Kako porabiti ostanek svinjske pečenke?

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

tema odprta - 25. mar 2007 11:31 | ogledi: 38.162 | odgovori: 14

Ostalo nam je nekaj svinske pečenke, pa nam je ni najbolj za pojesti v "originalni" obliki. Kakšna ideja, kako bi jo lahko porabila na kakšen drug način?

Hvala in lepo nedeljo vsem, čeprav dežuje (vsaj pri nas)!

lenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. mar 2007 12:07

Na naoljen pekač daj najprej zrezano čebulo, dodaj sesekljan česen,na to naloži na kolobarje zrezan kuhan krompir in ponjem naloži  veliko zrezane zelenjave, premešane z začimbami,  ostanek pečenke nareži kot zrezke, daj na vsakega rezino sira in vse skupaj segrej v pečici. Mamamia mamamia

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

25. mar 2007 15:57

Mi pečenko pojemo v sendvičih, namesto salame. JORDI

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. mar 2007 17:05

Namaz: dodas gorcico, majonezo, trdo kuhano jajce ali dve, sol, poper, petersilj, strt cesen, malo sveze cebule in kaksno kislo kumarico + malo kisa od kislih kumaric, vse skupaj zmiksas v multipraktiku. Ce dodas malo na maslu zdusenih piscancjih ali drugih jetrc, je pa sploh pesem. lp, proxima

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

25. mar 2007 19:40

Ni ga bolše kot sendvič(na tanko narezana ,košček sira in kumarce).Jaz imam to najrajši ob nedeljah za večerjo,kadar jo imamo.Seveda mora biti hladna.

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

25. mar 2007 19:44

Zmelješ in porabiš za musako. gaja 1

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

25. mar 2007 20:30

Naredim podobno kot mamamia. Na olivnem olju in čebuli, prepražim cel kg kupljene zmrznjene mešane zelenjave in malo pred tem, ko se zelenjava zmehča, dodam na koščke narezano počenko ter še malo zalijem z juho ali vodo. Dodam začimbe (majaron, baziliko, timijan, petršilj, po potrebi še sol). Ko vse skupaj dobro prevre in je zelenjava kuhana, dodam še malo kisle smetane in po potrebi še vode ali juhe. Zraven jemo v kosih krompir ali svaljke. Dober tek! Veronika

Sajko123  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1

26. mar 2007 13:43

Odlične zamisli! Sajko123

PUJSI  

član od: 23.1.2007

sporočila: 15

26. mar 2007 13:52

Pri nas je pa nič ne ostane, zato ti ne vem povedat kaj naredit z njo. PUJSI

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

27. mar 2007 7:30

Res odlične zamisli! Hvala lepa vsem! In kaj sem na koncu naredila? Najbolj mi je bila namreč všeč ideja, da meso zmeljem, kar sem tudi naredila in sicer z vso omako od pečenke vred (ki se je vmes strdila in je bila mimogrede zelo okusna, saj sem zraven "cmarila" malo pora, čebule, česna in nekaj narezanega ingverja). Masi sem dodala malo prepražene čebule, peteršilja in 1 jajce, še malo popoprala ter to uporabila za nadev za neke vrste mesni burek. Mislim, da je na forumu enkrat Zvezdica (upam, da se ne motim) napisala podoben recept in sicer, da pri njih to uporabljajo za zajuho za juho. Skratka, maso sem namazala po vlečenem testu, zavila in spekla. Jedli smo z jogurtom, bilo je odlično in nihče ni imel pojma, kaj sem dala v nadev..... lenka

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

27. mar 2007 12:10

Res sem jaz napisala, zato nisem ponovno hotela tega pisati, saj mi zmeraj porabimo tako vse mesne ostanke . Poleg naštetega jaz dodam še muškatni orešček in, če je še zelenjavo iz juhe, ki ostane. Nadev je zmeraj drugačen, odvisen od "ostankov". Včasih smo takšen zavitek jedli samo na juhi. V skledi ga dam na mizo in si ga vsak sam nalaga. Sedaj pa ga večkrat ponudim kot predjed, ker so mi ga gostje hodili v kuhinjo "krast". Dam ga na mizo in kar že prej ne pojedo, ga pojedo potem v juhi . zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti