Overlock in šivanje za dojenčka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. mar 2008 14:09

Aja, tega pa verjetno ni treba posebej povdarjat, da moja mala je samo domačo hrano... Do zdaj sem ji itak vedno sproti kuhala, ampak zdaj na Cipru seveda ni bilo možno in sva prej kupila par teh kašic - samo za kosilo, za malici pa je dobila jogurt in sadje (sem vzela sabo ribežl in cedilo in vilice in žlico in sem lepo naribala in stučkala, kar je bilo pač pri roki - jabolko, hruško, banano (banan ne mara, mimogrede, hecen otrok, a ne?;), melono,...) NO, ampak za kosilo sva rekla,d a bi bilo verjetno fajn, da dobi nekaj takega, pa hmmm... NO, ni bilo ravno tako fino je hranit kot doma... Prosit pa se hecat za vsako žličko... Fruktalove kašice, ki sva jih kupila, je še nekak pojedla, sploh tiste, ki so imele samo eno ali dve stvari not (hvalabogu, da sva v gl. take zbrala), sploh korenček je itak vedno favorit... Ampak dve kašici sem pa dobila od prijateljice in sta od Hipa - no, tega se pa tudi dotaknit ni hotela - mislim, je probala, ampak ni pojedla 3 žličk... Moram pa priznat, da jo čisto razumem - sem seveda probala vse, kar sem ji dala (vedno probam, da je ne bi silila s čim, kar ni užitno)... Je tudi nisem mogla silit s tistim - milim BLJAK! Ko smo pa prišli domu in ji spet lepo skuham, je pa pojedla več kot midva!!! Hja, domače je le domače;) Najrajši ima korenje, kolerabo in krompir, manj pa porajta razne zelene zadeve, ala ohrovt, pa riža nima tako rada, ker se ga ne da na gladko spasirat - če dam espandiran riž, je pa ok. No, danes je jedla ravno ohrovt in riž, pa ga je prav veselo pomlatila:) Od sadja ima najrajši hruško in melono, banane pa sploh ne mara, jo moram s čim zmešat - verjetno zato, ker je enkrat bruhala po banani, verjetno je bila premalo zmučkana in premalo zrela (ne me grdo gledat, takrat jo je oči futral;). Meso obožuje, prav zanimivo... Jogurt ima tudi zelo rada (le po kom ima to, hehe?;) Me že prav čudno gledajo, ko grem v trgovino in nabaviva celo hladilno skrinjo jogurtov... Komaj čakam, da bo začela grist (zaenkrat ima dva zobka) in bo lahko jedla razne kruhke, kolačke, nepasirano hrano, skratka... Če rabi kdo ideje za otroška kosila, naj se pa javi;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. mar 2008 18:10

Hvala, tole burdino stran sem že gledala:) Se najde kaka fajna ideja, čeprav če sem čisto iskrena redkokaj delam po krojih - zdaj ko imam svoj model zraven;) Sem razmišljala, da bi se kar na ottobermagazine naročila, sem gledala njihovo stran, pa so mi kar všeč stvari... Aja, pa še par stvari sem pozabila dat na listo - ker so bila pač darila;) - usnjena peresnica in usnjen etui za očala za bratovo punco, spet z njenim imenom gor, da ji ne bojo mogli sunit (namreč eno tako so ji že sunili) - kuhinjske krpe in nakupovalna torba za "taščo", to je bilo poslikano z barvami za tekstil z takimi medenjaki-možički in z rdečim karo (gingham) robnim trakom - očetu sem pa oblekla njegove stole za počivat oz. sem naredila prevleke za tisto peno, na kateri sediš. Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. mar 2008 21:59

Pridna Veri, pridna...

jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. mar 2008 12:32

Še par lastnosti strojev, ki sem jih pozabila napisat: - kolenski dvig tačke (da jo lahko dvigneš s kolenom svoje noge, namesto z roko - seveda lahko tudi z roko) - spet praktično za razne odeje in velike projekte, ko rabiš obe roki za namestit blago pod tačko in ti potem ena zmanjka za spustit tačko dol;) - to imasta obe - Bernina Activia in seveda vse boljše;) in Elna 7300 - samodejen odrez niti - to je res fajn zadeva, sploh pri velikih zadevah, da ti ni treba s škarjami spodaj motovilit, da odrežeš spodnji sukanec; zgornjega potegne na spodnjo stran in potem oba skup odreže (se pa moraš to spomnit predzadnji šiv, ker potem naredi še enega, ko to naredi) - to ima samo Elna - samodejno zatrjevanje - po domače rečeno vozel:), ki ga naredi na koncu vsakega zaporedja (če recimo vezeš ime,...) ali kadar pač pritisneš na tipko;) - to ima tudi samo Elna, je praktično, nič ne rečem, ampak kaj pa vem, meni moč vseeno več pomeni, ker pač veliko delam s takimi bolj močnimi blagi in ker nameravam met ta stroj še dooooolgo - tak da - vsak po svoje ptiček poje;) Aja, pa še kaj se je udejanilo včeraj ponoči: - prt ne čaka več - prevleke za blazine na klopco ne čakajo več - blazine za na stole ne čakajo več - zelen sling z aplikacijo iz rožice in čmrljev - vrečka za ta sling z aplikacijo čmrljev S tem dvojim je bilo največ dela, zaradi teh blesavih aplikacij (le kdo si jih je zmislil) PS: Ne se sekirat za lubija, je mel basket do pozno ponoči, tak da sem se mu po šivanju vseeno lahko posvetila PPS: Stana, hvaaaalaaaa! Brez tebe in tvojih napotkov, kje najdem tole Berninico tole ne bi bilo tako izi Jade, hvaaaalaaa! Brez tebe bi morala non stop šivat samo otroške cotke;) In še vsem ostalim na tej temi, hvala, ker ste me razsvetlile o vseh teh mašincah! Ko sem odprla temo, nisem vedela niti, kaj je to overlock... Veri

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

13. mar 2008 12:41

veri, ti si res faca! jessy6

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. mar 2008 17:40

Pridna Veri, pridna, ampak jaz še vedno čakam tisti link, če že slikic ne bo...

 

A Bernino prodajajo v WTC, če sem prav razbrala? Najdi.si ni ravno radodaren, striček gugl mi pa samo tuje strani ponuja...

Se pravi Veri, overlock - Bernina 1150, Aurora je namesto "navadne" mašince, če sem prav razumela?

Tudi ko sem gledala njune slike, sem si tako razlagala...

 

jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. mar 2008 22:44

Overlock je Bernina 2500, Aurora pa bi bila namesto navadne mašince, ja (torej namesto Elne 3700). Pa moje "pobožne" želje so seveda, da bi nekoč ta berninica dobila še tisti del za strojno vezenje;) Sem pač mahnjena na razne igračke, kaj češ;) Pa saj so se še vse do zdaj splačale (ne samo meni;) No, vsekakor jo grem enkrat v kratkem spet gledat - to je zastonj;) Prodajajo jo v WTCju, to si prav razumela, ja, sem pa jaz nekaj časa potrebovala, da sem dojela, kaj je to in kje je to, a ne stana?;) Vem, da ni na netu nič o Bernini v Sloveniji, se pa najde precej fajn primerjav različnih strojev v angleščini. PS: pa še spalne vreče sem pozabila - do zdaj sem naredila dve, eno za doma in eno za pri očetu (dediju), eno imam še v planu, ker je ta zdaj že premala... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. mar 2008 22:49

Evo, jasna, si me sprovocirala, da sem si šla zlodat irfanview... Zdaj pa upaj, da se bom čimprej naučila pomanjšat zadeve;) Takrat bo tudi kulinarika precej bogatejša ker precej slikc čaka na objavo, pa mi jih vedno zavrne, češ, da so prevelike ali pa javi neko napako, kaj pa jaz vem, zakaj... Veri

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. mar 2008 22:59

Veri

Madonca Veri, ti pa delaš s polno paro. Izgleda, da bom morala kmalu prit na obisk s kakšnim koščkom blaga, da ti ne zmanjka dela

 

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti