Overlock in šivanje za dojenčka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. mar 2008 23:23

Stana, saj pravim, brez tebe ne bi šlo... Tale overlock je res zlata vreden (no, saj tudi stane skoraj toliko kot da bi bil zlat, hehe;) - ne, ampak se splača! Jaz sem par oblekc naredila kar samo z overlockom, ker je moj šivalni stroj bil ravno na popravilu, jaz pa nisem mogla čakat;) Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. mar 2008 23:56

Hvala Veri, za informacije. Ko bom naslednjič v Lj, bom šla pogledat... Še sreča, da bom imela kmalu rojstni dan, mogoče me bo kak škrat uslišal

jasna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. mar 2008 0:57

Veri, res občudujem tvoj zanos....tako prepričljivo razlagaš o svojem šivanju, da si še mene prepričala, da privlečem na dan svoj overlock. Kar se pa tiče pomanjševanja fotografij, pa lahko to 1,2,3 narediš s programom paint, če ga imaš na računalniku, če ne, se pa zmeniva in ti ga pošljem (upam, da nisem prehitro rekla in da bo prevelik) ali pa si ga potegneš s spleta. Kakšen je pa nadaljni postopek zmanjševanja, ti pa še sporočim, če ga ne boš vedela. katjushka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2008 10:07

Katjuška, hvala, zlata si! Meni paint ni hotel sploh odpret tako velikih slik, ampak ni panike, ker je problem že rešen, sem se medtem, ko je moje sporočilo nalagala kulinarika nase, že naučila, kako pomanjšat slike v irfanviewu, super programček, med drugim, in jih ravnokar iščem izmed gore slik mojega najljubšega otroka:) Saj veš, kako je to: prvi otrok in novi digitalni fotoaparat in zaljubljen oči - usodna kombinacija za trdi disk;) Ti kar šivaj, je fajn naredit kaj svojega:) Stana, seveda vabljena (sem včeraj prehitro poslala, potem se je pa račko skoraj sesul pod težo nalaganja irfanvjuja, pa kulinarike, pa tiste craft zadeve...;) Skratka, prisrčno vabljena s krpicami ali brez;) Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. mar 2008 13:37

Turbo Veri

 

Se slučajno spomniš imena trgovine (ja najbrž se, a ne), bi prej poklicala in se malo za cene pozanimala...

 

Danes sem bila v Celju v Elni, pa imajo samo dva overlocka, en se začne s 6 in en z 8, imam prospekt, prodajalka pa ni bila ravno zgovorna...

 

Pa baje da je en privatnik v Žalcu (TRatnik ali Tratar), ki ima več različnih bl.znamk in je ful prijazen. Mogoče bom šla še tja.

 

Ker zdaj me je pa orng zagrablo...

jasna

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

14. mar 2008 16:36

Upam, da Veri ne bo huda : Singer Service d.o.o., prodaja strojev Singer programa, Bernina in Fappyco šivalnih strojev, Dunajska c. 158, Ljubljana; telefon: (01) 568 71 95 Pa še tule je morda kaj koristnega: http://si.bernina.com/ Nena

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. mar 2008 20:03

Veri je napisal/a:
Katjuška, hvala, zlata si! Meni paint ni hotel sploh odpret tako velikih slik, ampak ni panike, ker je problem že rešen, sem se medtem, ko je moje sporočilo nalagala kulinarika nase, že naučila, kako pomanjšat slike v irfanviewu, super programček, med drugim, in jih ravnokar iščem izmed gore slik mojega najljubšega otroka:) Saj veš, kako je to: prvi otrok in novi digitalni fotoaparat in zaljubljen oči - usodna kombinacija za trdi disk;)Veri
....ja h....., kakšen fotoaparat pa pol mata .......
Veri je napisal/a:
Ti kar šivaj, je fajn naredit kaj svojega:) Veri
Svoj čas sem imela hudo voljo, ki pa so jo sčasoma zamenjali drugi intresi in hobiji, pa tudi povečanje št. družinskih članov ima nekaj pri tem. Kaj češ, dan ima le 24 ur... Sicer sem pa že rekla, da sem spet dobila lušte in takoj, ko prazniki minejo (trenutno imam veselje s kvačkanjem pirhov), se lotim spet šivanja..... katjushka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. mar 2008 20:39

Nena, najlepša hvala!!

 

Ja, Veri bo najbrž huda.

jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2008 23:13

Veri je tok huda, da gre kar šivat;) Nena, hvala, jaz ne bi mela tak sistematičnih podatkov;) Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. mar 2008 10:16

Kaj si pa danes ponoči ustvarila, Veri?

 

Še vprašanje (spet)... Včeraj sem bila pri enem gospodu v Žalcu, ki ima servis š.strojev in prodaja Elno, Pfaf in Brother. Bil je zelo prijazen, rekel mi je pa, da se ne obnese dobro overlock in uberdeck v enem stroju... Da šivi niso lepi, pa da je full dela s preklapljanjem, pa da ni to to... Bernine sicer nima, ampak to so njegove izkušnje...

Veri, a ne, da to ni res?? Kolikor vem, si napisala, da to urediš v eni potezi?

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti