Overlock in šivanje za dojenčka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jun 2010 10:38

Hvala za dobrodošlico in za ažuriranje, da sem na tekočem s spremembami (baje jih je veliko?, pri nas sta samo dve). Pošiljam lupčke nazaj! NIč, grem napisat še kak predlog za vege kosila;) jih ima ogroooomno, ker je lubi (zdaj je baje neprimerno, da rečem fant, ker je pač oči) naredil eno excellovo tabelo, kamor zdaj pridno vpisuje, kaj jemo za kosilo - moderni moški, hehe. V bistvu je fora v tem, da bi rad ugotovil, koliko zelenjave požremo in si to zraven zabeleži v svoj stolpec, hihi. Je čisto v vrtnarjenje padel in bi nas rad oskrbel z vsem. Ampak še vedno pojemo preveč, da bi lahko to on pridelal;)

jennita  

član od: 3.6.2010

sporočila: 6

10. jun 2010 10:45

renata.zupan je napisal/a:
Seveda so me vsi vzgajali v duhu, da se danes itak ne splača več šivat, ker je vse tako poceni, vendar sem ugotovila, da sploh ni poceni, če potem ne nosiš in je seveda bolje, da si sam sešiješ po meri in ti je prav in to potem tudi nosiš...
Razlogov, da si šivaš sama, je več: stvari so narejene po meri, lahko narediš več enakih stvari, lahko kupiš blago, ki ti je všeč, lahko narediš kaj "posebnega", itak pa boš raje nosila tisto, kar si narediš sama, kot pa kar je kupljeno v trgovini..
renata.zupan je napisal/a:
Gledam tudi za Tečaji šivanja, pa na Gorenjskem nič pametnega ne najdem in razmišljam, da bi si morda raje sposodila kakšno knjigo iz knjižnjice in se sama naučila. Že tukaj potrebujem nasvet, ker nimam pojma kako lahko/težko je to... Se mi zdi da nič tako zahtevnega, zato pa me zanima, ali se lahko to naučim sama, ali naj grem na kakšen šiviljski tečaj.
Povprašaj v trgovinah s šiviljskim priborom (šiv. stroji), nekatere organizirajo šiviljske tečaje, ki so kar vredu. Naučiš se osnov, dobiš nekaj praktičnih nasvetov, veliko jih dela po kupljenih krojih (Burda, Kwik Sew, ottobere, ..) in boš zato tudi sama lahko kasneje po teh krojih sama šivala.
renata.zupan je napisal/a:
Prav tako me zanima kakšno mašino mi priporočate, sem pripravljena odšteti max. 500 EUR zanjo, vendar sem v dilemi, ker bi kupila samo eno mašino in sem mislila kupiti to overlock, vendar navadnega šivalnega stroja nimam, tako da bi bila popolnoma odvisna od te mašine...
Vsekakor rabiš navaden šivalni stroj in super je imeti tudi entlarco (overlock).
renata.zupan je napisal/a:
Kje ste se ve naučile šivati? Kakršnikoli nasveti, napotki itd. bi mi zelo zelo prišli prav, tako da hvala vam..
Profesionalne šivilje se naučijo šivati v šiviljskih šolah, so pa čisto vredu tudi tečaji, kot sem že zapisala. Poleg tega pa obstaja kar nekaj dobrih knjig, sama imam knjigo "Easy Sewing", ki je sicer v angleščini, a je opremeljna z veliko slikami, tako da ni težko slediti. Zraven so tudi vzorčni kroji za izdelke, ki so opisani v knjigi. Kwik Sew tako kot Burda izdaja super kroje, nisem sigurna, če jih je pri nas že mogoče dobiti. Nekaj sem zasledila na strani www.siviljstvo-urska.si, najbolje da vprašaš.. jennita

Buby  

član od: 17.8.2006

sporočila: 19

11. jun 2010 14:54

Lahko kar tukaj vprašam? Kako se iz že sešitih oblačil dobijo kroji? Najbrž si napačno predstavljam, da je ok, če oblačilo položiš na papir, ga obrišeš in dodaš dodatek za šiv? Buby

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jun 2010 16:37

Ni napačno, samo pazi tam, kjer5 so deli prepognjeni ali kjer rabiš dodatke zaradi konstrukcije ž8pri majici pod pazduho, recimo). Jaz navadno tako delam in je ok.

Buby  

član od: 17.8.2006

sporočila: 19

12. jun 2010 10:36

Super, bom poskusila, zdaj, ko vem, da nisem čisto v temo brcnila :) Buby

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2010 11:40

Lahko pa poizkusiš tudi šivat po krojih, je včasih tudi zabavno - dobre kroje za otroke ima Burda (jih kupiš posebej, ker kolikorvem nimajo več svojih izdaj za otroke, samo kaka priloga sem in tja) in pa Ottobremagasine - ta je pa ZAAAAKON!!! (not so samo otroški kroji, je pa to revija). Meni je oboje zabavno, odvisno kaj hočem dosešt. Včasih pa kar sama naredim kroj in se tako igram. Za začetek se mi zdi pa šivanje po že narejenih oblekah super, jaz jih nikoli nisem razstavljala, ker tista, katero sem si želela reproducirat, je bila gotovo najljbuša in tiste nisem hotela rezat ali parat;) Sem delala vedno tako, kot si ti predstavljaš (in še vedno to kdaj delam, čeprav zdaj si navadno kar sama narišem po svoje).

Buby  

član od: 17.8.2006

sporočila: 19

12. jun 2010 17:07

Ottobremagasine je najbrž italijanska? Si ne bi mogla pomagat z navodili, toliko talent pa nisem, da bi bil samo kroj dovolj Buby

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jun 2010 20:03

Ne, Finska. Ampak jo izdajajo tudi v Angleščini, Nemščini,... tako da si boš verjetno lahko pomagala z njo. Sicer sem jaz prvič šivala po kroju iz Burde in razumela nisem NIČ, ker se šiviljske Nemščine nisem učila, hehe. Ampak saj potem se navadiš na izraze in lahko delaš v skoraj kateremkoli jeziku, boš videla, oznake so itak povsod podobne, pa ko veš, kaj bi moralo kje bit, potem ti je že vseeno, kako oni temu rečejo. Meni bi bilo verjetno zdaj težje delat po navodilih v slovenščini kot v ang. ali nem, hehe.

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

12. jun 2010 21:59

Imena jezikov se v slovenščini pišejo z malo začetnico. Prav tako tudi pridevniki, ki se končajo na -ski/-ški, npr. pariški, dunajski, ameriški. Ne bit , je mišljeno zelo prijazno Ps: upam, da bom v naslednjem življenju tudi jaz znala šivat... v tem mi ni bila podarjena prav zelo spretna roka perpetua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti