Pisanje prošenj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. okt 2007 17:38

Zapis, ki sem ga prilepila, je napisan na malo drugačen način, zato se mi je zdel primeren. Ko imaš na mizi 130 vlog za delovno mesto, si tudi poprečni pameti zapomneš priimek ali še celo ime. Če komuniciraš po emailu, moraš kar precej koncentracije, da povežeš da je lubibubi@gmail.com Mojca Novak. Če nima človek enega konkretnkega emaila ( priimek.ime @ etc.), si mislim svoje.

No, jaz imam enega tipa lubilubi, pa mi ne dela. Včasih si želim biti brezoznačna. Ko pa iščem službo, pa nočem biti krneki.

F r i n a

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

25. okt 2007 18:21

danes imam spet enega tistih slabih dni. Namreč, imam višjo izobrazbo, vendar nimam izkušenj, tako da v tej panogi delo dobit je nemogoče. Pa sem si pretekli mesec rekla, da bom šla delat v kakšno trgovino - butik, kjer bi dobila izkušnje iz prodaje, vodenja papirjev, ... Poslala sem veliko prošenj, pa nisem dobila nobenega odgovora, oz. so mi direkt rekli,da nimam izkušenj. Sedaj sem se vpisala v nadaljevalni tečaj angleščine in nemščine in na trenutke upam,da se bo enkrat tudi zame nekaj našlo. V proizvodnji me nočejo, ker imam previsoko izobrazbo, drugje pa tudi ne dobim, pa čeprav sem si tudi v zdajšnji službi v desetih letih pridobila kar nekaj izkušenj, saj delam različna dela - niso pa ravno samo pisarniška. Kaj mora človek danes še naredit, da dobi službo - če je brez dobrih vez seveda. Kajti v kratkem se mi je trikrat dokazalo, da so kolegice, ki imajo veze dobile službe o katerih jaz navaden smrtnik samo sanjam. Dolgo sem bila velik optimist, ampak upanja je pa sedaj vedno manj. lep večer vam želim ariella Sporočilo je spremenil(a) ariella_3 dne 27. okt 2007 15:55:35

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

25. okt 2007 18:40

Sem v klubu za iskanje zaposlitve. Če nimamo izkušenj s svojega poklicnega področja, nam pravijo, da naj napišemo svoje pozitivne lastnosti, svoja znanja, kaj vse lahko ponudimo delodajalcu, na katerega razpis se prijavljamo. Sicer sem bila pa presenečena, ko sem izvedela, da se 80 % zaposlitev najde brez razpisa - preko prijateljev, znancev, z iskanjem zaposlitve "na slepo", kadar ni razpisa (naredimo seznam od firme do firme in pokličemo, vprašamo, če lahko pridemo na razgovor), ipd. Pojdi od podjetja do podjetja. Upam, da ti čim prej uspe!

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. okt 2007 20:33

frina je napisal/a:
......................................................................................................................

....................................................................................................Vsakič znova sem strašno razočarana nad današnjo študentarijo. Hudiča, govorimo o populaciji, ki naj bi čez nekaj let sodila v zgornjih nekaj odstotkov po izobraženosti. Govorimo o osebah, ki naj bi bile bodoči slovenski intelektualci, prihodnost naše države, nosilci našega napredka in razvoja. .....................................................................

...................................................................................................................................... F r i n a

A je to preplonkano od Sokrata? 

ežoj

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

25. okt 2007 21:05

Ariella_3, hvala enako. V letu in pol kar sem brez službe sem napisala že okrog 500 prošenj. Odgovor sem dobila samo iz Hoferja in iz dveh firm v Ljubljani so me poklicali po telefonu, da nisem bila izbrana. Končano imam IV. stopnjo izobrazbe. Zadnjič pa sem dala kar tja v tri dni prošnjo v Špar za komisijonarja v Ljubljani, nakar dobim odgovor, da imam 24. 10. razgovor za delo kot prodajalec. Namreč v sosednjem kraju se odpira trgovina Špar in to v decembru. Bilo je ogromno ljudi na razgovoru. Občutek imam dober, kako pa se bodo odločili pa pojma nimam in sem vsa na trnih. Poznam pa kar nekaj ljudi, ki bodo v tej isti trgovini delali preko vez, čeprav se mi zdi, da ti ljudje za to delo niso primerni. Menim, da če delaš s strankami moraš biti prijazen, večina teh ljudi pa mimo prijaznosti še šla ni. Je pa v današnjem času na prvem mestu VIP ( veze in poznanstva ), kar pa se mi zdi najbolj žalostno. Jaz upam na najboljše in stiskam sama sebi pesti, da mi tokrat uspe, čeprav brez vez in poznanstev Tudi tebi želim, da čimprej najdeš ustrezno zaposlitev. Pa ostalim, ki iščete zaposlitev tudi veliko uspeha. Srečno! LP! fakin712 Sporočilo je spremenil(a) fakin712 dne 25. okt 2007 21:08:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti