Skorja odstopi zakaj?

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

9. apr 2007 8:42

No, danes zagledam, da mi je pa spodnja skorja odstopila.. Drugič pa po Recinem receptu...sam tukaj me pa to skrbi, ker pravijo ima drugačen okus Teka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

9. apr 2007 8:51

Potemtakem še teorija go. Mrzlikar drži.Testo in nadev sta ob peki enake temperature in se ne lušči skorja stran. val

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

9. apr 2007 17:52

Še moj nasvet glede odstopanje skorje: vedno dam na dno pečice lonček vode, seveda mora biti pekač manjši od pečice, da lahko para kroži, pa mi skorja nikoli ne odstopi. Kristalka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. mar 2010 12:52

Reca, če delaš fotogenične potice, potem se približuješ moji mami (kuharija sicer ne spada med njene večje talente, v potici in jabolčnem zavitku je pa nepremagljiva). Moja mama pravi, da ko se dela potica, mora biti v kuhinji ves čas tako toplo, da ti je v T-shirtu s kratkimi rokavi malo vroče. Skratka, testo na noben način ne sme biti izpostavljeno čemerkoli hladnemu in zato zlasti v času velike noči (ko je že kdaj tako vreme, da bi človek odprl okno in spustil malo svežega zdraka) moja mama prakticira tisto "pekarsko" temperaturo pol dneva in zadnjih dvajset-in-nekaj let dela fenomenalne potice (tista s plalkata iz osemdesetih let je prav ubožna proti izdelku moje mame). O nadevu, ki "ne vzhaja"...no, ja. Če daš notri sneg enega beljaka in malo gazirane mineralne vode (lahko pa tudi coca-colo), potem vzhaja tudi nadev. Ker tisti štosi, ko deluje potica tako, kot bi s tenkim kulijem po testu risal števliko 6, to mi nikoli ni potegnilo. Vendelina jr.

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

1. apr 2010 6:54

Ali gre potica iz hladilnika takoj v peč? prozman

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

1. apr 2010 14:43

A mi res ne zna nobena povedat. Prosim. prozman

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. apr 2010 15:18

Ja, normalno, takoj gre v peč, ki pa ni predgreta. Pečico vključiš šele, ko flikneš pottico noter.

lp

cervus

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

2. apr 2010 14:54

Problem je v tem, da pečem v kmečki peči. Lp prozman

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti