Lahka sladica

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

tema odprta - 23. mar 2007 9:45 | ogledi: 7.888 | odgovori: 18

Ker že dolgo nisem jedla ničesar sladkega, sem že čisto. Če ima katera kakšen racept za kakšno lahko sladico, se lepo priporočam.

Hvala in lep dan!

miha-ela

neznan uporabnik

23. mar 2007 11:09

Priporočam pecivo na suho iz baze - sočno, ne preveč sladko in tudi ne mastno. Če pa je ta varjanta še preveč sladka se lahko količino sladkorja tudi malo zmanjša in namesto smetane uporabi mleko. tedi tedi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2007 11:12

Mango krema

 

trije mangi dva beljaka 1/8 l sladke smetane žlica svežega stinsjenega limoninega soka 100 g sladkorja čokoladni ostružki za okras Mange ločimo od koščic in olipimo. Polovico mesa narežemo na manjše kocke, drugo polovico s pol količine sladkorja in limoninim sokom zmešamo s paličnim mešalnikom oziroma naredimo kašo. Beljake stepemo s preostalim saldkorjem v trd sneg in mu dodamo še stepeno sladko smetano. To maso rahlo premešamo z mangovo kašo, ko je krema lepo gladka pa vmešamo še mango, narezan na koščke. Skodelice postavimo za pol ure v hladilnik. Preden postrežemo okrasimo s čokoladnimi ostružki (ali kako drugače, pač po okusu). Krema naj ne stoji več kot nekaj ur.

mamamia

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

23. mar 2007 11:48

Zlate ste punce. Vse. Hvala lepa za trud. Nekaj od tega bom definitivno naredila, da si potešim željo pa sladkem. LP Mihaela miha-ela

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

23. mar 2007 20:06

Najbolj nežn in enostavn MARMORNI ŠARKELJ do zdaj: 6 celih jajc, 30 dag sladkorja, 1 vanili - penasto zmešaj dodajaj 1,25 dcl tople vode potem med mešanjem izmenično dodajaš 30 dag MEHKE moke s pecilnim in 1,25 dcl olja skoraj vso maso vliješ v namazan in z moko potresen pekač, v ostalo maso zamešaš kakao pečeš približno pol ure na 180°C pečem ga v pekaču pravokotne oblike, ker je za okroglega preveč mase! tumpika

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

24. mar 2007 23:00

Če de ker-a probala toti recept, naj po pravici pove, če je dober. tumpika

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. mar 2007 10:02

Jogurtovo-sadna torta

 

2,5 dl sladke smetane 

7 dl sadnega jogurta

sadje

želatina fiks

sadni preliv za torte

Stepeš smetano, vliješ sadni jogurt in 2 želatini fiks (lahko tudi mleto ali v lističih ampak je malo več dela). V to kremo vmešaš še malo sadja za boljši okus. Daš v tortni model premera 28 cm, po vrhu naložiš še sadje in preliješ s prelivom za torte. Daš v hladilnik za vsaj 4 ure in imaš lahko sladico  http://www.moj-album.com/vstopnica/ssf543tnz

 http://www.moj-album.com/vstopnica/ssf543tnz

stana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

25. mar 2007 11:09

stana, tale višnjeva torta izgleda ODLIČNO :) Kaj si pa dala za podlago (biskvit?)? Tole bi pa res naredila, pa me samo še zanima, če je zgornji recept za kremo "popoln", al mu še kaj manjka? Koliko listov želatine bi moarala dati namesto 2 vrečk želatine fix? :) Hvala in LP Zala

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

25. mar 2007 11:19

ravno včeraj sem iskala kakšen dober in enostaven receprt za jogurtovo torto.... pa nisem našla nič, kar bi mi bilo všeč, danes pa odkrijem tole... :) tale recept je po moje odličen! jaz pa sem potem skombinirala nekaj po svoje in je tudi zelo dobro uspelo! no... to sklepam po tem, ker vsi pohvalijo. :) spekla sem biskvit za torto, vendar nizek, iz dveh jajc. po biskvitu sem dala maline, ki sem jih malo segrela in sladkala, pa še malo domače malinove marmelade sem umešala not. kremo sem pa naredila iz pol litra sladke smetane in dveh vanilijevih jogurtov, ter sladkorja in želatine fix. za pripravo kreme sem upoštevala kar navodila iz želatine fix. tako sem najprej stepla sladko smetano, potem sem v dva jogurta zamešala dve vrečki želatine in dodala sladkor. in potem sem to vmešala v stepeno smetano in namazala po biskvitu. ninky

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. mar 2007 11:37

Zala, za podlago sem uporabila ostanke od biskvita za bele kučme, pa še malo kreme mi je ostalo in sem dala še to. Biskvit lahko tudi spečeš (npr, 2 jajci, 2 žlici moke, 2 ž. sladkorja, čisto malo pecilnega, lahko tudi kakav). Če se ti ne da pečt lahko daš tudi kakšne piškote za podlago ali pa kupljen biskvit.

Za kremo sem uporabila višnjev jogurt (7, ali 7,5 dl,), ker sem imela zmrznjene višnje. Te sem malo pokuhala s slakorjem, ocedila in dala na kremo. V tej vodi (0,5 l) sem potem skuhala 2 rdeča sadna preliva za torto in polila po vrhu.

Glede želatine pa mislim, da bi morala uporabiti 12 lističev želatine (naj me kdo popravi, če se motim). Sklepam po tem, ker na mleti želatini, ki jo imam doma piše, da je ena vrečka za 0,5 l tekočine oz. da je enakovredna 6 lističem želatine.

Še nekaj sem pozabila napisat... Uporabila sem približno 1/2 kg zmrznjenih višenj. 

stana Sporočilo je spremenil(a) stana.r dne 25. mar 2007 21:37:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti