Klopni meningitis

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

tema odprta - 23. mar 2007 11:06 | ogledi: 2.906 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Tokrat odpiram ne kulinaricno temo, a upam, da mi boste vseeno v pomoc. Moja mlajsa sestra bi rada za svoje skavtice organizirala tabor v Sloveniji, pa ne ve, kako je to s klopnim meningitisom. V Italiji so npr. uvedli cepljenje proti tej okuzbi za vse skavte, ki bodo taborili na dolocenih predelih Italije npr. na Trbizkem, za Slovenijo pa nima informacij, za katere predele je cepljenje obvezno.

Je cepljenje sploh obvezno?

Za katere predele Slovenije cepljenje svetujejo?

Kje je tveganje okuzbe najmanjse?

Kam naj napotim svojo sestrico, da bo dobila vse potrebne informacije?

Hvala za pomoc,

ribica

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

23. mar 2007 11:18

Kolikor jaz vem, cepljenje pri nas ni obvezno. Je celo samoplačniško, cepijo pa te 3x. Mene je pred dobrim tednom pediatrinja od sina opozorila da bo pričela s cepljenjem v začetku aprila in če želimo, se lahko vsi cepimo pri njej. Sem nas vse tri prijavila, ker je na Štajerskem vedno klopov za izvoz. Aja, pa samo proti klopnemu meningitisu je cepivo, tako da za borelijo še vedno lahko zboliš. jass

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

23. mar 2007 11:36

Tudi pri na v Italiji cepljenje ni obvezno, ga pa skavtom priporocajo posebno, ce imajo dejavnosti v takih bolj ogrozenih krajih. Cepljenje je samoplacnisko, za skavte, ki prinesejo potrdilo organizacje, da bodo sli na taborjenje, stane 27 evrov, ce imajo manj kot 16 let, oz. 32 evrov za starejse. ribica

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

23. mar 2007 11:38

Cepljenje pri nas ni obvezno.Moj sin je tabornik in smo ga lani dali cepiti.Prvo dozo cepiva je dobil v mesecu aprilu drugo pa maja tretja doza pa je potem čez leto dni.Tudi to dozo je že dobil,ker te obvestijo po pošti.Potem pa je čez 5 let osvežilna doza in potem ponovno čez tri leta.Cena cepiva je 24 evrov. mamazeljka

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. mar 2007 11:42

Mislim, da se je res vredno cepiti. Lansko leto je bilo veliko primerov klopnega meningitisa, sama poznam dve gospe, ki sta ga dobili, nista se še čisto pozdravili (glavoboli ...). Letos se bodo vsi njihovi sorodniki in znanci cepili! teta torta

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

23. mar 2007 12:06

malo sem iz teme, ampak ko smo pri skavtih. na koroškem (Črna-mežica)iščem tabbornike. ali kdo kaj ve, da bi tukaj obstajali taborniki. m.schafe

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. mar 2007 14:30

Jaz imam zdaj še 4 leta mir, sem se pa cepila, ker se s psom potikava vsepovsod in potem klope samo obiram, večinoma sicer z Zeusa.
Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. mar 2007 17:37

Evo, na spletnih straneh Inštituta za varovanje zdravja RS piše še največ, čeprav imajo počasen strežnik in zapleteno spletno stran ... bi jim Jernej lahko kaj svetoval http://www.ivz.si/index.php?akcija=novica&n=937 JasnaV

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. mar 2007 17:43

ribica, po moje je najbolj kompetenten naslov za te zadeve Inštitut za varovanje zdravja

Tule je nekaj o temi.

http://www.ivz.si/index.php?akcija=novica&n

Mogoče se obrneš kar na direktorico: ada.hocevar@ivz-rs.si

Če ti ne bo odgovorila ona, bo posredovala vprašanje pristojnemu. Vsaj mislim, da bo tako.

  

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti