Rada bi torto '??

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

tema odprta - 22. mar 2007 20:15 | ogledi: 4.702 | odgovori: 11

sin ima 2o maja prvo obhajilo in rada bi spekla torto.Recept ni problem naredila bi jagenjčka,,videla sem nekje ,fajn bi bilo še malo pomoči.hvala!!lp!!!

senka

Daška  

član od: 15.3.2007

sporočila: 19

22. mar 2007 21:25

Živijo! Spomnim se, ko sem šla k obhajilu, mi je stara mamo naredila jagenjčka. Jagenjček je bil iz navadnega biskvita posut s sladkorjem. Za izdelavo je potrebovala model v obliki jagenjčka. Daška

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

22. mar 2007 21:48

Senka, tudi moj nečak ima 20 maja obhajilo in sem mu obljubila eno tortico!Sam si jo želi v obliki nogometnega igrišča, vendar sem mu obljubila da bo takšno dobil za rojstni dan.Jaz mislim da jo bom naredila kar v obliki knjige, modelčka za jagnje pa itak nimam! zana25

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. mar 2007 21:54

Senka, bolj natančno povej, kakšno pomoč bi rada (recepta očitno ne potrebuješ), če hočeš dobiti kakšen uporaben odgovor. Jaz se sicer na jagenjčke ne spoznam, za prvo sveto obhajilo naredim knjigo ali pa kar okroglo torto, ki jo okrasim s kelihom in hostijo. teta torta

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. mar 2007 22:05

Model za jagenčka sem gledala v Pekarni Vrhnika na Brnčičevi. Imeli so več različnih. Glede na to, da je oblika taka kakršna je bi jaz nanj nabrizgala le sladko smetano. lp Vesna

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

22. mar 2007 22:42

Pri nas doma mami vedno peče jagenjčka za veliko noč. Pečen je iz navadnega biskvita, potem ga pa našprica z beljakovim ledom. Je samo za okras, ki se po praznikih vrže stran. gaja 1

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

23. mar 2007 0:04

Torte iz modelov ponavadi niso zelo dobre, saj se ne dajo rezati in polniti, zato jih jaz uporabljam samo v primeru, da jih položim na drugo torto. Obstaja pa tudi, recimo temu "pol 3D" varianta, ki jo jaz uporabljam, kadar želim narediti živali ali vsaj glave živali, pa nimam časa "kipariti" z biskvitom. Spečeš navadno (širšo in nižjo) okroglo torto, prerežeš in namažeš s kremo, sadjem, etc... Nato spečeš precej manjšo torto, recimo 16 ali 14 cm, ter jo na vrhu obrežeš na okroglo. Položiš na sredo velike torte. Zopet namažeš. Tako dobiš glavo ovce. Spečeš tortice v pekačih za muffine. Dve tortici položiš na dno torte za noge. Eno prerežeš na pol, ter položiš levo in desno od manjše torte za ušesa. Zdaj imaš osnovno obliko. Narediš belo masleno kremo (lahko tudi smetano, ampak končni izdelek ni tako lep), del jo pobarvaš rjavo, del roza in del črno. Glavo namažeš z rjavo kremo, prav tako spodnji del nog. S črno in belo nabrizgaš oči, z roza pobarvaš notranji del ušes. Ostalo ovco (in obrobo ušes in nog) z velikim zvezdastim nastavkom nabrizgaš belo v obliki rozet, da dobiš vtis volne. Nabrizgaš repek. Narediš še črn smrček in roza usta, et voila, ovca je gotova. Na ta način se z malo kreativnosti in poizkušanja dajo narediti skoraj vse živali, npr. krave, prašiči, levi, opice,..., za pikapolonice, želve in druge okrogle zadeve pa je postopek malce drugačen. p.s. - upam, da se tole bere kolikor toliko razumljivo. Slike sicer nimam nobene, če pa želiš, mi pošlji zs, pa bom poskusila narisati vsaj osnovno konstrukcijo, če navodila niso dovolj razumljiva. unicorn Sporočilo je spremenil(a) unicorn dne 23. mar 2007 00:10:25

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

23. mar 2007 6:03

Sem našla eno idejo http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5097 Mislim pa, da ovčka iz navadnega biskvita, vsaj takšno kot jo dela moja tašča, ne more nadomestiti torte, je le dodatek, okras, simbol, na mizi. aknelab

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. mar 2007 8:34

Nekaj slik-idej za torto jagenjček: http://images.google.si/images?hl=sl&q=lamb+cake&btnG Tudi jaz bom v bližnji prihodnosti delala jagenjčka. V Rutarju sem včeraj kupila dvodelen model za jagnje za 12€. Imajo tudi zajčke, če katero zanima. Naredila ga bom za veliko noč, pa še mami ima rojstni dan in je ovčka po horoskopu :) Res je, da se ga ne da "filat", ampak model je manjši (jagnje je dolgo cca 25 cm) in je res bolj za okras, zato bom spodaj naredila kvadratno torto, na kateri bo ležal, ki jo bom premazala z zeleno obarvano smetano, kot da leži na travici. Jagnje bom naredila iz jogurtovega biskvita, ki je dober tudi tako za pojest, premazala ga bom še z marmelado po površini in potem okrasila z belo smetano, da bo dovolj sočen. Mislim, da bi moralo uspeti. katka

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

23. mar 2007 9:18

ponavadi je za prvo obhajilo torta knjiga, z kelihom in hostilo, delajo pa sedaj tudi navadne okrogle torte....jaz sem imela knjigo za našega prvoobhajanca pelican

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti