Ali ima v sloveniji kdo michelinovo zvezdico?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. okt 2007 19:08

Kot smo že ugotovili, v Sloveniji ni restavracije, ki bi imela Michelinovo zvezdico.

Bi rekla, da gre pri Michelinovih zvezdicah za creme de la creme, ampak tudi o tem lahko imamo svoje mnenje. Gre pa pač za svojevrstno kulinarično filozofijo, za katero je premalo zgolj imeti na vinski karti vina iz vsega sveta, ker je potrebno imeti tudi vina točno določenih plačilnih razredov. Pri hrani so zahteve še bolj sofiscitarne,kombinacija hrane in vina pa mora biti neoporečna (oziroma kar pod tem pojmujejo trije ocenjevalci, ki lokale obiskujejo inkognito).

Nekaterim je tekma za Michelinove zvezdice življenjski moto in doseči jih življenjski cilj, kdo drug se znajde tudi brez teh zvezdic in prav tako doseže sloves.

 

Trg ponuja, mi pa izbiramo. Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

1. okt 2007 21:49

mamamia in jerneja usa hvala vama... lovebeyba

Barolina  

član od: 1.2.2007

sporočila: 50

8. apr 2008 12:49

Pred tednom dni sem na POP TV-ju zasledila, da imamo tudi v Sloveniji prvo Michelinovo zvezdico ampak se nisem zapomnila kdo si jo je prisluzil. Ali je mogoce katera od vas zasledila kdo jo ima v Sloveniji ... taprvo zvezdico? Lep dan ... Barolina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2008 13:33

Gre za gostinca slovenskega rodu v Italiji. Ali pa poglej spletno stran omenjene komercialne televizije. Vendelina jr.

LUKAGM  

član od: 28.10.2009

sporočila: 2

15. mar 2010 16:12

ja Jnez BRATOVŽ jo ima in restavracija JB LUKAGM

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

15. mar 2010 16:40

LUKAGM je napisal/a:
ja Jnez BRATOVŽ jo ima in restavracija JB LUKAGM
Od kdaj pa?! Res je, da me zdaj en mesec ni bilo, pa si kljub vsemu težko predstavljam, da bi tale novica kar tako šla mimo... strelka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

15. mar 2010 20:37

Tudi jaz ne vem, da bi jo omenjeni gostinec JB imel. Mgoče sem pa res spregledala, Saša

Mir in dobro!

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

15. mar 2010 23:58

v soboto sem bila v Celju na kosilu v novi restavraciji Feliz, nasproti zgradbe Javne uprave. Kuhar, ki tam kuha si zasluži Michelinovo zvezdico, ker je bila hrana izvrstna. Ne vem, kako se kuhar piše, vendar sem slišala, da občasno kuha na TV, pri oddaji Dobro jutro. Cene so glede na kvaliteto hrane in ambient zelo nizke, upam, da jih ne bodo dvignili, ko bodo imeli večji obisk. atic

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. mar 2010 3:42

To mene tudi zanima, ampak nisem po polurnem brskanju po internetu našla nobene potrjene informacije.

Najbolje bi bilo, da kdo pokliče ommenjeno restavracijo in povpraša, kot pa da tukajle špekuliramo o tem, ali jih imajo ali ne.

Ker, imeti to zvezdico je "big deal", mislim, da bi javni mediji o tem poročali, predvesem bi pa restavracija (no, ja, vsaj jaz bi to naredila), obesila na velik zvonec.

 

 

Vanja

Ivica  

član od: 5.2.2006

sporočila: 12

16. mar 2010 9:06

Atic, mene pa zanima, če slučajno veš telefonsko številko te restavracije Feliz (je to pravo ime?) v Celju? Nikjer nisem našla telefonske številke, niti kakšne spletne strani... Vnaprej hvala! lep pozdrav! Ivica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti