Rakci

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 23. mar 2007 23:09 | ogledi: 3.799 | odgovori: 5

Ojla vsem!

Jutri se nameravam prvič pripravljat rakce ( shrimpse jaz rečem )

Pa seveda ne vem na kakšen način naj jih naredim..rada bi jih pripravila dobro, pa vas prosim,če mi lahko pomagate.

Hvala ze vnaprej.

p.s. Kaj se je zraven kot priloga itd..?

Visage

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

24. mar 2007 10:21

Če misliš tiste male, ki jih dobiš v slanici, jih imamo mi najraje v omaki z širokimi zelenimi rezanci in dosti parmezana. Rakce odcedim in jih na malo masla popražim, res na kratko. Zalijem jih s pasiranim paradižnikom, malo solim in popram, malo bazilike, nato pa pokuham. Dodam sladko smetano in vmešam eno vrečko pamezana, da se omaka malo zgosti. S tem prelijem testenine in navrh naribam svež parmezan. To je hitro gotovo in pri nas hitro izgine. Pa dober tek. jass

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

24. mar 2007 10:25

O hvala za recept...ta se res dobro slisi? Kaj pa okus po ribah..se zelo pozna? Visage

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

24. mar 2007 10:47

Ne preveč, lahko pa narediš tudi tako, da najprej pripraviš paradižnikovo omako, ki jo lahko delaš s česnom, če ti je všeč in rakce vkuhaš, brez da jih popražiš. Se mi zdi, da praženi nimajo takega močnega okusa. Edino smetano in parmezan daj vedno na koncu. jass

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. mar 2007 16:16

Če imaš rada eksotiko - na sezamovem ali arašidnem olju najprej prepraži malo česna in ingverja (svežega drobno naribaj ali pa uporabi tistega v prahu) in daj na to dobro osušene rakove repke. Mešaj, da se repki malo opečejo, potem dodaj žlico ali dve svetle sojine omake. Dodaj na trakove narezano zelenjavo (por, zeleno in rdečo papriko, korenje), mešaj minuto ali dve, ne ve, saj mora zelenjava ostati sveža, in dodaj kuhane in hladne jajčne kitajske rezance (podobni so našim špagetom) ter vse skupaj dobro premešaj s kuhalnico (jaz si ob tem pomagam še z lesenimi vilicami).

 

Namesto zelenjave in rezancev  lahko opečene rakce potreseš z malo kurkume ali curryja in zaliješ s koskosvim mlekom, potreseš s sesekljanim koriandrom in to je to.

 

Če pa daš po sojini omaki na rakce tamarind omako, je pa jed še posebej eksotična.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti