Barvanje pirhov

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

8. apr 2007 16:24

Testiram prenos slike. LP

Ava

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

8. apr 2007 19:37

Joj kak lepo! Ava kako se sem prilepi slikca? ham-njam

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

8. apr 2007 20:16

Vsem, ki ne verjamete dj, da se prtična tehnika obnese samo z vodo; jaz sem letos poskusila in je noro dobro izpadlo. Najprej sem jajca pobarvala z barvami, ki se raztopijo v vodi, nato sem vzela ven iz raztopine, mesto, kjer sem hotela imeti servetek, sem zdrgnila s papirnato brisačko, da sem spravla mal barve dol-ker se potem motiv lepše vidi, to mesto malo s čopičem, namočenim v vodo, navlažila, položila gor servetek(samo eno plast) in s čopičem zgladila motiv. Ko se zadeva posuši, servetek ostane gor, tako da je to najenostavnejša in najcenejša varianta za okraševanje prihov. Dj HVALA ZA IDEJO!!!!!!!!!!!! http://madronsica.moj-album.com/album/7301128/?os=7 madronsica

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

8. apr 2007 21:34

Hvala za servietno tehniko,zgleda da se res obnese pa še super zgleda. ham-njam

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

8. apr 2007 22:34

Meni pa se servietna tehnika z vodo ni obnesla. Slikca je odpadla, ko se je posušila. Morda je krivo to, da so bili pirhi prej kuhani v čebuli. Buča buča

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

9. apr 2007 10:38

ena mš, sliko sem prilepila tako, da v ODGOVORITE NA TEMO izberem Vstavi/uredi sliko in potem prilepim internetni naslov slike. Lep dan želim, zdaj pa na sonček!!! Ava

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

21. mar 2008 9:06

za tiste, ki barvate v vinu. Ali se vam kristalčki, ki se nabirajo na lupini ne okrušijo. Sem jih pobarvala letos prvič v teranu in tople položila ven na korito pa mi se kar nekam drobi. Koliko časa naj jih kuham? Ali naj jih pustim ohladiti v vinu?

sladkosnedko

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

21. mar 2008 10:33

Pustiti jih moraš v vinu, da se popolnoma ohladijo. Tako se bo bolj intenzivno razvila barva in posledično tudi kristalčki. swarovski

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. mar 2008 11:08

Kogar zanima barvanje s teranom: Jajca, pobarvana v teranu so zelo lepa. Kljub temu, da se ga večini zdi škoda rabiti za to početje, vam svetujem, da z njim ne varčujete - jajca morajo biti pokrita. Počasi naj vrejo v vinu vsaj 10 min., potem pa jih pustite, da se še ohladijo v njem. Na koncu so lepe nežno vijolične barve in se rahlo svetlikajo, kot bi bile posute z drobnimi kristalčki. To se zgodi zato, ker teran (pa tudi refošk) vsebuje precej kisline, za jajca pa vemo, da imajo apnenčasto lupinico, ki jo kislina nažre in ustvari te lepe učinke. Tudi barva ni enakomerno razporejena, nastanejo nepravilne lise. Pa še kuhinja lepo (kakor za koga, seveda) diši po vinu in barvilo je povsem naravno. To pa je tudi nekaj vredno! Natočite si še kozarček terana, pa boste tudi težke velikonočne dobrote lažje "predelale". Nekaj kristalčkov seveda odpade, že ko jajce vzamemo v roke, pa vendar je to zanemarljivo malo. Če jih ne drgnemo preveč, se bodo prav lepo svetlikala! mamaF

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti