Kako porabiti ostanek svinjske pečenke?

kalanteja  

član od: 16.12.2008

sporočila: 9

24. feb 2010 7:41

mamamia rada bi uporabila tvoj recept za ostanek pečenke mi lahko pomagate, kako dolgo naj pogrevam v pečici, na koliko stopinjah? ali lahko namesto zelenjave dam trdo kuhano jajce, narezano na kolobarje? ali bi bilo primerno uporabit kot zelenjavo zeleno papriko, rdeče korenje, le to imam trenutno doma? kalanteja

kikki  

član od: 14.4.2007

sporočila: 30

24. feb 2010 8:49

Pri nas pa naslednji dan naredimo segedin. Odlično je! kikki

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. feb 2010 12:32

kalanteja je napisal/a:
mamamia rada bi uporabila tvoj recept za ostanek pečenke mi lahko pomagate, kako dolgo naj pogrevam v pečici, na koliko stopinjah? ali lahko namesto zelenjave dam trdo kuhano jajce, narezano na kolobarje? ali bi bilo primerno uporabit kot zelenjavo zeleno papriko, rdeče korenje, le to imam trenutno doma? kalanteja
Sicer ne vem, kaj si v resnici naredila, ker je vprašanje postavljeno včeraj. Tista s trdo kuhanim jajcem na kolobarje ravno ni ne vem kako gurmansko presežna, no, ja...Glej fazon te reciklaže je v naslednjem: meso, je potrebno malo dodatno osvežiti/navlažiti (da ni od peka in gretje zgolj suho in je občutek, kot da bi jedel prepečene vezalke) in zato dajo eni zraven zelenjavo, ker zelenjava pomaga s tem učinkom. Lehko tudi npr zmešaš zelišča in maslo in namažeš meso s tem. Totalno učinkovito je tudi, če meso premažeš s gorčico+balzamični kis in daš zraven zelenjavo. Ali pa narežeš kakšne kolobarje pomaranče (je mnogo bolj efektno kot trdo kuhano jajce). Sama sem vernica lene peke na nizkih temperaturah in če ima človek tole kake 3 ure na 80 stopinjah (kar je za pasterizacijo zadosti), zna biti, da naslednji dan stvar še boljša kot je bil original. Vendelina jr.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

25. feb 2010 16:36

no, lahko pa narediš tudi nekakšne polpete in jih nezdravo ocvreš. če je pečenka suha, dodam jajce, nariban sir, začimbe. vse po okusu.. meni vedno rečejo, da vedo. da so neki ostanki, ampak je dobro.. p.s. ne me zmerjat zaradi pravopisnih napak. trenutno je v uporabi le ena rokaa in to leva, žal Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti