Zanimiva kuharska www stran naših sosedov

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

28. mar 2007 14:16

Escada je napisal: " Lepinje sem kupil v Mečkatorju, ker se...". Smo se takooo nasmejali doma. Pa da ne bo kakšne zamere!!! Je tako lušten lapsus (ali pa si hotel kaj povedati ?). Sem si pa prav postopek priprave kebaba že ogledovala in ga bom naredila, sploh zdaj, ko si ga tako pohvalil - z malo manj materiala seveda, da ne bo še pri nas kakšne neprespane noči! Pozdrav     Ava

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. mar 2007 15:08

Meni pa lepinja, ki jo kupim, ne odtehta tistega pravega kruha za kebab ali pa celo jufke. Po kebab si gremo vedno k istemu "turku" in toje ena od tistih reči, ki si je doma nikdar ne delam sama. Meni to ni to. Mamamia mamamia

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

28. mar 2007 15:23

Hvala escada za link. Kar ne morem nehat gledati receptov. Zraven pa sta še linka za stran o modi in stran za ženske. Imamo tudi Slovenci kaj podobnega?

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

28. mar 2007 15:59

Ma ,ta kebab v življenju še nisem jedla ,dejte povedat ali je res tako dober in kakšnega naj si vzamem za prvo poskušnjo. lp goga

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

28. mar 2007 16:03

AVA je napisal/a:
Escada je napisal: " Lepinje sem kupil v Mečkatorju, ker se...". Smo se takooo nasmejali doma. Pa da ne bo kakšne zamere!!! Je tako lušten lapsus (ali pa si hotel kaj povedati ?). Sem si pa prav postopek priprave kebaba že ogledovala in ga bom naredila, sploh zdaj, ko si ga tako pohvalil - z malo manj materiala seveda, da ne bo še pri nas kakšne neprespane noči! Pozdrav     Ava
Namenoma...Mečkator...ker to v našem kraju tudi je!!! "gogad" naredi ga za spremebo po receptu na linku...malo za razbitje vsakodnevnega jedilnika bo kar O.K. mamamia....men so tudi tiste lepinje pri "turku" full dobre....ampak samo lepinje...vse ostalo pri našem, prav obupno zgleda, pa še nek vonj se meša zraven ki mi nikakor ni po volji Escada

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. mar 2007 16:04

Meni je kebab superca. Vzamem mešanico, pol teletine pol piščančjega mesa, pa zraven veliko zelenjave (zelje - belo in rdeče, zelena soalta, čebula; paradižnika ne jem, odrečem se tudi omaka, ker jih ne smem). Zdaj mi kar sline tečejo....Mamamia mamamia

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

28. mar 2007 16:15

mamamia je napisal/a:
Meni je kebab superca. Vzamem mešanico, pol teletine pol piščančjega mesa, pa zraven veliko zelenjave (zelje - belo in rdeče, zelena soalta, čebula; paradižnika ne jem, odrečem se tudi omaka, ker jih ne smem). Zdaj mi kar sline tečejo....Mamamia mamamia
Resnično ti priporočam, da tole probaš - verjemi, neboš razočarana ( res po vsej verjetnosti nebo isto kot pri turku) ampak če boš delala za več oseb se ti še kako tudi finančno splača...men samo zase se niti ni...mi je bil pa gušt samemu to naredit.... Sem pa v jogurtov preliv fliknil še eno žličko čilija ( tistega istega ki ga dobiš v kitajski restavraciji) Bomba ti rečem!! Samo ne zvečer to pripravljat...preverjeno ni ok. Escada

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

28. mar 2007 16:31

No, zadnjič ko sva bila v Sofri, je žena poleg vsega ostalega kar sva pojedla ( vrh glave preveč) si je naročila Tufahijo....cel čas sem razmišljal , kje sem to videl, prebral...in ko pridem domov grem seveda iskat..in bingo, najdem videorecept,,,Ble so v Sofri popolnoma enako pripravljene ( vsaj mislim) izgled pa itak...pa full dobro...včasih si peciv, tort že navelčan in je tole prava osvežitev. No smo šli kupit prec tisto "orodje" ki ga uporablja za izkoščičevanje jabolk...ker brez tega , to si velja zapomnit, sploh tufahije nemorš nardit. Yes right...ko da kdo še pade na te fore. No, midva sva....he he Escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 28. mar 2007 16:32:32

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. mar 2007 17:17

Dala zadevo med favorite. Slovenskega ekvivalenta temule linku ni. Gor so posnetki kuhanja, ki poteka v jutranjem TV programu HTV, na slo-nacionalki jim pa ideja presnemavanja na sajt ni potegnila. Saj po eni strani je čisto ok, ker g. Veronika ravno ne bi gledala še enkrat....:))) . Po drugi strani pa: tudi tako bi lahko slo-nacionalka tržila svoj program. Mimogrede: javni zavod RTVSLO že več let dela izgubo, po drugi strani pa javni zavod HRT dela plus že več let...... Meni je žal mladine, ki ne razume hrvaščine, srbščine - na žalost potem tudi ne razumejo vrste štosov. Se pa bojim, da en del mladine tudi s sloveščino bolj slabo stoji. Vendelina jr.

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

28. mar 2007 18:31

super stran, hvala. Je prav zanimivo videt kako drugi delajo npr. sacher torto. Pa še kakšen namig dobiš kakšen pripomoček bi blo fajn kupit.. LP Scorpy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti