Iščem recept za piškote - skoraj biskvitne ???

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

tema odprta - 23. mar 2007 9:06 | ogledi: 4.141 | odgovori: 3

Pred časom sem jedla piškote - po obliki podobne ladjicam, ki so skoraj biskvitne - pečeno testo je debelo cca 7 mm. Izgleda, da se testo zvalja, nareže na kvadratke, v sredino da skutin nadev ali marmelado in na dveh koncih prepogne, da dobimo obliko ladjice. Ali mi lahko ve pomagate, kajti recepta ne morem nikjer dobiti? Izvedela sem le, da se pri mesenju testa uporablja margarina za mazanje (nap. Petra).

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2007 11:10

Če se pri mesenju testa uporablja margarina, potem ne vem, če je testo biskvitno (čeprav se žlica ali dve maščobe lahko doda tudi v maso za biskvit).  Sem pa jedla ladjice (in labodke) iz paljenega testa (v vodi se kuha maščoba, potem doda moka in postopoma jajca), ali pa iz krhkega (tudi pri slednjem se uporablja marščoba).

Je bilo testo bolj krhko ali mehko in prožno?

mamamia

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

23. mar 2007 11:39

Mamamia, sem se nekoliko narobe izrazila - testo je bilo mehko kot biskvit. Ni pa bil biskvit, ker tega testa ne moreš oblikovati. Paljeno testo poznam, ker občasno kar pridno delm princeske. Bi pa bila vesela, če veš kako se delajo ladjice iz krhkega testa.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2007 12:55

Ti recept pošljem proti večeru, ko bom doma, ker sestavin ne vem na pamet, je pa že zelo dolgo, kar sem iz ene vrste testa delala neke skodelice. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti