Računalniški virus

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

tema odprta - 27. mar 2007 21:59 | ogledi: 2.198 | odgovori: 8

Kulinarično Slovenijo spremljam preko domačega računalnika.Ker se že dva dni ukvarjam s problemom okrok njega, vas prosim za nasvet.

Imamo antivirusni program NOD32, ki je zaznal na našem računalniku viruse. Problem je v tem, da virusa ne moremo ali na znamo zbrisati.

Če imate kakšen nasvet ali izkušnjo s tem se prosim oglasite !

LENČA

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

27. mar 2007 22:18

Bom bore malo pomagala, žal, ampak ne znam več kot toliko. Moj računalničar pravi, da je odvisno od virusa kako naj bi se v tem programu izbrisal. Svetuje ti da greš na www.antivirus.com, kjer se ti odpre stran trend micra. Ta si v zgornji vstici izberi free tools in potem z njihovim brezplačnim orodjem še enkrat preskeniraj trdi disk. Lahko da ti bo ta program virus odstranil oziroma ti dal napotke kako ga odstraniš. Upam da ti kdo pove kaj več... Za naprej pa bodite bolj pozorni ali je antivirus res vključen oziroma po katerih straneh se sprehajate... Ok, malce več navodil. Zaženite nadzorni center, izberi nod32, potem Zaženi nod32, pa potem tam izberite da vse pregleda. Ampak glede na to da vam je že našel virus, bi rekla, da ste to že naredili?? Oziroma izberite nadzorni center -> sistemska orodja -> karantena pa tam izbrišite vse datoteke. Baje da je v tem programu tudi možnost podpore, http://www.nod32.si/support/remote.php, seveda, če je program licenčen. Upam da sem vsaj malo jasna... Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 27. mar 2007 22:24:54

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

27. mar 2007 22:41

Hvala Galyka. Marsikaj sem že poskusila, jutri mi bo verjetno pomagal naš računalničar. Naj ti povem, da je antivirusni program vkljopljen non stop. Res pa imamo najstnika, ki vleče dol razne stvari, v bistvu zna full veliko, pa marsikateremu prijatelju pomaga pri računalniku, pa tega ni znal zbrisati. Seveda je vprašanje, kaj je tudi on res počel? V glavnem danes sem prebrala, da NOD32, res hitro najde viruse, pri brisanju pa nastane problem. Upam, da jih zbrišem !! LENČA

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

27. mar 2007 23:24

ko antivirus najde kako svinarijo (virus, trojanski konj, spam, ad-aware, spyware, ...), jo da v karanteno. vse kar moraš narediti je, da mu ukažeš, naj file-e v karanteni zbriše. če to ne gre, zamenjaj antivirusni program, če še zmeraj ne pomaga, ostane samo še formatiranje računalnika v prihodnje se pa izogibajte spletnim stranem dvomljivega slovesa, tudi omenjenemu najstniku namontirajte filter v računalnik veliko uspeha pri reševanju problema Drejček

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

28. mar 2007 15:53

Uspelo mi je ! Hvala za nasvete. Bi pa še nekaj vprašala. Starejši sin pravi, da pri njem to ni bilo mogoče in se izgovarja, da je prišel virus vejetno preko igranja spletnih računalniških igric, ki jih je igral 7 letni sin npr. Miniclip in podobno. Res me je že prej opozoril, še preden se je to zgodilo, da je pri teh igricah veliko virusov in da je bolje, da jih ne igramo. Kaj pa vi mislite, vsaj tisti, ki se na to spoznate ? LENČA

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. mar 2007 17:54

miniclip ni okužen, preverjeno; pa tudi to kar dela na računalniku 7 letni otrok je malo verjetno (čeprav verjetnost obstaja), da bi zaradi njega staknili virus. jaz bi prej rekel, da je nekdo brskal po kakih straneh, kjer se vidijo nage tete, ali pa vlekel z interneta kake datoteke. pa tudi kakšne inštalacije z interneta so včasih okužene. če nimaš utemeljenega dokaza o krivcu, je res bil lahko kdorkoli. tudi virus gripe lahko kadarkoli stakneš, če greš ven; so samo kraji z večjo in manjšo verjetnostjo okužbe ... naštimaj si filtre za preprečevanje dostopa do določenih vsebin (že prej omenjene nage tete, itd), če ne znaš sama pa reci kakemu računalničarju; verjetnost okužbe se bo zmanjšala, če res katerikoli uporabnik Tvojega računalnika brska po teh vsebinah LP Drejček

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

28. mar 2007 22:00

Drejček, hvala lepa za odgovor. Z našim računalničarjem pa sva se res že dogovorila. LENČA

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

28. mar 2007 23:54

Res je najbolje, da se zmenite s kom, ki računalnik malce bolj obvlada. V neakterih primerih se zgodi, da antivirus sicer najde virus, izbrisati ga pa ne more/zna. Ponavadi pa nekje zraven piše kje se ta virus nahaja (vsaj pri mojih antivirusih je bilo tako, ko sem jih še imela). Sicer pa bi bilo pri otrocih take starosti res pametno poseči po kakšnm filtru neprimernih vsebin. Poleg tega je dobro redno posodabljati antivirusni program in kakšen anti spyware, če ga imate. Še najboljša rešitev bi pa bila, da naredite otroku svoje uporabniško ime na računalniku in mu omejite pravice (npr. da ne bo mogel nameščati novih programov na računalnik, tako se tudi virusi ne bodo mogli nameščati) - če ne veste kako se to naredi recite računalničarju, ki vam pomaga. Če otroci veliko časa "visijo" na internetu bi bilo fino uporabiti kakšen drug brskalnik kot Internet Explorer 6 (to je ta ki pride zraven Windowsov XP). Njegova nova verzija (Internet Explorer 7) je veliko bolj varna, seveda pa obstaja tudi miljon drugih (npr. o Firefoxu se zadnje čase veliko govori, pa tudi Opera je super). Urša

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

29. mar 2007 17:57

Naj še jaz pripomnim par besed. Velikokrat pomagam prijateljici z računalnikom. Že velikokrat je imela razne vrste virusov in v 90% jih je dobila po elektronski pošti. Ker dela na raznih slovenskih klubih in radiu v tujini, seveda dobiva ogromno pošte in težko uporablja pravilo, da odpre samo pošto od znancev. Z inštalacijo programov kot je Popman, lahko prebere pošto in delete kar ne rabi, ko je še pri internetnemu posredniku, torej ne na vašem računalniku. Dobra stvar je tudi, da je program zastonj. http://www.ch-software.de/popman/ Dragan Dragan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti