trgovine in trgovske verige

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. mar 2007 17:56

Nekah časa sem kupovala izključno,če je le bilo mogoče slovenske znamke. Sedaj kupujem tam, kjer je bližje. Nos pa me vodi povsod. Približno pa vem kaj se kje splača - dobro in poceni. ham-njam

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

29. mar 2007 18:02

A mislite, da je ta hudičev kapitalizem in "crkljanje" delavcev samo v večjih centrih? Figec!! Pri privatnih trgovinah ni nič bolje! Naj povem nekaj resničnih, ki se dogajajo v eni od trgovin (recimo, da se to dogaja prijateljici): - če gre kdo od treh delavcev na dopust ali bolniško, si morata ostala dva prilagoditi urnik tako, da sta vsaj po 8 ur dva v trgovini (odpiralni čas je od 8h do 19h). Posledično je eden 4 ure sam (kat tudi pomeni, da odpade vsako odhajanje na WC). V trgovini so tri blagajne, med katerimi je najmanj po 10 m razdalje! - manjko (ukradeno ipd., kar se ugotovi pri inventuri) plačajo v celoti zaposleni - za izobraževanja si delavec krije potne stroške sam - v prostoru je bojler, ni pa tople vode - WC je hkrati skladišče in vrata se ne zaklepajo, školjka nima niti plastikčnega pokrova - v prostoru 70m2 sta bili celo zimo dve mali pečici -kaloriferčka. Temperaturna je nihala med 10 in 13 C. Pred desetimi dnevi je direktor še ti dve pečici umaknil, ker citiram: "pokurita preveč elektrike" - kljub dolgi delovni dobi in dvem otrokom pripada zaposleni le 20 dni dopusta - pol ure malice dnevno so samo pobožne sanje. Večinoma malica poteka po grižljajih med strankami. Kako se vam to zdi? lisicka19

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

29. mar 2007 18:17

Vse to in še več se dogaja tudi v tekstilnih trgovinah, kjer prodajajo "znamke". Za minimalni denar prodajalke dobijo maksimalni teror in ustrahovanje. londonska rezina

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

29. mar 2007 19:42

pozdfav!danes sem šla v lidl,radovednost past,trgovina polna,tako je pri vsaki otvoritvi.Ostala bom zvesta Sosedu,drugačen filing,navada ne vem .Morale bi vedet da imamo šivilje 2x pavzo,od 5do 6- do 14. se dela,malica zaenkrat še obstaja.Delo pa je dans jutri ne vemo!! senka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

29. mar 2007 20:34

Kot pravi senka,v proizvodnji se dela ,vsaj pri nas od 6 do 14 ali pa od 6 do 18.kot je delo,pavza je dvakrat po 5 minut za stranišče in malica pol ure .....Tako da niso samo trgovke na udaru.... Nakupujem tam ,kjer je ceneje,za sproti v Merkatorju,za večje nakupe pa kakor kdaj.Smo pa pred leti hodili v italjanski Lidl in je bilo čisto vredu. lp goga

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

29. mar 2007 21:08

goga...a si kdaj trenirala odbojko??? na viču???....vem, da je izven teme , ampak??? Petra 1

hotlejdi  

član od: 6.12.2006

sporočila: 32

29. mar 2007 21:14

Sama kupujem kar precej pri najboljšem sosedu, vendar je največji razlog ta ,da je res dobesedno moj sosed. Vendar pa kupujem tudi v Sparu in Tušu, tudi Hoffer obiščem, pa tudi v Lidl bom šla. Mislim, da so Slovenci dosti kupovali v Lidlu, ko ga pri nas še ni bilo. Jaz nisem šla do sedaj še nikoli, bom šla pa sedaj, ko se je odprl pri nas. Zdi se mi prav, da je na trgu konkurenca, ker je za moje pojme najboljši sosed kar drag, ko primerjam čisto enak izdelek istega proizvajalca v drugi trgovini. Nimam predsodkov do izdelkov, ki jih trgovina prodaja pod svojo blagovno znamko. Eni moramo pač gledati tudi na ceno. Blagor tistim, ki nimajo te potrebe. Mislim pa, da kar se pravic zaposlenih tiče, so več ali manj kršene v vseh trgovinah. Sosed ni nobena izjema. hotlejdi

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

29. mar 2007 22:02

Moj mož je veliko stvari kupoval v Lidlu v Nemčiji, ko je bil na službeni poti. Dobri izdelki. Tudi v Hofru, vendar ko je odkril Lidl so nam bili izdelki boljši.Hofer v Sloveniji ni isto, kot v Nemčiji, smo razočarani, kako bo z Lidlom bomo še videli. Kar se tiče izkoriščanja delavcev pa lahko rečem, da imajo v večjih podjetjih veliko večje pravice, kot pa pri raznih manjših podjetnikih. Veliko je zgodb kot jo je opisala Lisička 19.Tudi sama sem delala podobno, povsem samoumevno mi je bilo, če ja sodelavka zbolela ali imela dopust, sem bila po cele dneve sama v trgovini. Vseh teh pravic se zavedam šele sedaj, ko sem službo zamenjala. LENČA

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

29. mar 2007 22:34

"Pred 3 leti sem na eni službeni poti spoznala tista dva češka carja, ki sta delala dokumentarec Češky sen (film o marketiranju namišljene trgovine)." joj, men se je pa ta film zdel tok žalosten. en tak veeelik nateg. ok, po eni strani so bli ti ljudje pohlepni, vse bi nardili, da bi kupili nekaj "v akciji", ampak po drugi strani - ti ljudje so bli revni, stari, obupani... neka ženska je rekla, da se je pripeljala 50 km daleč. sem bla kar jezna na tadva, ki sta si to zmislla (naredili so ogromno reklamno akcijo za nov diskontni supermarket, delili so letake, povsod so viseli jumbo-plakati, prvim kupcem so ble seveda obljubljene nagrade, ampak vse je blo narjeno sam za film in ko so prišli ljudje na otvoritev, ni blo tam nobene trgovine, samo kamere...) lp. Sporočilo je spremenil(a) zupanja dne 29. mar 2007 22:35:00

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

29. mar 2007 23:31

Ostajam zvesta najboljšemu sosedu in slovenskim izdelkom v večini. Nisem in ne bom šla v Hoferja, ne v Lidla, Hardija, Eurospin, dokler mi ni treba. Glede izkoriščanja delodajalca bi pa lahko imela marsikaj za povedati, sem pa imela dve taki službi, da še danes ne morem verjeti, da sem lahko zdržala ( v eni sem recimo eno leto delala samo popoldan od 15 do 22 ali pa od 16 do 22 in VSE VIKENDE( delodajalka- samostojna podjetnica), prosto sem pa imela največ en dan med tednom ali pa tudi tega ne (se je potrudila, da ga ni bilo), če je bil pa višek ur, sem hodila delati pa ob 17 do 22, samo, da nas je lahko maltretirala. Izkoriščanje delavcev je v VSEH PANOGAH. lp, tilenboc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti