Kinder max rezina

mihanica  

član od: 14.12.2005

sporočila: 19

tema odprta - 24. mar 2007 12:00 | ogledi: 2.905 | odgovori: 0

oj

delala sem jo potem receptu spodaj....ampak vsa karamela mi je stekla ven....kaj sem delal narobe?? vsak nasvet dobrodošel

2 lista vafljev za napolitanke

7 dcl sladke smetane

6 žlic sladkorja v prahu

8 listov želatine

2 stekelnički Schwartau polivke z okusom karamele - alhko tudi kašen sladki greh (če je z okusom karamele)

200 g čokolade (milka noissette)

100 g masla

pest seskljanih lešnikov

V oglato jenna posodo položiš list vafla. Zmiksaš 3,5 dcl sladke smetane, dodaš 3 žlice sladkorja v prahu in 4 lističe želatine, ki si jo razmehčala v vodi in jo naknadno segrela/stopila. Smetanov preliv vliješ čez vafelj in daš v hladilnik, da se strdi.

Ko je strjeno preliješ s karamelnim prelivom in ponovno narediš iz polovice ostalih sestavin smetanov preliv. Pokriješ z 2. listom vaflja in ponovno pustiš nekaj časa v hladilniku, da se smetana strdi.

Ko je strjeno, segreješ čokoladni preliv z maslom na vodni sopari in preliješ čez vafelj ter potrosiš s seseklajnimi lešniki.

mihanica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti