Ali ima v sloveniji kdo michelinovo zvezdico?

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

16. mar 2010 17:12

ivica, sem se malo pozanimala, ker je restavracija Feliz odprta šele od petka prejšnji teden, imajo še spletne strani v pripravi. Lahko pa jih kontaktiraš na tel. 051 691 100 Usmerjeni so k sredozemski hrani in glede na ceno, ki jo plačaš si postrežen z dobro in zelo lepo dekorirano hrano. Poleg kosil imajo tudi poslovna kosila s 5 hodi. Ob nedeljah imajo zaprto. Obišči jih, mislim, da bi bo zelo všeč. atic

Ivica  

član od: 5.2.2006

sporočila: 12

16. mar 2010 21:10

Hvala za informacijo in upam, da se kdaj tam morda srečava! Vse dobro in hvala! Ivica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. mar 2010 17:08

V Sloveniji nima nihce Michelinove zvezdice. Mislim, da je se nekaj casa ne bo, se pa v tej smeri nagibata Roseva decva in Zemono, pa se kaksna ostarija bi se nasla. Pri Michelinovih zvezdicah je treba vedeti tudi to, da niso odvisne samo od hrane, ampak tudi od vinske kleti, ki mora biti zalozena po predpisih. Investicija v taksno klet pa je astronomska. fresh

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

18. mar 2010 16:08

Pred kratkim sem nekje zasledila informacijo o edinem Slovencu, ki ima Michelinovo zvezdico, z dodatkom, da ne dela v Sloveniji. Žal nisem bila dovolj pozorna in si imena nisem zapomnila. rdkapica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

18. mar 2010 16:45

Imel jo je Andrej Kuhar ko je imel svojo restavracijo v Nemčiji. Sedaj, ko se je pred dvemi leti vrnil v Slovenijo je nima več, saj restavracija in kuhar sta pri michellinu eno.Ko tega ni več zvezdica odpade.

 

Lp Saša

Mir in dobro!

vassko  

član od: 6.7.2009

sporočila: 2

24. mar 2010 11:21

Ja, kot so pravilno odgovorili predhodniki ternutno v Sloveniji NI nobene restavracije z Mišelinko. Najbližja je na Italijanski strani Goriških brd. Vodi pa jo naš rojak Joško Sirk. Bil sem tam kkašen mesec nazaj...ni kaj rečt..hrana je vrhunska, ampak nič bolj vrhunska kot kje drugje kjer ni Mišelina.. Kakšno mnenje imati vi o povezavi med kakovostjo same hrane in Mišelinke? vassko

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

24. mar 2010 19:50

Če ima Joško zvezdico, potem je zaenkrat to edina ozvezdena restavracija, v kateri sem jedla. Korektno, zanimivo, nisem pa padla dol. Lani sem potovala po Italiji z Mišelinovim vodičem, pa vodičem po italijanskih gostilnah, ki ga izdaja italijanski Slow food, pa še z eno božansko knjigo, ki se ji reče An Appetite for Umbria. Neuspešno sva skušala naskočiti ene par mišelink, pa se je neizogibno zgodil eden od naslednjih scenarijev: 1. ali je bila restavracija tisti dan, ko sva bila tam okoli, zaprta, ali pa 2. so bili rezervirani za nekaj dni vnaprej. Sva pa jedla v nekaj restavracijah, ki so tudi priporočene v Mišelinu (pač brez zvezdic) in z mirno dušo lahko rečem, da je bilo povsod drugje bolje (in ceneje). Mišelinu se tako do nadaljnjega odpovedujem (in grem čimprej nazaj v Umbrio preverit preostale restavracije iz moje čudovite bukve). V bistvu me je najbolj fasciniralo dejstvo, da se restavracije v vseh omenjenih gurmanskih vodnikih skorajda ne prekrivajo... Je pa prijateljica v Rimu jedla v znameniti Pergoli, ki ima 3 mišelinke (to je izvedela kasneje), in je bila razočarana. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti