Overlock in šivanje za dojenčka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. dec 2009 11:26

Joj, Rimljanka, kje je že Bežigrad?

Aha, saj tisti Merkur je dejansko 'v jami'. Bom šla pogledat. Hvala!

Atina

Staf  

član od: 9.2.2010

sporočila: 1

9. feb 2010 16:45

Nekoč, ko sem se odločala za nakup novega šivalnega stroja, mi je prebiranje te, že pozabljene teme, zelo pomagalo pri končni odločitvi. Našla sem še nekaj drugih dobrih referenc in kupila Bernino 1300 mdc. Obšivni stroj, overlock, entlarica - pod katerimkoli imenom jo pač kdo pozna. Bila je res draga in bila je neumen nakup. Pa ne zaradi kvalitete, pač pa zaradi moje zaletavosti. Bila sem začetnik v šivanju in to sem tudi ostala, saj me je minila želja po take vrste ustvarjanju. Zdaj stroj sameva in na roke lahko preštejem, kolikokrat sem ga sploh uporabila. V tistih parih poskusih šivanja ga tudi pokvarit nisem uspela, pa tudi sicer dvomim, da je hitro pokvarljiva roba. Vsaj dobro je prestal strokovno oceno moje mame šivilje, zaradi katere sem pravzaprav dobila navdih, da bi tudi jaz malo "rekreativno šivala". No po nekajmesečni abstinenci od šivanja je postalo jasno, da pač ne bom popoldanska šivilja, ki sebi in okolici šiva noro dobre, udobne obleke. Se bom raje držala stvari, ki mi grejo bolje od rok in poskusila s kakim manj dragim hobijem, hehe Tej klasični zgodbici sledi, da poskušam rešiti, kar se pač da. Verjamem, da nisem prva, ki ji je izpuhtelo začetno navdušenje in ne prva, ki ji doma stoji šivalni stroj, ki ga nihče ne uporablja. Verjamem pa tudi, da se najdejo ljudje, ki si želijo takega stroja, pa jih mogoče cena novega odvrača. Prodajam ga! Za manj kot pol cene (500 €). Star je točno 19 mesecev in ima še enajst mesecev garancije. Ker ne vem, če smem podati link, bom napisala kar tako: Oglas in slikce so na bolhi ( tak stroj se redko prodaja, tako da se moja bernina hitro najde med množico tistih starih industrijskih ropotal) Če ne najdete vsebine oglasa, me lahko kontaktirate na zs ali na stafilokoki@gmail.com lp Staf

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. feb 2010 23:25

Da vrnem temo in se malo uštulim. Ogledujem si overlocke pa nisem in nisem pametna. Prebrala sem vse te stvari, pa se še vedno ne morem odločit. Do sedaj imam izkušnje s sestričnino overlock mašino, mislim da je nek pfaf ali nekaj podobnega. Ona je šivilja a v življenju je nisem videla menjat tačke, pa šivanke ali pa karkoli drugega. Šivala pa je od kavbojk do plaščev in vseh možnih razteglivih in tudi tankih materialov. Vse kar je menjala je menjala le sukaneczaradi barve. Šivala pa je za stranke, da ne bo pomote. No skratka, tudi jaz sem veliko časa presedela za tem strojem ker sem si naredila kar nekaj garderobe in to vse na način entlanja. Torej vse kar sem naredila je bilo to, da sem v bistvu mašini dala da je blago lepo rezala in obentlala. Če sem pa čisto odkrita pa sploh ne vem, e sem to prav povedala in opisala. No in ko je bilo to nare4jeno sem na navadno mašino naredila ša ravni šiv da sem kose vrgla skupaj. Po večini nisem imla težav do danes, ko sem se spravila študirat tole, ker bi si rada kupila svojo mašino. Prešitih odej ne bom šivala, tudi zaves ne in morda skrajšam kake kavbojke. Rada bi pa della kake tunike iz raztegljivih lahkih materialov, zašila bi si posteljnino, tudi kak flis bi šivala in zimski plašč ampak teh stvari sestrična ni nikoli obentlala (ali kakorkoli se temu reče). Najprej sem mislila na tri nitno mašino, ker tako ima ona zdaj pa vidim, da je to cela znanost. Po vseh teh 14-ih straneh pa sploh nimam pojma. Katera je tista minimalna moč, ki jo mašina naj ima, kako je s tem pokrivnim šivom, zakaj zaščitaza oči (sukanec ja vedno ustavi šivanko ali pa se motim), kakšne so prednosti mašine ki sukanec odreže in zavozlja.......? Skratka bolj kot berem, manj se mi zdi da vem. Ali lahko spet malo bolj predebatiramo stvari. Predvsem računam nate Frina, za Veri bo najbrž težje, ker sploh ne vem, če še kaj skoši na te strani. Če pa, je vsekakor dobrodošla. Za dodatna pojasnila že v naprej hvala. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. jun 2010 13:25

Reca, ti rabiš en navaden 4 nitni overlock, ki to bo hkrati sešil in obšil razteglijve materiale. Za jesey je overlock zakon! Jaz obentlam vse, ker so tako šivi bolj ploski oz. niso tako debeli in je to za male otroke fajn. Pa še bolj vzdržljivo je;) Za zaščito za oči prvič slišim. Odrezat in zavozljat znam sama in to mi ne pobere tako dosti časa. Fajn je, če mašina sama to naredi, ne bi pa zato ne vem kakih denarjev dajala (in nisem;). Kar se moči tiče je odvisno, kaj šivaš. Jaz prisegam na Bernino, ker mam pač dobre izkušnje z njo, ene so pa z drugimi zadovoljne.
pirijoža je napisal/a:
Drage punce! Pri navadnem bombažu šivanje ni problem, pri šivanju jersija pa ne gre in ne gre in prav nesrečna sem in ne vem več kaj naj naredim. Zdaj že vem, da sem ga polomila, ker kolegici, ki ima pfaffa le za pokrivni šiv, vse uspe na kakršnemkoli blagu, jaz pa cel kup majic, ki natančno eno leto čakajo name, da sem se spet skorajžila in poskusila še enkrat, še zdaj nisem uspela zarobit. Da otrokom ne bodo več prav, mi je jasno, ampak moja trma, da za tako drag stroj daš tako bogatstvo, potem pa ne gre in ne gre.. Pri širokem pokrivnem šivu mi zgornja šiva ves čas preskakujeta in seveda so potem tudi na spodnji strani presledki. Vse možne nastavitve sem že premaknila, na gor na dol, zamenjala sem igli, če bi bili slučajno uničeni, pa nič. Me ima, da bi šla nazaj v trgovino in bi mi kar oni zarobili majice..Ko sem bila pri njih na tečaju smo vse delali na bombažu in je res delalo, na raztegljivih materialih pa ne rata nič. pirijoža
Z jeseyem ima veliko ljudi probleme, ne vem, midva se razumeva;) Je pa res, da se ne smeš kregat z njim - on se razteguje. Če ti to ni všeč, potem moraš spremenit nastavitve, nujno vzet igle za pletenine (majo bolj topo konico, da gre med zanke, ne pa da jo preseka), pa včasih je treba še enrkat napeljat vse niti. Nujno moraš tudi čistit overlocka, ker se bo na raztegljivih veliko hitreje poznalo malo prahu, ki se nabere in naredi ravno toliko napetosti, da vse skup ni več lepo, ampak vleče... Ni nujno stroj kriv, hočem rečt. Tudi sama imam kombinacijo (overlock + pokrivni šiv) in mi pokrivni šiv dobro dela, v gl. ljudje ne vejo,d a je bilo nekaj doma narejeno, tako da očitno niso tako zelo grdi šivi;) Je pa res, da prvič mi ni ratalo;) MOraš najprej prve tri šive naredit ročno, da obračaš kolo, nujno moraš začet tako, da so igle v blagu, pazit na nastavitve niti, nikakor ne smeš drugih igel met not, itd... Lahko prideš enkrat s svojo mašino k meni, pa probava. Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 09. 2010 13:28

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. jun 2010 13:35

Veri! Ja kje se pa ti skrivas? Prav lepo, da si se oglasila! fresh

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

9. jun 2010 13:40

Veri lepo te je brat, ne vem kje se skrivaš reza

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. jun 2010 21:48

Hehe, sem še vedno tam, kjer sem bila: v malem stanovanjcu v Lj, samo da smo zdaj 4je, še vedno ista služba, isti hobiji, kamor sodi tudi kuhanje, seveda. Samo da zdaj skuham neprimerno več juhic (prej sem 3 na leto, zdaj pa 3 na teden - to pač naredita mali, ki so jima juhe zakon...), pa manjkrat se spravim delat domače raviole, priznam, upam, da bo kmalu spet bolj izvedljivo. Še vedno šivam oz. šivam celo vedno več, ker je pač vedno več ljudi, za katere šivam, hehe. Res je, da zdaj več kot leto dni nisem bila praktično nič na kulinariki (parkrat sem kak recept pogledala, to je bilo pa vse) in je bilo namenoma tako. Danes pa sem prišla na kulinariko zaradi Majemarko, ki mi je sporočila, da je rodila, da ji tudi tu čestitam. Pa me je čakal kup ZSjev, da sem na vse odgovorila, med drugim Recino vprašanje, če ji lahko odgovorim na to, kar tu sprašuje;). Pa še mami je zadnjič spoznala mamamio;) No, potem sem si pa rekla: "let's give it another chance!" (dajmo ji še eno priložnost - kulinariki, mislim). Fajn, da se me še kdo spomni, hehe. Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 09. 2010 21:49

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. jun 2010 22:08

Veri lepo pozdravljena tudi z moje strani.

ežoj

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

9. jun 2010 23:35

Veri je napisal/a:
Fajn, da se me še kdo spomni, hehe.
Veri, jaz sem pa pogrešala tvoje predloge za vegetarijanska kosila. Me veseli, da si eno idejo že napisala. Vanilija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jun 2010 6:01

O Veri, dobrodošla nazaj.  Bo spet kaj luštnega za prebrat.

Če še nisi ugotovila, v storitvah od nedavna ni več ločitve med pluski in ne pluski. Kar nekaj funkcij, ki prav pridejo.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti