Overlock in šivanje za dojenčka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. apr 2007 12:40

Pred dnevi sem bila v trgovini LAngo, kjer sem kupila moj overlok. Še vedno osvajam nov navadni stroj in pokazali so mi nekaj, česar ne potrebujem, stanje pa 269.000 sit. Mi pa dajo 5% popusta, če prinesem pokazat račun od overloka. Dobra komercilna poteza. Frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. apr 2007 21:40

Lango, to je elna, ne? Na Gosposvedski? Ja, če imaš doma že eno Elno, ti dajo popust. Pokazali so ti pa Quilters Pro 7200, a ne?;) V tega sem se jaz zaljubla, hehe, če ne bom mela prostora za industrijskega, si bom kupila tega ali kaj podobnega, ko mi navadna mašinca crkne (včasih se mi zdi, da je to zelo blizu, drugič pa kar lepo dela...) No, do takrat ga bojo valjda kaj pocenili... Je pa res impresiven... frina, tvojega modela pa nisem videla, ga ne prodajajo več? Zdaj majo itak samo 2 modela tam. jaz bom pa sprobala overlocka, hehe:) Hvala stana!Zdaj čakam na ene obiske, ampak jutri pa navalim! Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 14. apr 2007 21:41:49

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. apr 2007 9:45

Veri: overlok PRO5DC, je šel leta 1998, ko sem ga kupila ,iz proizvodnje. V Lango, kjer prodajajo šivalne stroje Elna ( Gosposvetska v Celju, prej Zidanškova), sem gledala  stroj, ki si ga omenila. Mene je najbolj navdušil avtomatski odrez niti. Nekako spominja na industrijske, zanje pa je le treba prostor. Meni je najpomebnejša funkcija, ki mi manjka na navadnem stroju ( Danica, Višnja): izdelava večih variant gumbnic in šivanje večih plasti ( npr. za robljenje kavbojk),pa seveda gornji transporter za šivanje raztegljivih materialov.

Ti pa še nekrat svetujem: ne kupuj opletilnika, ki nima ozkega roba oz. rolice ter takega, ki nima dveh transporterjev. Pa pobožno upaj, da bo imel funkcijo iberdeka.

 

Frina Sporočilo je spremenil(a) frina dne 16. apr 2007 09:47:47

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. apr 2007 9:59

Ozki rob/rolica - je to kaka funkcija oz. šiv ali kaj drugega? Ja, iberdek bi mela;) Fant je zelo športno bitje, jaz pa tudi kar precej, tak da se bi ta šiv verjetno najbolj splačal... Transporterja sta diferenciala, a ne? Upam, da ne težim preveč, se še učim o tem, mi je vse novo... Pa ne bi rada mimo vsekala z nakupom, saj je kar draga reč in jo kupujemo bolj malokrat v življenju:) Veri

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. apr 2007 10:14

Veri, čeprav šivam že od leta 1972, sem leta 1998 z veliko težavo dobila informacije o tem, kakšna je sploh razlika med overloki. Profesionalne šivilje, pa jih poznam kar nekaj, so mi le malo pomagale, vse so delale v proizvodnji, kjer imajo za vsako funkcijo ali svoj stroj, ali pa nek poseben nastavek.

Zato sem celo leto zbirala podatke, primerjala cene, seveda strojev, ki so bili tisti trenutek na trgu, nihče ni imel, prodajalci so šimfali konkurenco, kako je zanič.

 

Diferencial je transporter. Ozelk rog/ rolica je funkcija overloka, ki se uporabi: pri zavesah, robljenje šalov ali volančkov. Tista krilca, rezana poševno, ki imajo spodaj valovit rob, so zaključena z rolico ali ozkim robom.Pa majčke za mlade so tudi spodaj skravžlane in to je ta funkcija.

 

Iberdek je redko v kombinaciji z overlokom, takrat, ko sem kupovala stroj, je imela Elna enega,zdaj pa ne vem, kako je s ponudbo overlokom, ker , vsaj overloka, trenutno ne kupujem.

 

Drugače pa mislim, da bo najin prispevek pomagal še kaki kupovalki, to pa pomeni, da so tvoja vprašanja koristna.

Frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. apr 2007 11:33

frina, zlata si! Trenutno ima Elna dva modela overlocka na voljo, en je v akciji, 5 nitni, drugi ima pa iberdek (prekrivni šiv, kot na majcah), 4 nitni, ampak baje boljši - je seveda 2x dražji. Moram pa še kje drugje pogledat, jutri in v sredo grem v poizvedbo. Celega leta sicer nimam, bom morala to malo hitreje speljat, predno se mi dete rodi, ampak saj imam vas, pa bo šlo:) Aha, hvala, razumem, kaj je ozek rob, zdaj celo vem, kako to zgleda, hehe:) Ga bom lahko celo prej sprobala, hehe:) Se splača, ker bom imela punčko:):):), te so pa po navadi rade lepe - razen če bo po mamici, potem ji bo to dokaj vseeno, samo da je praktično;) Hvala punce! Veri

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. apr 2007 13:37

 

Veri, 5 nitnega imam jaz in je ne uporabljam. Takole gre: šiva ravni, verižni šiv( ki se zalo rad odpara ),skupaj zentla celotni šiv in odreže.

 

Tudi mi bomo junija dobili punčko. Jaz pa upam, da bo po edini teti, ki ima rada volančke.Pa kako zaveso bomo še tudi zarobili. 

 

Frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. apr 2007 15:18

Ja, točno tako, frina, tudi prodajalka mi je tako rekla, da je to tisti šiv, ki se najrajši odpara, celo tako mi je razložla, kako ta šiv zgleda... KO se cela verižica potegne... Tak da glede tega nisem tako nora na 5 nitnega... frina, tudi junija? I, ke lepo;) Tak lep mesec;) No, sicer moja bi znala potegnit do julija (30.6. je nekak sumljivo blizu juliju, pa še prva je in ti so po navadi bolj leni...) no, vsekakor upam, da bova do fantovega rd že nazaj, čeprav tudi ni nujno... Aja, pa da ne bo ta post čisto brez informacij, tisti pocenjeni overlock od Elne stane mislim da 468 E ali nekaj takega, tisti ta dražji pa 680 ali nekaj takega. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2007 16:59

Evo, končno poročilo (saj mi opravičite, a ne? Sem imela oz. še imam res pomembnejše zadeve na spisku, ampak trenutno spančkajo in dajo mir, pa moram izkoristit;), itak ne bo dolgo, ker je mala po mamici in nič ne spi...) Najprej bi se rada zahvalila stani.r, ker mi je tako nesebično posodila svojega overlocka, da sem lahko videla, na kaj moram bit pozorna pri kupovanju novega in ki mi je kar podarila kup balaga, iz katerega že nastajajo otroške cunce;). (Še moja mami, ki je precej bolj modno podkovana, je navdušena nad vzorčkom tistega belega s pajacki:) Po staninih navodilih sem potem tudi našla tisto nesrečno štacunco v wtcju in konec koncev tam tudi kupila svoj novi overlock, znamke Bernina, model 1150, če se ne motim. Zakaj sem se odločila zanj? - Elni ne zaupam preveč, ker imam pač tak-tak izkušnje z njihovim šivalnim strojem in ker so bili parkrat zelo neprijazni tam (sicer ne zdaj, ampak grenek okus ostane); - Pfaff je bil približno enako drag, pa ima Bernina več pokrivnih šivov (Pfaff samo širokega, Bernina tudi ozkega - fino za male oblekice, ki jih bo zdaj več), pa še enega, ki je baje zdaj moderen za trenirke - o modi ne vem nič, mi je pa šiv čisto všeč in ga ima samo ta model od teh, ki sem jih jaz videla, oni trdijo, da ga imajo na sploh samo ta Bernina; no, tudi ostalih šivov ima B. 2x več... - Singer je bil tudi ok in v ožjem izboru, vendar je zmagala sicer dražja Bernina zaradi naslednjih prednosti, ki jih ima pred vsemi ostalimi: * več pokrivnih šivov, tudi več overlock šivov (od nekaterih modelov) * precej lažje preklapljanje iz pokrivnega na navadne overlock šive * ima edina rokavnik, za te male otroške cunjice kar fino... * malo močnejša je (po wattih) * meni najpomembnejše: je precej tišja od ostalih modelov (zame je bil to ključni razlog, ker si zdaj pač ne bom želela zbudit svoje male, saj lahko kaj naredim samo, kadar spi... Pa zato, ker živiva v bloku...) * na Bernino in Singer je bilo 12% gotovinskega popusta, na Elno bi bilo 10%, ker imam staro Elno doma, na Pfaff samo 5% gotovinskega popusta in ko preračunaš cene s popusti, razlike niso več tako velike in si pač rajši kupiš boljšega, hehe;) Sami so si krivi, hehe;) * potem je še par malenkosti, recimo, da imaš ves pribor v stroju, v vratcih, skratka malenkosti, ki olajšajo življenje, niso pa ključne... Skratka enostavno ni imela Bernina nobene slabosti v primerjavi z drugimi, razen cene, seveda... Bila je pa ljubezen na prvi pogled, takoj sem vedela, da si ravno ta stroj želim... Verjetno sem zdaj še kaj pozabila, upam, da ne kaj ključnega , ampak vsaj približno za oceno stanja... upam da bo naslednji zato malo lažje izbirat, hehe;) Aja, diferencial in roliran rob mislim, da so imeli vsi modeli, ki sem jih gledala. Če bom kdaj živela v dovolj velikem stanovanju, ki bo imel tudi možnost 3 faznega toka in bojo otroci že tako veliki, da bom dejansko lahko še kaj drugega počela, pa si bom verjetno omislila kako industrijsko mašinco;) Do takrat bojo verjetno vse te moje mašine že hin, hehe;) Zato še enkrat hvala tudi mordemu traku za vse poizvedovanje, čeprav trenutno nimam te možnosti, ampak čez 7 let vse prav pride! Najlepša hvala še 1x tudi jade in darjuški, ki sta me tako založili z oblekicami za otročičke, da mi sploh ne bo treba šivat;) Saj to je najlepše, da ti ni treba, ampak delaš to iz užitka;) Hvala še enrkat vsem za nasvete tukaj, počasi se bom vse naučila... Z vašo pomočjo sem torej prišla do te krasne mašince in že sešila pajacka za tamalo, in prešito odejco, prav tako zanjo, ko odpošljem vse recepte, ki jih dolgujem, si bom prislužila pluskota, pa pošljem še slikco, hehe;) Zlate ste, res! Hvala še 1x vsem! Upam, da nisem še kake pozabila omenit! ne mi zamerit, malo sem raztresena, ko mam Ronjo v eni roki... Veri

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

25. jul 2007 20:36

Samo kratko pojasnilo o verižnem šivu. Je izredno koristen, šivi so elastični blago zašito z nim lepo pade npr. stranski šivi hlač, to je tudi najmočnejši šiv. Razpara se pa le takrat, ko potegneš pravo nitko. Kar poizkusite razparati kakšen takšen šiv, ko iščeš pravo nitko in nisi poznavalac, rabiš kar nekaj časa. Najraje pa se razpara slepi šiv, ki se uporablja za robljenje po domače blindštih. nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti