Konjak in vino

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

tema odprta - 27. feb 2002 15:21 | ogledi: 3.504 | odgovori: 2

Najbrž ni ravno primeren kraj za iskati to, kar iščem, a poskusiti ni greh...

Zanima me slovenski izraz (po možnosti ustaljeni, ki najbrž ne obstaja glede na slovensko vinarsko tradiciji) za sorte, ki so namenjene pridelavi tako konjaka (cognac) oz. armagnaca kot tudi vina (iz iste sorte).

V francoščini, iz koder ta izraz izhaja, se tem sortam reče "cépages a double fin", v angleščini pa "dual-purpose grapes".

Ali mi lahko kak strokovnjak za vino pomaga? Potrebujem namreč prevod nekega dokumenta.

Hvala in lep dan.

Maya May

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

13. mar 2002 18:30

Pozdravljena Po dolgem iskanju prave informacije na vaše vprašanje vas moram razočarati,ne najdem odgovora. Na Gospodarski zbornici Slovenije, Združenje za gostinstvo in turizem je g. Koklič Srečko, svetovalec. Pri njem vprašajte za g. Rajher Zdenko. Omenjeni gospod je dolga leta bival v franciji in se ukvarjal prav z vini. Mislim da je predavatelj na Biotehniški fakulteti v Ljubljani. Povprašajte tudi za ga. Majdo Debevc. Omenjena gospa ima pri enem od slovenskih podjetij ekskluzivo za uvoz vina iz Francije. kontakt 01 5898226 srečno! lp.kresimir P.S. če se ne posreči, se oglasite še enkrat, če ni prepozno. Sporočilo je spremenil(a) kresimir dne 13. mar 2002 18:38:47

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

25. mar 2002 12:38

Živjo, hvala za pomoč. Sicer je bilo za moj prevod že prepozno, bom pa podatke shranila, morda bom pa še kdaj kaj potrebovala, nikoli se ne ve :)). Hvala še enkrat in lep dan. Maya May

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti