Iščem - želodčna kislina

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 29. mar 2007 11:18 | ogledi: 24.444 | odgovori: 31

Imam težavo. Iščem temo, ki je bila ne tem forumu že obravnavana in sicer o želodčni kislini. Bilo je veliko nasvetov glede prehrana, če je kisline preveč in sedaj bi to nujno potrebovala, pa ne najdem.

Lahko mi pa tudi tukaj svetujete, kaj jeste in čemu se izogibate, če imate preveč kisline. S to težavo se ubadam, ker ima 6-letna hčerka spet težave in smo danes bili pri zdravniku in je dobila Ultop kapsule, sedaj pa moram paziti tudi na prehrano, pa ne vem natančno kaj ji naj skuham, saj ne sme jesti nič mastnega, slanega, kislega, vročega,...skoraj nič.

Hvala vsem za pomoč

ariella

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. mar 2007 12:31

Priporočam tudi knjigo: Alkalizirajte ali umrite: do odličnega zdravja s pomočjo ustreznega kislinsko-bazičnega ravnovesja, avtor Theodore Baroody. mimika

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

29. mar 2007 13:00

najlepša hvala obema ariella

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. mar 2007 14:14

Pri nas smo tudi imeli problem s preveč kisline pri triletni nečakinji. Nasvet zdravnika je bil, da univerzalne diete ni in naj pač ugotovimo, kaj ji ustreza, kaj pa ne. Sicer pa velja izpustiti sladke in mastne stvari (čokolade in piškote - ki žal vedno najbolj pašejo). Po malo eksperimentiranja smo ugotovili, kaj ji povzroča težave in to izpustili, pa je šlo in problemi so se kaj hitro rešili, ko je malo zrasla. Lep pozdrav, Sonja

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

29. mar 2007 15:31

limnol, hči je bila že pri 4 letih na gastroskopiji, tako da ima najbrž hujše težave kot vaša nečakinja in čeprav pri prehrani zelo pazimo, se bolečine ponavljajo. Ima povečano želodčno kislino in tudi kronična vnetja želodčne sluznice, tako da res več ne vem kako naj ji še pomagamo. ariella

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. mar 2007 18:02

Imela sem leta in leta želodčne težave. Gastroskopije so bile vedno b.p. Za čudežno zdravilo mi je sedaj povedala sodelavka. 1dl Donata na tešče!!! v steklenici in ne iz plastike. Že 14 dni niti en dan z najmanjšo težavo. Človek ne more verjet. Jem pa vse kar mi paše. Upam, da pomaga tako tudi tvoji hčeri. ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 18. apr 2007 17:57:51

stefka65  

član od: 26.2.2006

sporočila: 38

29. mar 2007 20:43

arriella 3 Morda bi poskusili preganjati želodčne težave tako, da bi na tešče jedla surovo sadje, po par koščkov (jabolko, banano, kivi) in pila kozarec navadne vode. Potem pa še morda kaj malega s kruhom. Piti in piti navadno vodo! Tako moj mož preganja težave z želodcem kar nekaj mesecev. Kako boste prepričali vi svojo hčerko, pa ne vem. Tudi meni pomaga, saj jeva skupaj. Spijeva pa resnično precej vode vsak dan. Sva pač odrasla! LP in uspešno zdravljenje! stefka65

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. mar 2007 20:50

Še nekaj je, kar zelo dviguje kislino. Kupljeni filter čaji so totalen strup! (pa še polni arom in barvil so...) Pa razni umetni sokovi tudi!!! Ne vem sicer, kaj pije, ampak dajte ji sadne kvalitetne sokove pomešane z vodo. Ali pa samo vodo. lidka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. mar 2007 20:59

No, ja Lidka, malo pa pretiravaš (ali pa veliko)! Ne meči vseh filter čajev v isti koš! Saj piše na ovojnini, kaj vsebujejo. Obstajajo taki, ki so samo iz rastlin, pa taki, ki imajo zraven še kakšne dodatke. Pa najbrž tudi taki, ki imajo bolj ali manj umetne sestavine.

Obstaja še cela plejada pravih (zeleni, beri, črni), braz ali z aromami, ki so ponekod povsem naravne) v filter vrečkah. Vsaj prvi in slednji pač niso en sam strup! Slednjih otroci sicer običajno ne pijejo.

Sadni in zeliščni čaji fratra Bernarda recimo, so naravni.

Umetne pijače, gazirane ali ne....to je pa že druga pesem.......

 

rimljanka

Onka  

član od: 23.11.2005

sporočila: 42

29. mar 2007 21:01

Ariella_3, kako lepo da nismo edini (11 letni sin), ki pijemo Ultop - in to že 28 dni. Menda je boljše, v vsem tem času se mu je kislina dvignila samo enkrat ;-). Dieta naj bi bila "ne fast food", ampak pri nas je najbližje temu pizza (recino enkrat na 10 dni), cvrtje pa tako poredko, da ko se odločim, da bomo cvrli itak ni olja..... Upam, da bomo to res prerasli, kot obljubljajo zdravniki. pa še to: itak je "šfoh" jedec, da mu prepovem še tisto malo čokolade, ki si jo občasno, redko, zaželi - to pa ne - žal. Drži se!! Onka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti