Overlock in šivanje za dojenčka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. mar 2007 12:38

Veri se bova zmenile. Upam, da ti bodo tudi plišasti pajacki prav prišli, pojma nimam kolk novorojenčke poleti oblačijo, ker moji so vsi trije v hladnih dneh rojeni. No pa, če ne bo detece prav veliko bo pol že skoraj konc poletja, ko ji ali mu bo prav. A počakam še malo, da še moja kaj preraste ali ti to kar je že prerastla zapakiram? Pol pa se bove že zmenile kako ti dostavim. Saj imam starše v lj. pa gremo večkrat tja, - no zdaj glih še ne, ko je šele 2,5 meseca stara. Pa ti imaš rok nekje konec junija se mi zdi tako, da maš še malo časa glede cotkic.

Ni se treba zahvaljevat, veš saj sem te že hotela vprašat, če bi hotela naše cotkice pa mi je bilo nerodno, da si ne bi mislila kaj ti ponujam te od 3 otrok ponošene cunje. Ampak ti povem nekaj stvari je vsak po parkrat oblekel pa je bilo premajhno. ene par bodijev sem pa samo 2x oprala, ker sem kupila, ko sem bila s sinom noseča, ker so rekli, da bo majhen in seveda sem kupila št. 56 (trapa trapasta), on pa je bil velik 56 cm in ni šans, da ga not stlačiš. In pol spet pri tamali lepo operem, ker punčke so itak manjše in tudi ona pri 53 cm je oblekla mogoče 2x pa je bilo premajhno.  Tako, da kar boš kupovala kupi 62 najmanj (dobro razen, če je zelo majhen otrok ali nedonošenček), ker ti povem včasih kaj 2-3x oblečeš dojenčku pa preraste. da se ti zmeša. Pa mene nikoli ni motilo tudi, če ma mal zavihane hlače ali majčko. jaz zdaj tudi tavelikima dvema vse kupim preveliko, pa pač sta nekaj časa "zavihana", mene ne moti.

Madona sem se razpisala, da sploh več ne vem kaj sem hotla povedat.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. mar 2007 12:40

 Veri "obžrle" nas bojo, spet smo se razpričale o dojenčkih.  saj zame itak že vsi vejo, da govorim samo še o otrocih. jade

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. mar 2007 14:12

Veri, saj imaš tudi na navadni mašini overlock šiv, pa lahko tudi s tistim kaj zarobiš in prav lepo zgleda. Overlock mašina pa lahko šiva samo kar je na robu, zraven je še nož, ki odreže kar je odveč - je pa super za zarobit kakšne krilce ali tudi majčke(če boš imela punčko), ker ti naredi še volančke. Ja Veri, jaz mojega triletnika preoblečem vsak dan za v vrtec, vendar ga zato popoldne ne preoblečem. Že iz vrteca pride ponavadi malo popackan od kakšne barve ali pa hrane, pa takega čudnega vonja po vrtecu se navzame. Zato pa sem našila trenirkice in pulije, da mi ni treba vsak dan prat. matilda

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. mar 2007 14:14

Še dobro, da ti ni treba vsak dan prat. Jaz pa moram ker se mi nabere vsak dan polna košara cubj pa ne maram, da imam tolk umazanih. Omare so pa itak prepolne oblačil. Še dobro, da moj ne ve kolk cunj kupim.  Itak pojma nima kaj je novo in kaj ne. jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. mar 2007 16:30

Punce, da nebi slučajno kakšne cote stran metale. Pa če so še tako ponošene ali pa pošvedrane. Jaz imam eno punco, ki vse te zadeve odpelje v Bosno. Baje so zadnjič tako iskali par enemu pošvedranemu čevlju, da se jim je že bledlo od iskanja. Čevelj je ostal pa v Ljubljani. Kasneje jim je prinesla tudi tega in vsi so bili neizmerno srečni, pa čeprav je bil baje samo za v kanto. lp Vesna

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

28. mar 2007 20:21

Sicer nisem brala vseh dolgih pisem,ti pa priporočam 5 nitno in ne 4. Sem bila nevednica in kupila 4 nitno. Tako, da sedaj potrebujem še navaden šivalni stroj. Si pa lahko zelo veliko pomagam z mojim overlocom. ham-njam

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 21:12

Hehe, jade, me je že strah:) NO, midva sva stara 28, pa mava še vedno ločene obleke za na lepše in obleke za doma - poleg flekov (očtino sva bolj packa:), so tiste za doma tudi neprimerno udobnejše;) Fanta si čisto na rit vrgla, ko je prebral o 30 parih čeveljcev... hehe:) Saj je dobro, da se že zdaj pripraviva;) Hihi, no, vsaj splačalo se ti pa je, s tremi otroci;) stana.r, hvala za ponudbo, se priporočam za vse:) Da sprobam stroj in za revije - saj si jih lahko kar skopiram pa ti jih potem takoj vrnem, ni problem, čisto razumem, da se človek naveže na take stvari, sploh pa boš verjetno kdaj imela kake vnučke, ki tudi ne smejo bit bosi in goli, a ne?;) Če ti pa kako blago, sploh bombaž za majčke in tako, čaka na boljše čase, ga z veseljem pretvorim v cotike, če nimaš kakih namenov z njim;) Bom šla pogledat v Singerja, sem že videla reklame, nikoli pa trgovine, nič čudnega, okoli WTCja se res redko potepam;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 21:21

jade, velja. Če bo mala/i po meni, potem bo itak zmrzljivček, hehe:) koliko moramo otroka oblečt poleti se tudi meni ne sanja, sem malo gledala, pa vsak drugače pravi... V pliš verjetno res ne, čeprav kje na terasi, kjer zapiha in je zvečer hladno, pa mogoče tudi, kaj pa vem... ja, mava še čas, konec junija, mogoče celo šele začetek julija, rok mam 30.6., tako da se bova sigurno dobili do takrat:) So pa tudi meni vedno kupovali preveliko in vihali rokave in hlačnice:) in debele nogavice v čevlje;) če maš več otrok in ne ravno bajne plače, itak drugače niti ne gre, po moje... hehe, fantje so pa vsi isti, nikoli ne vejo, kaj je novo in kaj ne:) matilda, res ima navadni stroj ta overlock šiv, samo nekak ne zgleda isto in tudi ni tako raztegljivo - čeprav sem se danes v tej temi naučila, da bom verjetno rabila entlerico, ne overlocka za to, kar jaz čem... Vsem ful hvala! Res! Te, ki ste mi kaj ponujale, bom pa itak še privat zagnjavila;) če ima pa še katera kak nasvet, se priporočam, zdaj ne smem nič pametnega počet, pa se lahko vsaj učim, glava namreč dela po svoje 100/h dalje in mi je tako lažje, da vsaj nekaj počnem:) pa če me katera malo razsvetli, kaj za en stroj je ta entlerica? Veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. mar 2007 21:22

Da prekinem temo o dojenčkih (čeprav je to tudi pri meni glavna tema pogovora :) ) Moja mama ima Overlock Pfaff, je zelo zadovoljna. Star je eno leto in ga je dobila za abrahama. Bom ti točno našla, katerega ima. Pfaff je zelo priznana firma šivalnih strojev. Lahko se pa tudi odpelješ npr. v Stražo pri NM (greš malo na izlet po lepi Dolenjski) in tam je en zelooo prijazen gospod, ki vse ve o teh strojih. Če te bolj zanima, ti lahko povem bolj točen naslov. Atina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. mar 2007 21:22

Ja Veri kaj češ. Oba imata že kar nekaj časa enako številko noge, tako, da ne more sin nič ponosit za hčerko in potem se kupuje vse dvojno. In pol računaj za vsako številko odkar hodita (od številke 18 -19) imasta vsak po en par čevljev ali superg za ven (odvisno od letnega časa), in čevljev ali sandalic za na lepše (ker zunaj take počneta, da bi še železne čevlje uničila), potem vsak ene copatke, oz. dvoje, ker sta se čuvala pri varuški, pa ni, da bi vsak dan copate nosil, s tem, da sta jih včasih tolk uničila, da je bilo treba še preden sta jih prerastla nove nabavit, pa gumijaste škornje, ker komaj čakata kdaj bo dež pa hop hop po lužah. pol pa računaj. Aja pa še sandalce za v vodo na morju. Ma se ti zmeša kolk mamo zdaj doma čeveljčkov. Bo morala Lara velikooo hodit, da bo vse ponosila. In še to smolo imamo, da imata oba visoko nart pa jim ne pašejo vsaki čeveljčki. Jima odgovarja samo ciciban ali mass in pol ti računaj kolk gre denarja samo za čeveljčke. Pa da ne boš mislila, da so čeveljčki za takega malega pikolinota manj od 10 jurjev (pojma nimam kolk je to evrov, jaz še s tolarji poslujem, se vidi, da sem na porodniški). In zapraviš celo premoženje samo za čeveljčke. Tako, da Veri glede na to kolk je vse za otroke drago morata biti ekonomična in jih meti ene par. Mislim, da se škoda ne dela z opremo. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti