Zelenjavna pita

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 26. mar 2007 16:25 | ogledi: 6.892 | odgovori: 4

Iščem recept za testo za zelenjavno pito. Listnato testo me ne zanima, ker vsebuje preveč maščobe. Testo naj bo brez pecilnega praška - zaželeno.

Ali je poleg vlečenega testa na izbiro še kakšno testo?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. mar 2007 17:07

rdkapica je napisal/a:
Ali je poleg vlečenega testa na izbiro še kakšno testo?

 

Krhko.

LP

cervus

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

26. mar 2007 17:26

Draga rdkapica, ne vem čisto dobro, kaj si predstavljaš pod zelenjavno pito. Če misliš nekaj takega, da je na dnu slano krhko testo, na njem pa zelenjava, ki je prelita z mešanico npr. jajca, mleka/smetane, sira ..., ti lahko dam svoj recept za testo, ki ga uporabljam pri šampinjonovem kolaču (na nobeni žurki ne sme manjkati). Količina testa je za model s premerom 30 cm, če imaš manjšega, bo pač malo debelejše: 250 g moke 100 g surovega masla 1 jajce 3 žlice mrzle vode sol Moko in maslo zdrobimo na deski, dodamo sol, jajce in vodo ter na hitro zgnetemo testo. Postavimo ga za 1/2 ure v hladilnik. In da ne bo potem nadaljnjega vprašanja o mojem nadevu za šampinjonov kolač, še nadaljevanje: Nadev: 750 g šampinjonov 1 čebula 2 žlici masla ali margarine 3 žlice vina (tudi vode, če ni ravno odprte steklenice v hladilniku) sol, poper, sesekljan peteršilj Potresemo: 1 žlica drobtin, 1 žlica parmezana Polivka: 250 g sladke smetane 4 jajca sol, muškatni orešček Šampinjone zrežemo na lističe, čebulo drobno zrežemo. V veliki teflonski ponvi na maščobi prepražimo čebulo, dodamo šampinjone in jih pražimo, dolijemo vino/vodo, solimo in popramo in pražimo naprej, da povre vsa tekočina. Ohladimo in dodamo sesekljani peteršilj. Testo razvaljamo in položimo v pekač s premerom 30 cm (jaz uporabljam steklenega in v njem kolač tudi postrežem) tako, da imamo tudi majhen rob. Večkrat ga prebodemo z vilicami. Potresemo ga z drobtinami in sirom ter vanj naložimo ohlajene šampinjone. Smetano razžvrkljamo s jajci, soljo in muškatnim oreškom in jo polijem čez šampinjone. Pečem pri 200 stopinjah (v ventilatorski pečici pri 180 stopinjah) približno 40 minut. Na podoben način lahko narediš kolač/pito s kakršno koli zelenjavo, ki pa naj bo blanširana ali prepražena, da se nekoliko zmehča in odda vodo (bučke, jajčevci, šparglji itd.). V polivko lahko dodaš sir in poljubne začimbe/zelišča. teta torta

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. mar 2007 17:27

mislim, da boš za pito težko našla varianto nemastnega testa. Še najmanj maščob bo s kvašenim testom - ampak tako boš dobila ene vrste pizzo. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti