Pisanje prošenj

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

15. apr 2007 8:55

Hvala vsem za nasvete, sedaj pa me zanima še nekaj. Če je zunaj lepo vreme in greš na razgovor: je dovolj samo bluzica na hlače ali mora biti obvezno tudi jakna, kajti mislim, da mi bo že tako in tako dovolj vroče. Kam dam torbico med razgovorom: na tla, jo držim v naročju, jo obesim na stol...to je nekaterim zelo pomembno. Hvala in sončen dan vam želim še naprej ariella

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

15. apr 2007 9:17

Mislim, da jih bo zanimala tvoja motivacija in elan za to delavno mesto. Zato je dobro premisliti doma, kako misliš v tem poklicu uspeti, če ni to že tvoj življenski cilj. Najbolj te mora zanimat delo in šele kasneje ,ko boš sprejeta, tvoje pravice. Torbico bi jaz imela v naročju, če je velik nahrbtnik pa na tleh. Zaupaj vase, obleči se tako, da se boš dobro počutila in s kančkom obzirnosti. Bodi samozavestna, zagovarjaj svoja načela in pokaži svojo energijo. Držim pesti!!! ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 15. apr 2007 09:18:17

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

15. apr 2007 17:34

ali vzamem originalna spričevala s seboj? ariella

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

15. apr 2007 22:04

Če si že oddala fotokopije in ni posebej navedeno na vabilu na razgovor, potem ti ni treba nositi s seboj originalna spričevala. LENČA

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

5. avg 2007 20:48

zakaj na razgovoru potrebujejo mojo delovno knjižico ali vsaj njeno fotokopijo? ariella

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2007 21:21

V delovni knjižici so verodostojni podatki o tvoji izobrazbi in tudi o delovnih izkušnjah. Čeprav se delovna doba lahko razlikuje: med tisto, ki je delavski knjižici in tisti, ki je v edvidenci pokojninskega zavarovanja.

 

V delovni knjižici je tudi podatek o državljanstvu.

PO mojem mnenju delodajalec naj ne bi iskal drugih potrdil, razen v primeru, da je potrebna kaka posebna usposobljenost, ki se ne vpiše v delavsko knjižico.

 

Obstaja predlog, da se delavska knjižica ukine. O ravnanju z delavsko knjižico piše v Zakonu o delovnih razmerjih.

F r i n a

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

5. avg 2007 22:13

lahko en nasvet? profesor v srednji šoli nam je rekel, da naj NIKOLI ne napišemo prošnja za delo, temveč PONUDBA za delo. to naj bi bil prvi plus - samozavest. iversonka

primorka  

član od: 20.8.2004

sporočila: 29

6. avg 2007 10:54

Nam so na zavodu razložili tako, da se ponudba za delo napiše takrat, ko pišeš v podjetje, kjer ni bilo razpisano del.mesto in sploh ne veš ali potrebujejo kader ali ne; prošnja za del.mesto pa se napiše, kadar se prijavljamo na razpis. Ne moreš namreč nekaj ponujat, če je že dano. urska

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

6. avg 2007 11:13

Kadar je delovno mesto razpisano, pišemo prijavo na delovno mesto. Ponudba za delo pa je popolnoma nelogična - delo namreč ponuja delodajalec, ne delojemalec. Mogoče bo to koga impresioniralo, ampak obstaja enaka verjetnost, da bo pustilo ravno nasproten vtis. cherry

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. avg 2007 12:48

 

Napišemo : Vloga za zaposlitev in ne prošnja. Tudi sicer v opisih redko uporabljamo prošnjo, običajno pa je to zahtevek ali vloga.

Cherry, kdo je delodajalec in kdo delojemalec, so v naši zakonodaji nepravilno uporabljeno.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti